Pôrod v 36. týždni + 0

10. dec 2023

Tie čo ste takto rodili, boli už bábätka v poriadku ? Som otvorená, aj hlienova zátka mi odišla, dnes ale ešte len začínam 36+0 , bojím sa :( je to skoro

lorin29
10. dec 2023

Na koľko si otvorená.. Ked odíde zátka nemusí to znamenať ze porodis do par hodín môže to ešte trvať ci si už v nemocnici?

barbora237
10. dec 2023

Ja som, tak rodila druhorodeneho.😊 Mal 3kg,velkost hlavicky 34cm,vsetky vysetrenia ok a nemal ani zltacku. Nebooj bude dobre,mozes oddychovat,ale babo sa vypyta na svet kedy ono uzna za vhodne. 🤣

yoxinka
10. dec 2023

Keď som porodila prvé dieťa, bola som na izbe s babou, ktorá porodila v 36. týždni. Bábo bolo viac v inkubátore, viac pod dohľadom, ale bolo OK. Viem, že sa mu stále odsávala svoje mlieko a nosila mu.

ailiba
10. dec 2023

Klud, mozes este vydrzat aj do terminu. Daj si kludovy rezim, lez, alebo mas iat do nemocnice?
V kazdom pripade 36+0 uz byva porod bez komplikacii. Moji synovia mali vtedy okolo 2500g. Nic sa neboj, vsetko dobre dopadne👍❤️. Drzim palce. Hlavne sa ukludni. Moj muz sa narodil 36+1 a vsetko v uplnom poriadku.

guudy
10. dec 2023

Hlavne klud a nohy v teple. Zatka neznamena automaticky rozbiehajuci sa porod. 🙂
Moja sa inak narodila v 35+3 s vahou 2500g. Mala silnejsiu zltacku, bola asi 2 dni v inkubatore. Prepustili nas na 7. den. Vsetko bolo ok a aj je, uz bude mat 17 ;)

maryetta
10. dec 2023

Ja som bola naposledy u dr v 34tt povedal ze orientacne ma babo 2000-2200g. Tak som sa ho opytala ze celkom fajn aj vaha keby nahodou. Sam povedal ze ano. Ze to uz je pomaly koniec 8.mesiaca ze uz by to malo byt ok.

klip0
10. dec 2023

V 36+0 som sa pýtala lekára či to už je štádium plne ok keby porodim. Povedal že ideálne by bolo keby ešte týždeň počkám, ale že dieťatko je už teraz úplne ok, v prípade príchodu na svet. V tomto týždni kľudne môžte ísť normálne po 3 dňoch domov ak bude všetko ok

majamat
10. dec 2023

po odideni zatky moze prebehnut porod kludne aj o 2t.
a 36tt je vcelu uz dobry tt, uz je babo zvotaschopne.
ja som narodena o 5t skor a t bola ina doba,
kamoska, skoro moja rovesnicka sa narodila pomerne skoro, neviem ci mala 1300-1500g a jej sestra to iste.
vsetky sme vekovo medzi 45-50r. a sme tu. v dnesnej dobe jemedicinska tehcnika aj celkovo medicina na inej urovni.

pseudomonas87
10. dec 2023

Ja som rodila plánovane cisárskym 36 plus 0, dieťatko menšie , ale ok.

vienala
10. dec 2023

Autorka, neboj sa, dietatko je v tomto tyzdni uz pripravene na porod. Ja som rodila presne v tento termin a syn mal 2.600 g, uplne v poriadku, prepustili nas domov z porodnice na 4 den, asi sa ponahlali kvoli tomu, ze bol Silvester 🙂
Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

autor
10. dec 2023

Joooj ďakujem vám krásne za podporu , ste zlate ♥️♥️♥️

autor
10. dec 2023

Hneď mi je lepšie na duši ♥️

benit
10. dec 2023

Neboj. Dcera narodena v 36 a syn v 35tt. Obaja boli ok. Dcera 2,9 a 50cm. Syn 2,8 a 52cm. So synom som isla na 3.den domov. Dcera mala silnejsiu zltacku tak sme boli dlhsie.

kleopatra114
10. dec 2023

36+3, brala sa ako donosene dieťa , hoci sa musela dlhšie “svietiť”.

lubkovaandrejka
10. dec 2023

Autorka, ja som porodila 33+, 2.dni bolo babo v inkubatore, 8.dni vo vyhrievanej postielke a este sa svietila 24h pod fotolampou kvoli zltacke. Aj ked mala 2200g a bola malicka, bola a aj je zdravotne v poriadku. Ma uz skoro 20.mesiacov... tymto ti len chcem povedat, ze keby porodis skor, moze to byt OK, neboj sa. To, ci sa narodi v 36. ci 40.tyzdni, nic z toho nie je zaruka ci bude v poriadku ci nie. Drzim palce, hlavne nestresuj. 🌺🌺

nssv2
12. dec 2023

Mne odišla zátka v 35tt a porodila som 40+5tt nemaj obavy 🙂

simca06022011
12. dec 2023

Ja, dcéra sa narodila v podstate hneď v 36tt. Nič jej nechýbalo;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre