Pôrod v 36. týždni a inkubátor

7. feb 2023

Dobre ráno,včera večer som porodila dievčatko presne na 36+0tt. Dali ju do inkubatora,doteraz som ju nevidela ,iba na sále na chvíľku. Mám ísť za ňou okolo 10. Chcem sa spýtať asi ako dlho by malo byť také bábätko v inkubatore? Výsledky má vraj v poriadku no že tam ešte má byť. A druhá vec čo sa týka kojenia ako je to s tým? Bojím sa aby som vôbec nejaké mlieko mala keďže malú mi nenechali ani sa prisat po pôrode. Mala má miery ako donosene bábo,3000g a 47cm
Dakujem

basska_b
7. feb 2023

Moja 4.5kilova narodena v 41+0 sa takisto dostala do inkubatora, skoro sa tam nezmestila 😃 bolo to preto lebo po narodeni dost chrcala a nevedela cisto dychat, tak ju tam dali pre lepsiu saturaciu kyslikom. Baby, co maju predcasniatka, povedia presnejsie, ale staci sa personalu opytat, ze ci musi mat saturacie 98 alebo ako...

juliet86
7. feb 2023

mliecko si mozes zacat odsavat manualne ci elektrickou odsavackou. ak ju tam este dnes chcu nechat ideal keby aspon jej decku boducko ti daju aby si to mohla vonat to ti pomoze s tvorbou mlieka tak isto si ju pofot urob video aj to ti pomoze a trvaj ak to jej stav umoznuje v kontakte koza na kozu. na oddelenie po porode musi byt medicinsky dovod drzim vam palce. ak chces kojenie vybojovat tak ho vybojujes. rovno si zavolaj laktacnu poradkynu. a skus bojovat aby nebola dokrmovana flasou ale napr inkekcnou striekackou

barbora753
7. feb 2023

Malý sa mi narodil v 35tt. V inkubátore bol len prvý deň, neskôr len na vyhrevnej podložke. Všetko záleží na babatku ako sa adaptuje. Môj mal iba 45cm a 2180g, napriek tomu pekne dýchal, bez problémov, apgar 10-10-10. Nosili mi ho každé 3h na kojenie, sice vkuse spal a papal veľmi slabo z prsa ale tak stále som mu odsavala mliečko a dokrmovali ho cez sondu a potom fľašku. Mliečko sa ti začne tvoriť vo velkom po pár dňoch ako pri pôrode načas. Prajem veľa zdravia 🙂

katuskatt
7. feb 2023

Náš malý bol narodený v 36tt váha 3260g a 49cm. V inkubátore bol 5 dní,potom sme boli 2 dni na normálnej izbe na 600nedeli a išli sme domov. Čo sa týka kojenia,sestricky boli tak strasne " ochotne" a povedali mi, že oni ho nebudú vyťahovať z inkubátora kvôli kojeniu ....... takže som nakoniec mlieko ani nemala

zuzinka888
7. feb 2023

Vsetky otazky smeruj na lekarov a sesrty- vedia o tvojom babatku najviac- jeho zdrav stav, komplikacie( dufam,ze ziadne). Tu naozaj mozeme len tipovat ako dlho....... Tvoje babo je v rukach profesionalov- doveruj im a spolupracuj s nimi. Nic lepsie pre babo urobit nemozes. Skory navrat domov prajem🤗

kitycat
7. feb 2023

U mna 36+1 akutny cisarsky. Bez prilozenia. V inkobatore nebola, ale na vyhrievanej decke ano. Nosili mi ju prikladat. U mna bola az od druheho dna od vecera. Vela som pila aj jedla, prikladala, odsavala a asi 4ty dden sa mi sialene naliali prsia, dovtedy bola na UM ako predcasniatko. Teraz uz len kojim

valeriakadarova
7. feb 2023

Ahoj, ja som tiež porodila v 36tt, maličká mala 1920 gramov a 44cm, videla som ju len na sále a potom mi ju doniesli na minútku ukázať, v inkubátore bola keďže bola maličká a aby nemusela vykladať energiu na zohrievanie telíčka a mala infúziu do hlavičky, prvýkrát som ju držala v náručí 3. deň od pôrodu, mala som ju len 10 minút aj to len preto, že si vytrhla kanilu, hneď ako mi ju doniesli a ja som si ju vzala na ruky sa mi spustilo mlieko, čiže som dostala odsávačku a odsávala. Na kojenie ju začali nosiť 5.-6. deň od pôrodu, čiže ohľadom kojenia sa báť nemusíš 🙂 spýtaj sa lekárov dokedy musí byť bábo v inkubátore, oni vedia o stave dieťaťa najviac 🙂 nech sa Vám darí 🙂

tinka_1807
7. feb 2023

Ja som po ťažkom pôrode skončila na JIS a malého som videla až na druhý deň len na chvíľku. Tiež bol na výhre nej podložke a to som rodila v týždni 40+6. Ale nás mal zápal a preto bol v nemocnici až 10 dní. Ja som si začal oddávať až na 3. Deň po pôrode. Ale podarilo sa clekom rozkojit. Išlo to ale postupne. Chce to trpezlivosť a oddávať až kým ti ho nedajú. Potom prisávať. Držím palce nech ste čím skôr spolu. 🙂

ja_bb
7. feb 2023

Mliečko odsávač,kľudne aj za lyžicu nech to je,ale nech sa to stimuluje. Ja som rodila nedávno 34tt, babo na JIS, ja kovid, dva týždne som bola mimo babatka,mliečko plný suflik v mrazničke.pozicala som si el.odsavacku,bola som proti najprv,ale veľmi pomohla. Inkubátor nechaj veru na doktorov, nie na odpovede na konikovi ;)

svetlonos
7. feb 2023

Trvala by som som okamzite na vysvetleni, z akeho dovodu je v inkubatore a vyzadovala byt s nou! V zahranici sa det narodene v 23 tyzdni s xy hadickami davaju matke na hrud na mnohe hodiny. A nie aby ta k nej pomaly nepustili a nic nepovedali, v 36 tyzdni 🙈 Taky bordel este nevideli aky by som narobila!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre