Pôrodný plán. Áno či nie?

anicka246
14. júl 2013

Ahojte, neviem či je tu už táto téma, ale chcem sa vás spýtať, či uvažujete o pôrodnom pláne, alebo teda baby čo máte už po pôrode, či ste ho mali a či je to dobrý nápad? Zatiaľ Ďakujem

xenicka13
14. júl 2013

ja so nemala ani raz, ani som o niecom takom netusila, ze existuje, ved dieta musi ist von, tak ci tak, dnes si ho mamicky robia, zistuju, v ktorej porodnici ho aj dodrzia, ale hocikdy pri porode moze nastat problem a vtedy neriesis, ci chces nastrihnut, alebo nie, vtedy ide o zivot dietata, tvoje plany idu bokom

trish31
14. júl 2013

@anicka246 neuvazujem.Moj porodny plan je len V zdravi odrodit pre mna a mojho chlapceka.Nad nejakym planom neuvazujem

anicka246
autor
14. júl 2013

jasné že je to prvoradé, aby bolo aj bábo zdravé aj ja v poriadku. Len každá o tom rozpráva tak už si pripadám dakedy ako zaostalá ked som o tom nerozmýšlala ani nič.. ďakujem za odpovede 🙂

monhla
14. júl 2013

@anicka246 Ja som nemala napísaný plán, ale mala som premyslené, čo by som v ideálnom prípade chcela.
Manžel bol pri pôrode a bol informovaný i o mojich prianiach. Nástrih som nechcela a bohužiaľ musel byť aj 2x /takmer to bolo bez neho, no posledná kontrakcia trošku nevyšla ☹ / ale zdravie bábenka bolo samozrejme prvoradé. Našťastie mi druhýkrát aspoň malinkú priložili hneď po pôrode na bruško.

lujza123
15. júl 2013

@anicka246 to zalezi na tebe..pokial mas nejake poziadavky o ktorych si presvedcena ze by si si ich priala, pripadne nevies ake postupy su v porodnici kde ides rodit je dobry napad si ho napisat...
Napriklad prilozenie dietatka okamzite po porode koza na kozu sa nikde moc nerobi, vacsinou ti uz donesu zabalene, odmerane, odvazene babetko...a tych veci je vela...
Pokial si ten typ ze ti vyhovuju standartne postupy tak porodny plan mat nemusis

Ja som ho mala, chcela som co najprirodzenejsi porod bez zbytocnych zasahov a liekov. Naozaj si ho vsetci precitali a aj dodrzovali.

kristina39
15. júl 2013

@anicka246 ahoj ja som ho namala a ani som nad tym nerozmyslala... nevies aky budes mat porod ja osobne som maly dost rychle porody tak by som aj tak nic nestihla ale ak chces tak si ho napis a uvidis ci ho vyuzijes..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre