Pôrod s neoperovanou skoliózou

20. máj 2021

Ahojte, prosím vás ma niektorá neoperovanú skoliózu aký ste mali pôrod? Ja nie som síce operovaná ale skolióza je esíčkova teda aj v driekovej časti. Mám strach z prirodzeného pôrodu lebo som čitala všeličo. Dal niektorej ortopéd odporúčanie na cisársky? Alebo iný lekár ale z dôvodu tejto skoliózy (bolesti chrbtice a hlavy). Prosím nepíšte mi tu, že každý má už skoliózu asi nie každý nosil v detske korzet ktorý ale nepomohol a nie každý ma rovnaké zakryvenie chrbtice. To moje je naozaj dosť výrazné. Ďakujem

tina4931
20. máj 2021

Ja som mala problémy s chrbticou od puberty. V teh. bolesti, skoliozu, nesúmernú panvu (rehabilitácie). Ortop. mi dal odporučenie k sekcií ale v pôrodnici som neuspela s tým. Nechali ma rodiť normálne, usúdil tak primár - vraj nie je dôvod z gynek. hľadiska. Pôrod bol rýchly, bez komplikácií. Takže ak chodíš na ortopédiu, lekár napíše pravdepodobne.

lucia147852
20. máj 2021

Ja mám miernu skoliozu. ( iné diagnózy, tie teraz neriešim) nechali ma proridzene. Už 4 roky mám take bolesti že dovidenia. Zničená panva ak krízova časť chrbta. Ak máš naozaj vážne problémy chod si za svojom. Dr čo to spraví sekciu najdes, len treba hľadať. Neurobí chybu ako ja

autor
20. máj 2021

@lucia147852 najhoršie je že naše nemocnice si idú svoje aj napriek odporúčaniu od inèho lekára. Nemocniciam ide len o to aby sa stlačili sekcie na minimum očividne zdravie rodičiek a ich detí im je ukradnutý.

nelka0810
22. máj 2021

Ja mam skoliozu poriadnu, a porod zacal prirodzene ale skoncila som po 12 hodinach s akutnou sekciou, maly nakoniec zle zrotoval. Ale ja teda ortopedovi nechodim, mam cvicky ktore mam cvicit na skoliozu, takze som ani neriesila ziadne odporucanie.

autor
23. máj 2021

@nelka0810 ja už tiež nechodím ale myslim si že skonzultovať to radšej pôjdem.

fatinn
23. máj 2021

Ja som mala sekciu kvôli skolioze, aj chces napis

autor
23. máj 2021

@fatinn ďakujem napíšem

martinapappova
2. jún 2021

Ja teda mam operovanu skoliozu ale tiež mi dali odporúčanie na cisársky a aj som ho mala. Ak chcete napíšte.

autor
3. jún 2021

@martinapappova pri operovanej viem že automaticky dávajú. Horšie je to s neoperovanou lebo vela lekárov odbije pacientku s tym, že skoliozu ma každý. Pritom bola som aj u neurologa kvôli neznesitelnym bolestiam hoav yv tehotenstve co som pred tehotenstvom v takomto stave nebola nikdy a tiež povedal že to je velka skolioza ale nez normalneho ortopeda sa pravdepodobne nezaobidem. Musim to už s niekym poriešiť len teda u nas v meste je to hrozne s ortopedmu bud termin za pol roka co ako moze si nechat taky termin neviem co mi termin za pol roka pomoze alebo si rano od 4 rana odstat radu co tiez dakujem velmi pekne aby som stala minimalne 3 hodiny vonku kym ma pustia dobnutra si sadnut nie ze nevladzem 3 hodiny stat ani bezne kvoli chrbtici v tehotenstve uz vobec nie. Takže už ostavaju len sukromnici a to by mi bolo aj jedno len aby zas nemocnica neštrajkovala že to napisal sukromnik a teda to neuznavaju.

csincsi89
3. jún 2021

Ahoj neboj sa od detsva mam esovitu skoliozu a to veru tazku uz vtedy korzet som nenosila iba par dni .vtedy som mala 8rokov a odvtedy ziadne cviky ani nic . A teraz mám 32rokov dosť vyrazne zakrivenie a dve deti a pôrod bez akýchkoľvek problémov mam jeden cisársky a po roku a pol druhe dieta spontánne normalny pôrod

jasadaresa
28. sep 2022

Chcem povzbudit vsetky skolioticke mamicky, nebojte sa rodit normalne. Ja mam velmi tazku skoliozu a ani tehotenstva, ani porody mi nijako neublizili. Ale teda ja denne cvicim, lebo bez toho by som mala hrozne bolesti. A to uz v detstve ma strasili.. Pamätam si jednu sestricku na lieceni, ktora tvrdila, ze s mojim zuzenym hrudnikom nepredycham porod... Ja som jej uverila a strasne som sa bala, ale zbytocne...Dokonca raz ma seklo v den terminu porodu 🙈. Ale do 3 dni mi to preslo a rodila som az o tyzden... Najhorsie je to vzdy po porode, lebo nosenie, kojenie, telo uz nie je chranene hormonmi... A bolesti su na svete... Ale aj to som prezila. Urcite vsak treba cvicit. ☝️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre