Pôrod v 32. týždni

anna2702
1. júl 2024

Ahojte🙂

Nakolko mi kvoli Infekcii placenta na polku cierna je, bude mi v 32 tt porod vyvolavany. Mala nedostáva cez pupocnu snuru ziviny.
V 28 tt som dostala injekciu aby boli jej pluca do vtedy vyvinute.

Je tu niekto kto v 32 tyzdni tiez rodil? Kolko ste boli v Nemocnici? Kolko vazili deti pri porode?

Som 31 tyzdni a mala váži vďaka bohu už 1700 g a že placenta až teraz prestala poriadne svoju ulohu splnat.

Dakujem za odpovede

andrejkap123
1. júl 2024

@anna2702 uff velmi silno drzim palce. Skusenost nemam ale tiez som 31tt teraz. Zvladnete to 😘😘

barka1
1. júl 2024

@anna2702 31+6, syn mal 1910g a 40cm. Bol ale celu dobu dobre vyzivovany. Kortikoidy na pluca tiez dostal v cca 27tt. Po sekcii bol on 4 dni na jiske v inkubátore, potom na vyhrievanom lozku. Dalšie 3 tyzdne sme boli spolu v nemocnici. Prepustili nás, ked mal váhu 2500 g a bol schopný piť sám bez cievky. Bol plne dojceny, pol roka sme cvičili Vojtovku. Teraz má 8 rokov a žiadnu chybu 😁

jaass
1. júl 2024

@anna2702 ja som rodila v 32tt a stalo sa to najkrajšie čo sa mohlo 💙 mám vďakabohu zdravého synceka, sme šťastní, že žije a ozaj, nastavila som sa tak, že chcel byť s nami skôr tak preto sa takto narodil 🙏💙

zuzulip
1. júl 2024

@anna2702 Ja 32+6 ale dvojičky. Tiež mi týždeň predtým pichali kortikoidy. Mali 2070g a 1460g. Boli sme 30 dní kvôli menšej, pustili nás keď mala niečo cez 1800g.

anna2702
autor
1. júl 2024

Čiže je dôležite aby malinka cez 2500g vážila a sama pila?

anna2702
autor
1. júl 2024

@barka1 čiže je dôležite aby vedelo samé papať/piť a váha ?

barka1
2. júl 2024

@anna2702 tak ano. Však čo budeš doma s nou sama robit, ked ju nenakrmis? Cievku jej sama cez nos do bruska zavádzat nebudeš.... S tou váhou neviem ako je. Ale na tom oddělení, kde sme boli, cakali do 2,5kg a ak do tej doby nezačalo dieta pit samo z prsnika (budili a prikladali sme každé 3h, až potom dostalo cez nostek), dali žene flašku,to už potom zvládlo za den-dva. Ale to bolo Brno, na Slovensku (ne)funguju veci často inak.

anna2702
autor
2. júl 2024

@barka1 ďakujem🙂 aspoň už viem na čo sa mám pripraviť

olimuc
2. júl 2024

30 tt akutny cisarsky bez kortikoidy v … maly mal 1450g, v nemocnici bol 6 tyzdnov. Prepustili ho ked mal 2,5 kg, ma 6 rokov, bez Dg

zuzulip
2. júl 2024

@anna2702 My sme boli v BA v Ružinove pre tromi rokmi a tam hovorili že väčšinou čakajú na tých 2000g. Nás pustili ešte s menšou váhou, ale teda dobre jedla a žiadny iný problém nebol.

3petka
2. júl 2024

@anna2702 ahoj ja som rodila v 33. Kvôli tlaku a už mi odchádzali obličky + maly pomaly chudol. Narodil sa ako 1,6 kg našťastie schudol len malinko po pôrode. Musel byt ešte na ventilácii lebo nevládal sám dýchať. V inkubatore bol asi 2 tyzdne. V nemocnici sme boli mesiac, kým nepribral na 2kg a teda riadne nepapal. Keď sme odchádzali zvládal krásne kojenie a aj mu riadne chutilo. Spapal pomaly viac ako niektoré narodené deti na termín. Našťastie nemusel ísť nikde na špecializované pracovisko pre take predcasniatka.
K odchodu ale veľmi pomohlo to že som si vydobila starostlivosť o neho. Lebo niektoré sestričky nakŕmili, obriadili a sup do inkubátora, tak som urobila krátky proces že ja dá chcem o neho čo najviac starať, tak má potom už k nemu volali až na jednu sestričku. A potom sme už boli spolu na izbe.

anna2702
autor
2. júl 2024

@zuzulip ako dlho ste boli v Nemocnici?

zuzulip
2. júl 2024

@anna2702 30 dní

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre