Pôrod vo vode

vladka07
25. apr 2012

ahojte mamicky a buduce mamicky co si myslite o porode vo vode a rodili ste uz niektore tak 🙂 dakujem za odpovede 🙂

mia258
25. apr 2012

Velmi som chcela druhy porod do vody. Ale ten je mozny len ak je cele tehu maximalne bezproblemove a to ja zial nemam ☹ Ale velmi som ho chcela vyskusat.

vladka07
autor
25. apr 2012

ahaa tak to ma mrzii ale tak je to jedno ako budes rodit len nek sa narodi zdravee 🙂 a uz ves co to b ude??
@mia258

mia258
25. apr 2012

@vladka07 suhlasim 🙂
Ty zvazujes moznost porodu do vody?? Uz viem, budeme mat dalsie dievcatko 😵

frola
25. apr 2012

rodila som tak obe deti, odporucam 😉

vladka07
autor
25. apr 2012

@mia258 tak gratulujem a ano zvazujem lebo prej je to menej bolestive a menej stresujuce pre babetko ak vsetko pojde dobre tak dufam ze sa to podari 🙂 a ty ides ako rodit??

vladka07
autor
25. apr 2012

@frola jeej tak super a je pravda ze to asi menej boli??

vladka07
autor
25. apr 2012

@hajanka jeej dakujeem 🙂

frola
25. apr 2012

@vladka07 ano mozem potvrdit. najprv som bola "na suchu" a to teda bolo peklo, ale ako som vosla do vane tak prisla velka ulava. tepla voda velmi tlmi bolesti a super nadnasa to tazke telo

vladka07
autor
25. apr 2012

@frola a nemoze to nejako babo ohrozit hmmm?? ves lebo ja sa bojim ze ak nebudem vladat tlacit a co ak bude mat hlavicku dlho pod vodou hmm nemoze sa zadusit??

frola
25. apr 2012

@vladka07 no tak toto ti nemozem zodpovedne ani potvrdit ani vyvratit. nad tym som nikdy nepremyslala. ale doktor je tam pri tebe, obidve moje deticky vylovil z vody on. vies aj pri porode na stole mozu vzniknut kdeake komplikacie... na to nemysli ide o to ze prijemny porod je dolezity ako pre teba tak aj pre babo 😉 kludne sa pytaj ked budem mat cas odpoviem na vsetko 🙂

vladka07
autor
25. apr 2012

@frola jeeej mno tak dakujeem ja sa teraz nestresujem dufam ze to bude vsetko dobree a strsi pridu asi az v nemocnici hmm 🙂 ale tak presilo to vela mamiciek tak coby nie aj ja 🙂 a este ak mozem aky mas nazor na epiduralku??

ivia123
25. apr 2012

Ahojte, pridam sa aj ja ku vašej debate.Dnes je presne 2 roky čo sa mi narodila krasna dcerka.Do vody by som ja osobne nerodila,ale je to vec nazoru.Epiduralka je super ,ale všetko ma svoje +/-. Som zravotnik a pozeram sa na všetko aj inym pohľadom.Každy nech sa rozhodne sam,nie je spravne,ked ho ovplyvnuju iní.Želam pekny ďeň.

frola
25. apr 2012

@vladka07 ja som si nedala, ani som nad tym neuvazovala, skor by som sa bala epiduralky ako porodu do vody.

sullivanka
25. apr 2012

@frola
@vladka07 mna tato tema tiez zaujima, len zatial som zistila, ze porody do vody robia len v Topolcanoch tusim, ci viete aj o inych?

frola
25. apr 2012

@sullivanka ja som z BA takze som si do TO 2krat zacestovala, ale robia ich aj dunajskej strede. treba sa ist ale spytat lebo tam to kedysi bolo tak ze iba primar rodil do vody takze ked nemal sluzbu - smola. ale to uz je par rokov co som to pocula tak mozno uz je to inak

danu
25. apr 2012

@vladka07 pozri do tem, na ktore ti dala linky hajanka, urcite tam najdes vela odpovedi an svoje otazky, pripadne sa v nich opytaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre