Pôrod s vysokým tlakom v Trenčíne

jarabicka
4. jan 2014

Ahojte mamičky, rodili ste niektorá s vysokým tlakom v Trenčíne?robia tam ihneď cisársky alebo sa rodí spontánne?chcela by som len vedieť Vaše skúsenosti, keď ste mali takýto problém ako ho riešia...ďakujem pekne za všetky odpovede 😉

lenuskaa33
4. jan 2014

@jarabicka čo viem o jednom prípade aj tak chceli rodiť spontánne... v poslednej dobe nepočujem moc chvály na Trenčín a preto začínam uvažovať nad Piešťanmi...

jarabicka
autor
4. jan 2014

@lenuskaa33 akože nie sú tam baby spokojné, či ako?...ja som prvé rodila pred niečo vyše štyrmi rokmi a bola som spokojná?niečo sa tam zmenilo či ako?s čím nie je spokojnosť?

zuzana2000
4. jan 2014

ja som mala zvýšený tlak pri Adamkovi a o spontánnom pôrode ani neuvažovali.. ... vraj by to nebolo dobré ani pre mňa a už vôbec nie pre dieťatko.....boli úplne v pohode....a všetci zlatí. 🙂

adka31
4. jan 2014

praveze Trenciianska porodnica jena velmi dobrej urovni, aj co sa tyka vybavenia, aj odbornosti lekarov. som trencanka, tiez ma caka porod uz treti tu v TN a ja pocuvam same chvaly. naposledy pred 8 rokmi som rodila na gynekologickom oddeleni, pretoze porodnica sa cela prerabala a to bolo vtedy hrozne, kopec pacientiek takych i takych, rodilo sa na 2 normalnych izbach. ja som mala obidva cisarskym, vzdy akutne, ale vtedy bol primar taky aky bol a cisarak nepovolil do samotneho konca, az ked uz bolo velmi zle, tak mi ho spravili. ale ako hovorim, je to 8 rokov, iny primar, ini lekari, vsetko vacsinou mladsi a kazda chvali. mna caka teraz uz planovany cisarsky, vraj uz nemozem rodit prirodzene, tak uvidim co budem hovorit...

terry33
5. jan 2014

@jarabicka ja som tam rodila rok a pol dozadu s vysokym tlakom a zacali mi vyvolavat normalne porod, ale nakoniec to skoncilo cisarskym, lebo ozvy neboli uplne v poriadku...takze keby nie toho, tak by som nakoniec porodila normalne aj s vysokym tlakom

danielita18
5. jan 2014

v Trenčíne ti urobia cisársky v hodine dvanastej vobec tam nechcu robit cisarske a naposledy jedna známa so silnou epilesiou s odporučením od neurologa na cisarsky jej zamietli ze nevidia dovod tak isla radsej do inej nemocnice takže ja by som sa v tvojom prípade vyhla Trenčianskej nemocnici a môže si niekto chvalit ako chce ale mna by tam nikto nedostal ak si niekde z okolia tak chod radsej do Banoviec tam sa to vylepsilo aj s doktormi aj ked v Trenčíne nadavajú a odsudzujú okolité porodnice len preto lebo chcu byt na okolí jediný aby všetk finacie isli len tam ved aj Ilavskú porodnicu zavreli aj vdaka Trencanskej

niki5
5. jan 2014

Ja som rodila v TN v oktobri a nikdy viac. Presne ako pisete, cisarsky urobia v hodine dvanastej, ak ho vobec spravia. Bolesti som mala 26 hodin a 8 hodin som zomierala na porodnej sale. Neslo to a neslo, neotvarala som sa, len som mala v jednom kuse jednu velkuuu kontrakciu a bola som uz z tej bolesti v tranze. nikto neriesil, preco to tak je, preco sa neotvaram, preco nemam dostatocne kontrakcie aby som mohla tlacit. len chodili a pozerali. vystriedali sa pri mne tri smeny. Moj syn sa narodil abnormalou rotaciou hlavicky, cize bol zle otoceny a narodil sa tvarou hore. preto vsetky tie komplikacie. tiez uz mal zle odozvy a nikto nic. Z porodu mam jeden velky horor, kazdy den na to stale myslim ake to bolo strasne. To, co sa stalo mne, je indikacia na cisarsky ale oni o tom neuvazovali. A vysoky tlak ich podla mna moc netrapi, ja som mala sice velmi nizky ale tep az okolo 120 niekedy aj viac, a aj ked moja dr povedala, ze to moze byt velmi nebezpecne pri normalnom porode, tam nikto nic🙂 vedela by som veeelm vela zazitkov z porodu napisat ale nebudem vas strasit.

ewisam
5. jan 2014

@jarabicka no ja som rodila 2011 so zdravotnou indikaciou a tiez bol s CR velky problem, napriek tomu, ze sa zo mna inak dieta nedostane 🙂 Nebyt zdraveho rozumu zastupcu primara a mojej gynekologicky, dnes dieta nemam.... V aprili idem rodit, tak som sama zvedava ako bude, pri najmensom naznaku problemov, tocim sa na opatku a odchadzam

kiki68
6. jan 2014

preco tam z toho porodnictva robia stredovek? toto pocuvam uz dlhsie a dost ma to desi...vsetci,co poznam si tam ten cisarak ledva ledva ukecali....a to bol opodstatneny od lekarov,cize ziadne modne vymysly... 😒

nina_tn
25. dec 2019

@terry33 ahoj,ja tak isto..a teraz mas vysoky tlak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre