Porovnanie viacerých sekcií v celkovej anestéze

28. júl 2024

Prepáčte mi double tému ale prvú mi premenenovali a nedáva zmysel ...

Ahojte, čaká ma druhý pôrod sekciou a chcela by som len takú ,,sondu,, do vašich skúseností , ako ste to mali vy ? Zaujíma ma hlavne prebúdzanie, vstávanie, bolesti a rekonvalescencia. Mali ste to druhý krát podobne/rovnaké ako pri prvom alebo bolo naopak uuuplne iné ? Je to iba taká ,,anketa,, nič za tým nehľadajte len si chcem prečítať nejaké real skúsenosti, v okolí mám väčšinou kamošky iba s jedným pôrodom alebo prirodzene , nevedia teda porovnať dve sekcie . Ďakujem 🙂

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

Mam tri sekcie, ale nespali ma ani raz. Všetky tri boli rovnaké, čo sa operacie, bolesti, hojenia týka.
Pri prvej 15r dozadu som syna mala až na druhý deň pri sebe. Pri ostatných dvoch hneď v ten deň, do dvoch hodín.
Pri prvom som mala šitie, stehy vybrali po 10 dňoch. Bez komplikácií, pri druhom svorky, ktoré mi vypadli, museli nakoniec šiť 😁 a pri treťom šili pre istotu.

autor
28. júl 2024

@vyrovnanaosoba jeeemine , ja som mala tiež svorky , preboha že vypadli 🤦🥴si si uzila teda... Ja som mala prvú sekciu veľmi dobrý priebeh ale tehotenstvo ako také mám druhé horšie , preto ma zaujíma že či musí byť úplne všetko inak alebo mám nádej že aj druhá sekcia prebehne fajne 🙂👍

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

Keď nebudú komplikácie, tak to bude podobne. Vždy máš možnosť si pýtať niečo od bolesti. Mne dávali infuziu, lebo ma bolela maternica, sťahovala sa, ale po 2 hodinách už mi nič nebolo. Keď mi priniesli deti, aj som domov chcela ísť 😁

avanka
28. júl 2024

Mám 2, nie síce v celkovej,ale druhá bola za mňa lepšia, lebo som vedela, do čoho idem. Ja už som 24 hodín po normálne chodila a na 3 deň sa doktori vyjadrili, že takú pacientku ešte nemali, že keby bol malý ok, normálne by ma pustili domov. Ja som ale po 1 aj 2 fungovala po 7 dňoch úplne v pohode,po 2 išiel manžel do práce a ja som sa starala o 2 ročného a novorodenca.

autor
28. júl 2024

@avanka hej tak super, ja som to mala rovnako, mna postavili už po 10 hodinách a nemala som ani žiadne bolesti , a krpca mi tam u rovno nechali s tým že keby náhodou mám si zavolať sestričku ale nebolo treba. Keď sme mali ísť všetky po cisárskom na kontrolu jazvy , tak som vyhopla na tú kozu tak že doktor na mňa vybafol že čo tu robím že to je kontrola po cisárskych a ja na neho šak nech kontroluje , tak sa mi smial že skacem ako kamzík že to ešte nevidel po cs tak sme sa smiali 🙂 na mne už na 600 nedeli nebolo vôbec vidno že by som mala cs. Tak ja pevne verím a dúfam že to bude aj na druhý krát 😁že to nebude ako s tehotenstvom že druhe horšie 🤞

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

A ešte, že 15r dozadu som bola vhudsia ako pred tehotenstvom. Pri druhom tiež, a posledne mi tede riadne nariahlo brucho. Ostal poriadny previs, aj keď som chudá, vyzerám ako tehotná kvôli tomu nešťastnému bruchu 🙄

avanka
28. júl 2024

Držím palce, aby to tak bolo

autor
28. júl 2024

@vyrovnanaosoba joj no , previs mne trošku ostal už po prvom uvidím čo bude teraz , ale som si hovorila od začiatku že až s deťmi ,,skončím,, poriesim potom aj spolu s prsiami, lebo tie teda tiež nedopadli slávne , a teraz ich už nadobro ,,dorazim,, 😁🤦🥴 pre mňa je horšie že viem do čoho idem.lebo nad všetkým moc rozmýšľam..pri prvom som do poslednej chvíle verila že sa podarí pôrod vyvolať a keď to nešlo 4 dni, tak sa išlo na cs a to bola taká rýchlovka že som nestihla sa ani báť ani rozmýšľať. No a teraz mám plánovaný a ten zbytok mozgu čo mám ako tak ok sa zaoberá všeličím možným.. už nech to mam za sebou 😁

autor
28. júl 2024

@avanka ďakujem moc 🤞🌷

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

Ale, bude dobre, ja som sa vždy bála kontrakcii, ale ani neviem co to je, aj keď prvé tehotenstvo som prenášali 14 dní a ani náznak pôrodu. Vždy ma strašili, že pri druhom sa to rozbehne skôr a to isté, nič, pri treťom mi dali skorší termín kvôli dovolenkam. Takže som sa nedočkala tých slávnych posličkov, ani kontrakcii 😄
Ja rada spomínam na sekcie, pri všetkých som si to užívala aj plakala s deťmi 😍 a vsrgkych mi dali na telo hneď. To bol pre mňa najkrajší zážitok.

autor
28. júl 2024

@vyrovnanaosoba hej toto jedine mi je ľúto že krpca som videla až po zobudení a aj krpaňu si užije prvý muž a až potom ja keď sa zobudím 😏ale ja spinal nesmiem takže pre mňa iná možnosť ani nieje. Akurát pri tomto tehu sa mi už veľmi zle spí a celkovo je to pocitovo horšie , tak poviem anestéziológovi asi nech mi tam namieša niečo poriadne nech sa konečne vyspím a mám silu 😁aby som to zvládla tak rýchlo a mohla mať maličkú čo najskôr pri sebe. Ďakujem za povzbudenie 🌷🙂❤️

autor
28. júl 2024

@vyrovnanaosoba VaV že 14 dní prenášala a nič 🙂 dobre bolo bábätku v brušku , nechcelo sa 😁a veď nevadí , o nič sme neprišli ja som tiež nedostala ani jednu kontrakcií, 4 dni mi pôrod vyvolávali ale ja som všetko.prespala... ale krpec uz musel ísť von lebo tlak mi išiel hore veľmi rýchlo, preeklampsia, takže už musel ísť naozaj von no...

vyrovnanaosoba
28. júl 2024

Tak oni ta musia prebrať hneď po sekcii, potom si pospis, nie je hanba povedať, že sa necítiš dobre, alebo slabo.

autor
28. júl 2024

@vyrovnanaosoba HM to neviem, mne robili sekciu o 10 a prebrala som sa okolo 16:00, o 17:00 som prvý telefonát domov robila ale ešte sa mi plietol jazyk ale nemala som žiadne bolesti ani nič, len to mám troška v hmle ten prvý telefonát a tak ... To asi závisí na nemocnici, neviem veru 🤷

bu1bu
28. júl 2024

Mam za sebou 2 sekcie. 1. Spinal: katastrofa, moje telo reagovalo na spinalnu anestezu zle, postavili ma na nohy po 12h a u mňa začali šialené bolesti hlavy... Bola som mimo veľmi dlho, o dieťa sa mi starala mama, ja som bola týždne hotová, bolesti chrbta trvali mesiace. Druhé dieťa som dlho odmietala...
2. Celková anestézia, ( po viac ako 7 rokoch) po 12 h ma stavali na nohy, druhý deň som fungovala relatívne normálne, áno rana ma bolela, ale celkovo som sa cítila dobre, rana sa mi vzrástla rýchlo a bez komplikácií. Žiadne šialené bolesti hlavy. Celková rekonvalescencia bola rýchla a o týždeň po sekcii som už fungovala úplne sama a bez problémov.

beata_k
28. júl 2024

Pri druhej mi dali rajsky plyn. (pri prvej nie) A bolo to super. To bolo len hop, tma a bum dieta 😄 Pri druhej som vedela do coho idem, co a ako mam robit. Mali volny nadstandard tak som si aj oddychla.

mravenek
AMBASÁDORKA
28. júl 2024

Tri sekcie. Dve v celkovej, jedna za bdela 😉 nevidela som žiadny rozdiel ale tu poslednú som si viac užila keďže som bola "pri tom". Znášala som to dobre. Držím palce.

autor
28. júl 2024

@beata_k počkaj akože najprv ti dali rajský plyn a potom ťa uspali celkovo či ? 😁

autor
28. júl 2024

@bu1bu joj to ma mrzí že si mala ten spinal taký... Počula som že niektoré baby takto reagujú na spinal a niektoré zas na celkovú , je to strašné indivindi. Našťastie druhu si mala lepšiu, zaslúženú 👍

nataliik
28. júl 2024

2 sekcie, obe v celkovej. V podstate všetko v poriadku aj rýchle zotavenie, rana nebolela. Len pri druhej som mala silnejsie stahy maternice a nejako mi nebrali lieky od bolesti a ani na spanie. Druhý deň už v poriadku.
A čo sa týka budenie, pri prvej sekcia o 8:30, zobudila som sa o 14. Pri druhej tiež 8:30 a zobudila som sa hneď, keď ma obliekali a o 10 už plné vnímala.
Takže uvidis

dudika11
28. júl 2024

Prvú sekciu som mala v celkovej anstéze (13 rokov dozadu), na druhý deň ma postavili na nohy a priniesli mi dcéru. Druhú sekciu (11rokov dozadu) som išla do spinálu,ale keďže bol neúčinný,tak som znova skončila v celkovej anestéze. Večer som dostala hrozné migrény, doslova som mala v hlave rokový koncert. Ráno ako ma stavali na ohy,tak som 2x odpadla, no proste celé zle. Aj malého mi radšej zobrali. O par dní ma čaká tretia sekcia, idem spinál a uvidíme čo ma čaká 🙂

svetlonos
28. júl 2024

@beata_k
počkaj... to oni ti dali len rajsky a rezali ta?? Ja som ho mala tiež ale teda citila som tie kontrakcie riadne. Keby mi len toto mali dat pred cisárskym, tak som potom určite na psychiatrii. Ci ti to dali pred narkóze ešte?

uriva
28. júl 2024

Ja som mala dve v celkovej. Po oboch v pohode,ziadne bolesti hlavy, tri dni na liekoch od bolesti a potom som ich vysadila sama. Prva boli svorky a po tyzdni sli von, asi mesiac som sa fyzicky citila fakt zle a neschopna, ani poriadne sa ohnut sa mi nedalo a vsetko ma tak akoby plo a natahovalo na bruchu,ale mala som fakt rez doslova z jedneho boku k druhemu-ani vlk z Cervenej ciapocky by sa nehanbil. A zaspala som hned, ako som sa nadychla. Zobudila som sa asi hodku po sekcii, potom co-to pospala,ale malo, lebo som mala akutnu a bolo to dost adrenalinove vsetko okolo babatka atd.,tak sa mi nedalo spat,kedze som chcela a potrebovala byt hore. Po 24 hodinach ma postavili a tocil sa so mnou svet,ale dala som to a pomaly chodila. Druha bola sitie nitou vstrebatelnou, po tyzdni som behala ani srnka, ale rez som mala fakt ze 10cm len. Po dvoch tyzdnoch som nevedela,ze som daku sekciu mala. Zaspala som akoby mi pustili gulicky do mozgu, pritom to bol ten isty tim ludi a ten isty sposob uspatia,ale pocit bol iny. Zobudila som sa hned za operackou a potom asi po troch hodkach na izbe. Stavali ma po asi 18-20 hodinach, ale az na druhykrat, velmi sa mi tocila hlava, nedokazala som ustat sama. Po dvoch hodkach zas a uz v pohode. Takze neviem,ci tym rezom alebo uz som vedela,co ma caka a aj moje telo,ale ta druha sekcia bolo eno-nuno paradicka. Ja som druhu chcela celkovu /prva bola akutna,tam som nemala absulutne na vyber/, lebo pri prvej bola kocka na izbe po spinali a tej bolo teda tak neskutocne zle, migrena a grcala, ze to bol jeden z dovodov, preco nie. Rozdiel bol sest rokov medzi sekciami.

beata_k
29. júl 2024

@svetlonos Mala som spinal 😄To by bol iny horor

svetlonos
29. júl 2024

@beata_k
no pocula a citala som ut všeličo, tak som bola zhrozená, ze len rajsky by ti dali. Tak potom super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre