Pôrod v 36 tt akútnou sekciou

36evina36
4. júl 2018

Ahojte mohla by som sa informovať či niektorá z vás ne rodila na prelome 36 a 37 tt akútnou sekciou, obaja sme zdravý malý bol prvý deň v inkubátore. Papa aj všetko je OK po koľkých dňoch vás pustili domov

liz_lemon
4. júl 2018

@36evina36 po 7 dnoch, lebo maly mal zltacku a nepriberal

36evina36
autor
4. júl 2018

@liz_lemon tak žltačka zatiaľ nemáme a papa ci už priberá neviem opýtam sa dnes, lebo, strašne dúfam že na víkend nás už pustia rodila som pondelok

liz_lemon
4. júl 2018

@36evina36 pokial ste obaja v poriadku, tak asi pustia, mna napr. po druhej sekcii pustili na 4.den, lebo potrebovali uvolnit postel

36evina36
autor
4. júl 2018

@liz_lemon presne v to dúfam, je náš plná nemocnica tak hádam pôjdem domov

mogaa
4. júl 2018

Neterka rodila v Írsku na začiatku 37.týždňa, domov išla obdeň po pôrode a aj to len preto, že malinká nepapala, inak by išla domov hneď druhý deň. Na Slovensku je to po 3 dni ak je všetko ok, ale záleží od priberania bábätka a aj od počiatočnej váhy....

victory7897
4. júl 2018

Ja som mala sekciu v 36tt,myslim že nejakých 5 dní sme boli v nemocke.. Maly dostal žltačku, ale slabucku.. Myslím ze 5den mi vyberali spony z jazvy a na obed sme išli domov.. Plakala som že chcem ísť domov ;) hormóny sú des

tecko28
4. júl 2018

Zalezi od zdravia babatka,rodila som rovnako ako ty zhruba.Bola som 22 dni pred terminom, mna prepustili 4 den po, dieta na 16 den. Ak je babo v poriadku, malo nad 2500g porodnu mohli by ste ist domov spolu, po sekcii zvyknu pustat na 5 den ak ide domov aj dieta a nie je na oddeleni velka tlacenica

maria584
4. júl 2018

@36evina36 jej ty už máš bábätko? Super, GRATULUJEM. Ak malý priberá, je všetko v poriadku tak vás hádam pustia v piatok. Ak by dostal žltačku tak v sobotu v nedeľu by ste mohli ísť domov.

pininka
4. júl 2018

Nas po 5tich a to bol na jiske cely cas. Ale problemy mal len prvy den, potom uz bol len na pozorovani tak som isla za primarkou ze ked je ok, nech ho pustia spolu so mnou a pustili.

pininka
4. júl 2018

@36evina36 az teraz pozeram komu odpisujem. Mam slzy v ociach, velmi som ti drzala palce.

dajda459
4. júl 2018

Gratulujem k bábätku. V BnB púšťajú na 4ty deň ale na 5ty sa musíš vrátiť na výber stehov. Dcerka mala žltačku tak sme išli až na 6ty deň domov. podľa mňa na víkend už budete určite doma ;)

lindusss2016
4. júl 2018

Na 9., dcerka mala silnu zltacku, inak bolo vsetko ok, v inkubatore nebola. Inak vacsina porodnic po sekcii pusta na 5.den, niekedy stvrty. Bilirubin detom stupa tak 3. - 4. den, takze ak vam dovtedy nic nepovedia, tak vas pustia na piaty ppdla mna. Dieta musi vazit aspon 2,5 kg a byt zdrave

benit
4. júl 2018

Ked je maly aj ty ok tak by mohli. Moj sa naridil o tyzden skor ako tvoj a na treti den nas pustili. Drzim palce.

36evina36
autor
4. júl 2018

@pininka podarilo sa dnes už som aj kojila malý papa poriadne takže som spokojná

pininka
4. júl 2018

@36evina36 je to uzasne, tak nech ste zdravi a v pohode. Mne tiez maleho najprv dva dni nedovolili kojit, ale som odsavala a nakoniec sa pekne prisal.

eru331
4. júl 2018

Joj nech ste len zdravunkí, to je to najdôležitejšie. Takže pekne papkať a priberať

m_anet
4. júl 2018

Ahoj, byla jsem stejný případ. Rodila jsem ve středu ráno. Malému se po 2-3 rozjela žloutenka naplno, byl na noc pod lampou se mnou na pokoji, každé 3 hodiny jsem ho otacela bříško/zádička, přibíral, ale žloutenka ustupovala velmi velmi pomalu (syn má krevní skupinu po manželovi, tak i kvůli tomu se mu to hůř štěpilo). Já jsem navíc musela dostat v neděli 2 transfúze, takže nakonec nás pustili v pondělí (což je i tak super na to, co vše jsme museli řešit). Rodila jsem na Antolské v BA.

martinals
4. júl 2018

Ahoj,rodila som takto dvojičky.V nemocnici sme boli 20 dní.Tiež bolo všetko ok,čakalo sa na váhu menšej bambulky 😉

nela6
4. júl 2018

@36evina36 ja som mala 36/1 pôrod, sli sme domov normalne... Na druhy den som ho este doniesla ambulantne pod lampu kvoli žltačke... Mne pribral 150g za dva dni takze nenechali si nas... Do mesiaca pribral 1600g

nela6
4. júl 2018

@lindusss2016 mne vážil 2250g a pustili nas domov, mali limit 2200g ale plus bolo overené ze priberal

lindusss2016
4. júl 2018

@nela6 tak vsade to mozu mat trosku inak, ja dom pisala, ze vacsinou to tak funguje, ale pravidlo to asi nebude. Ale to, ze pribera, musia mat potvrdene

monisebik
10. júl 2018

@mogaa dobrý deň , bábo v 37 tt môže ísť po 4 dní domov. Čaká ma to bojím sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre