Pôrod s respiračným ochorením

15. feb 2022

Ahojte. Schvalne som temu pomenovala "respiracne ochorenie", pretoze uz niekolko dni mam neuveritelne suchy kasel, bolesti hrudnika, stratu hlasu a pod....ale na covid som kazdodenne testovana negativne. Kazdym dnom ocakavam porod, avsak kedze uz jedno dieta mam, viem, ake je dychanie dolezite, viem, ze ma teraz neuveritelne dusi, boli, pali na hrudi....a neviem si predstavit, ako by som predychala kontrakcie, asi by som sa pod respiratorom udusila. Ako ste to zvladli, ked ste boli v case porodu chore? Mali ste na to vobec silu? Ja sa citim uplne hrozne, kedze som mala aj horucky, zimnice, mam nechutenstvo.. dakujem za skusenosti

yoxinka
15. feb 2022

Dva týždne pred termínom som mala taký kašeľ, že som sa doma skoro zadusila v noci. Bolo to v roku 2016, takže žiadne covidy. Šla som k lekárke, tá mi spravila výtery (hrdlo, nos) vzala krv, spravila crp. Výtery ukázali premnoženú baktériu nejakú z tych škôlkarskych, tak mi dala ATB. Už po druhej tabletke mi bolo výrazne lepšie, ale nebolo to ono. Keď mi začali kontrakcie a spustil sa pôrod, telo akoby za prioritu určilo rodiť a na tú dobu mi prostal aj kašel aj sopel, po pôrode som sa znova rozkašľala, viem že mi sestrička nejaký cukrík doniesla, nech cmúľam. 🙂

miadi
16. feb 2022

Ja som mala taky kasel otras mala doniesla zo skolky som myslela ze maleho vystrelim von tym kaslom 😁ale isla som rodit s vyvolavackou este doma som kaslala v nemocnici uz len raz a potom to uplne zmizlo ., a vratilo sa to o dva dni ked uz som bola doma aj som sa bala ze maly to hnet dostane ale jediny doma nekaslal ., ( a to som mala taku imunitu ze som za 10r bola chora len 2x aj to prave v teho ked je oslabena imunita) jo a porod bol super .. tak sa dopredu nestresuj ako to zvladnes telo si to same vyriesi ver mu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre