Potrhala som sa pri pôrode. Aký bude nasledujúci pôrod?

katkaromi
27. dec 2013

Ahojte maminky, chcem Vas poprosit, ak mate osobne skusenosti s potrhanim pri porode. Mam za sebou dva porody, prvy s nastrihom, sitie som ani necitila, hojenie bez problemov. Druhy o dva roky bol horsi. Maly dlho nezostupoval, doktor mi vravel ze pojde asi cisarskym, napokon som ho rodila spontanne a asi aj tym ze hlavicka zostupila do porodnych ciest velmi rychlo som sa pri porode dost potrhala, zvonku aj zvnutra a dokonca aj na krcku. To sitie bolo desne, maleho mi ani neukazali, mala som strach ako to dopadne, doktor bol nervozny... no skratka doteraz mam z toho mindraky ked si na to spomeniem . O chvilocku ma caka dalsi porod nasho babatka a bojim sa ze sa jazvy z predchadzajuceho porodu otvoria... Cvicim s Epinom aby som sa na porod pripravila co najlepsie tak uvidime. Ake su Vase skusenosti? Potrhaju sa povodne poranenia alebo to moze vydrzat? Viem ze je asi velmi tazke na to takto dopredu vediet odpoved, preto sa pytam vas maminky ktore mate podobne skusenosti...

luliu
27. dec 2013

@katkaromi Ahoj, prvy porod som bola potrhana zvnutra i zvonka, sitie nekonecne dlhe a bolestive. Druhy porod - vacsie dieta a ziadne sitie. Drzim palce 🙂

katkaromi
autor
27. dec 2013

@luliu Tak to je super ze to tak dobre dopadlo. Dakujem za povzbudenie, na babatko sa uz velmi tesim a snazim sa pozitivne mysliet ze to skratka musi dobre dopadnut ale obcas je ten strach silnejsi :(

snopkulka
27. dec 2013

Pozerám, že od tvojho posledného pôrodu prešli 4 roky. Neboj, ja verím že to bude v pohode, hoci ťažko predpokladať. Prvého syna som nemohla za svet vytlačiť, mal veľkú hlavičku a ja vraj veľmi pevné svaly dole, takže ma nastrihli - zopár stehov, šitie úplná malina. Druhý syn bol vonku na 3 zatlačenia, ale išiel na svet ako superman - ručičkou napred a riadne ma dotrhal, zašívali ma 45 minút 😅 Myslela som si, že už si nikdy nesadnem 😀 o 4 dni po pôrode som bola na UZV u doktorky, tak som sa hneď spýtala, či sa dám ešte niekedy dokopy, lebo som mala stále bolesti. Bola veľmi zlatá, vravela, že videla hrozné prípady po pôrodoch, ale príroda je mocná čarodejka, má to krásne zariadené a všetky jazvy po pôrodoch sa vraj dajú nádherne do poriadku 😉 Cca 3 týždne po pôrode už som bola úplne v pohodičke. Držím palčeky 😵

katkaromi
autor
27. dec 2013

@snopkulka Dakujem 🙂 mna doktor este strasi ze mam nizsie trombocyty ze moze byt problem so zrazanlivostou krvi, tak aj preto mam obavu ale snad to dobre dopadne 🙂

evelina0918279
16. jan 2022

@katkaromi ahojte ja mám takú otazku som v 34 tyzdni tehotenstva a chcela som sa spýtať či môže žena sa začať trhať tam dole už počas tehotenstva??

terezia323
16. jan 2022

@evelina0918279 nie to sa nestáva

sonnenshein
16. jan 2022

@katkaromi Prve dva presne ako Ty, treti bez jedineho stichu, po 24hod som nevedela ze som rodila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre