Pôrod s tehotenskou cukrovkou na Antolskej

zdenin
19. okt 2012

viem že tu je téma o cukrovke od roku 2006 na 680stranách... možno aj 3. ale moc mi to nepomohlo nájsť čo hladam 😒
Chcela bi som vedieť či je pravda že nenechávaju doktori pranášať poprípade či to záleží na stupni cukrovky či je len mierna odchýlka alebo je to už vážne na branie inzulínu
aký maju názor na to doktori v Bratislave (rodiť idem na Antolskú) ako prebiehal porod, boli detičky v poriadku? mali "normálnu"váhu?

nevestienka
19. okt 2012

@zdenin ahoj, aj mňa by to zaujímalo, síce nebudem rodiť na antolskej, ale mám tehu cukrovku 🙂

zdenin
autor
19. okt 2012

@nevestienka hadam niekto poradi 🙂 ci sa podeli o skusenost ako to je v Bratislave

zdenin
autor
25. okt 2012

@nevestienka nuz nikto sa do tejto temy nezapaja ☹ ale dnes som sa pytala doktorky a hovorila ze kym neberiem inzulin a mam v norme vysledky tak nieje nutne porodit do terminu... Takze nam to prenasanie hrozi...aspon mne ☹

nevestienka
26. okt 2012

@zdenin no teda, mne bol tento týždeň naordinovaný inzulín, takže možno sa ma to bude týkať..teda, že asi prenášať nebudem. no uvidíme

nevestienka
26. okt 2012

@zdenin vidím ale, že ty už to máš za chvíľku tu. tak ti držím palce nech všetko dobre dopadne a ste zdraví 🙂

zdenin
autor
26. okt 2012

@nevestienka no pravdepodobne ano budú ta viac sledovať.ale hádam to bude dobre 😀 držím palce. no teoreticky to mám za pár uvidíme ako v praxi 😀 som bola presvečena že max do 4.11 porodím a teraz viem že sa to môže ešte natiahnuť. malej sa zatial nechce ešte mame relatívne tuhy krčok no uvidíme

nevestienka
26. okt 2012

@zdenin aha, no tak asi ešte chvíľku počkáš, no ale tak čo už 🙂 hlavne, aby to všetko dopadlo dobre a bez komplikácii

zdenin
autor
26. okt 2012

@nevestienka ved hej. ked ja sa už taak neviem dočkať 😀😀 ale ano hlavne je aby všetko dopadlo dobre a boli sme obe v poriadku ked je jej tam dobre nech tam ešte pobudne.bude mi chybať to kopkanie a mrvenie sa

moon1979
26. okt 2012

@zdenin stačilo sa opýtať v tej danej téme mamičiek, čo už porodili 🙂

... všetko je individuálne, nedá sa to paušalizovať ... aj napr. vysoký krvný tlak je indikáciou na sekciu, ale nie u každej, záleží od x faktorov a aj od hodnoty TK ... rovnako je to aj pri gestačnom diabetese, záleží od hodnôt, či si stabilizovaná alebo nie, či užívaš inzulín, v akých hodnotách a ako často .... všeobecne platí, že pri gestačnom diabetese sa deti rodia trošku vačšie ale tiež to nemusí byť pravidlo ...
na tvojom mieste by som to radšej konzultovala s gynekologom a ak si krátko pred pôrodom, teda v poslednom mesiaci tehotenstva tak aj s pôrodnicou kde chceš rodiť ... takto na fore tipovať, či ano alebo nie moc nemá význam a už vôbec nie sa tým dopredu stresovať 🙂 ak nájdeš štyri mamičky, ktoré rodili predčasne a sekciou, neznamená to, že to bude aj tvoj prípad 🙂

zdenin
autor
26. okt 2012

@moon1979 hej už som sa opýtala mojej dr v porodnici..(tam to ide ako na páse rýchlo vybaviť a isť preč ale podarilo sa mi dostať sa k otázke už konečne) ja kludne môžem aj prenášať 😖 pýtala som sa odpovedali my 2 češky a tie my dali taku všeobecnu odpoved..a u nich to je iné aj som našla nejake mamky čo už rodili ale neodpovedali asi nemali čas alebo sem nechodia..viem viem každa to ma ine nedá sa hodiť všetky do jedného vreca chcela som len vediet aké kto má skúsenosti s tým..

moon1979
26. okt 2012

@zdenin tak zrejme máš len ľahkú formu a všetko je ok 🙂

zdenin
autor
26. okt 2012

@moon1979 hej zrejme ano. len som mala držať taku jemnu dietu a vyhýbať sa sladkému a vysledky som mala dobre vždy..sem tam niečo vyskočilo..a maličká ma odhadom 3480g aj to je dosť myslela som že bude menšia 😀 a tak som dúfala že sa to týka všetkych sladkých brušiek 😀 aj v člankoch som čitala len take všeobecne že sa neodporúča prenášať a bodka nič viac k tomu 😖 no čo už len čakať kedy ohlási svoj veľkolepí príchod na svet

moon1979
26. okt 2012

@zdenin to má ideálnu váhu na to že si v 39tt ... nestresuj sa, ako som písala, nedá sa to paušalizovať ... keď máš len lahkú formu je to iné ako u ťažkých diabetičiek ...

zdenin
autor
26. okt 2012

nestesujem neviem po kom je taka my sme boli krpci ked sme sa narodili.. ale nebudem sa nad tým znepokojovať ved to je len odhad a pravdepodobne má menej.. všetko bude dobré a ja ju v pohode vytlačím 😀

nevestienka
26. okt 2012

@zdenin tak to verím, ja si momentálne celkom užívam to kopkanie a mrvenie, pretože sa začala viac hýbať, asi rasite a už má menej miesta v brušku, tak sa rozťahuje

zdenin
autor
26. okt 2012

@nevestienka noo aj moja pár týždnou už su pohybi fakt citelne mi rozdrapuje bruško niekedy 😀 niekedy to aj zabolí ale je to krásne aspon viem že tam je a je jej fajn

csina
18. jan 2013

ahoj, gratulujem k princeznej 🙂 veľmi by ma zaujímalo, ako si nakoniec dopadla, tvoje pocity, skúsenosti, všetko... 🙂 mám tiež gestačný diabetes, som na inzulíne, v poslednom období mi opäť začal vyskakovať cukor viac a mám obavu, ako to dopadne... mne totiž lekár na Antolke povedal, že ak bude na budúcotýždňovom UTZ malý veľký 😅 , tak prenášať nebudem (obe predošlé deti som prenášala a boli vyvolávané) a vyvolajú pôrod skôr.. mám však obavy, aby to dobre dopadlo, lebo veľkosť nie je ukazovateľ zrelosti bábätka...aby mu nebolo skoro... 😕 čo ma čaká?? mala si nejaké komplikácie pri konci tehu, pôrode, alebo po? a čo malinká, zvládla v pohode?

vvia
18. jan 2013

Baby ja som rodila na Antolskej mala som gestacny diabetes na diete odisla mi voda sama 2tyzdne pred terminom. mala sa narodila 2570gramov a obcas som a podvadyala trosicku.

csina
21. jan 2013

@zdenin ahoj..o dva príspevky vyššie som sa ťa chcela niečo popýtať, len som nezadala tvoj nick.. 🙂 😉

zuzua
28. jan 2013

@zdenin Ahoj, prosim ta, kolko si bola potom v porodnici po porode s tehu cukrovkou? mne ju tiez zistili pri gluk. testoch so mala mierne zvysene po 1. a 2.hodine. U diabetologicky mi sice zvysene nenamerali ani nalacno ani v moci a ani po jedle ale povedali mi, ze po 30. tyzdni mi to bude stupat. Teraz som na konci 30. tyzdna a meriam si cukor glukomerom po kazdom jedle. Uz som si namerala aj zvysene napr. 8,7-11,7 po 1-1,5hod ale potom som zacala po jedle pit pohar - dva cistej vody a klesa mi to pekne. Len som chcela vediet, ci sa byva v porodnici po porode, ak je vsetko v norme (ziadne problemy a ani zvysena zltacka) dlhsie nez tych standard. 5 dni , napr. kvoli nejakym dalsim vysetreniam dietata. dakujem 🙂 🙂 🙂

zuzua
28. jan 2013

@vvia Ahoj, prosim ta, kolko si bola potom v porodnici po porode s tehu cukrovkou? mne ju tiez zistili pri gluk. testoch so mala mierne zvysene po 1. a 2.hodine. U diabetologicky mi sice zvysene nenamerali ani nalacno ani v moci a ani po jedle ale povedali mi, ze po 30. tyzdni mi to bude stupat. Teraz som na konci 30. tyzdna a meriam si cukor glukomerom po kazdom jedle. Uz som si namerala aj zvysene napr. 8,7-11,7 po 1-1,5hod ale potom som zacala po jedle pit pohar - dva cistej vody a klesa mi to pekne. Len som chcela vediet, ci sa byva v porodnici po porode, ak je vsetko v norme (ziadne problemy a ani zvysena zltacka) dlhsie nez tych standard. 5 dni , napr. kvoli nejakym dalsim vysetreniam dietata. dakujem emoticon emoticon emoticon

vvia
28. jan 2013

@zuzua Tak ako aj vsetci ostatní, vobec tehu cukrovku neriesili, ved porodom ju stracas. 🙂

sammy
28. jan 2013

Baby, ja som rodila pred 2 tyzdnami na Antolskej, mala som aj tehu cukrovku, chodila som na diabetologiu, tam som vsak mala vysledky vzdy dobre. Kedze som prenasala, vzali ma po 5 dnoch na rizikove, no na tu cukrovku nejak nikto neprihliadal a porod vyvolavali az po tyzdni prenasania, lebo som ich uz uprosila, ze som mala aj obe deti predtym po termine. Po porode som mala stale diabeticku stravu, ale o cukrovke uz nikde nepadlo ani slovo a ani ziadne testy mi na sestonedeli nerobili. Tak neviem, ci preto, ze som ju mala len miernu alebo to nerobia uz potom vobec nikomu.

ivahamka
28. jan 2013

Ahojte ja mam cukrovku od 13 rokov a dva krat som rodila na Antolskej a bola som spokojna.

zdenin
autor
29. jan 2013

@zuzua no dúfam že strácaš. mne bolo povedane že mám ist o pol roka na dia aby mi to premerali bo vraj ked mam tehu cuk možem dostať aj normálnu,, a my máme aj v rodine

@vvia

zdenin
autor
29. jan 2013

@vvia to si mala štastie malej sa nechcelo až 9 dni po termine mi vyvolali..mala dostala žltačku tak som tam bola spolu 11 dni 4 dni pred a 7 po porode

csina
17. feb 2013

tak aj ja napíšem môj príbeh... 🙂 pred 2 t som rodila na Antolskej s tehu cukrovkou.. príjmali ma na rizikové týždeň pred termínom za účelom indukcie pôrodu... v pondelok ma prijali, poriešili vstupné vyšetrenia, odbery, a CTG... v utorok mi na vizite spontánne praskla voda a išlo sa na to.... pôrod bol veľmi rýchly, personál bol veľmi milý a malý sa narodil celkom v poriadku... údajne mal 3850g a 52 cm, ale na vstupnej prehliadke u pediatričky sme zistili, že ho museli zle vážiť, lebo ako medzitým schudol a opäť pribral, hodnoty sa vôbec nezhodovali... popravde, hneď sa mi to nevidelo, lebo moje baby boli teda baculatejšie a kúsok ľahšie, ale neriešila som.. to nie je tak podstatné.. 🙂 podstatné je, že malý mal síce tesne po pôrode hypoglykémiu, ale rýchlo sa to upravilo a všetky ďalšie testy už boli v poriadku.. malého testovali myslím deň a mňa dva, malý a veľký g. profil.. všetko bolo v poriadku a inzulín som mohla vysadiť... jediné negatívum bolo, keď som videla maminky pri raňajkách s tými dobrotami typu, makovka, vianočka s džemíkom a koláčik a jogurtík..a ja furt ten grahamový rožok.. 😀 😀

tehotnajenny
27. okt 2015

baby je tu aj taka co rodila so stale zhorsujucou tehu cukrovkou na inzuline,, a davky inzulinu si musela stale zvysovat? velmi by ma zaujimalo ako im prebiehal porod..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre