Pôrod po vyvolaní tabletkou (nie oxi)

29. nov 2022

Pekný večer,nájde sa tu niekto komu vyvolávali pôrod tabletkou do posvy? Ak áno pri akom náleze vám ju dávali? Poprípade zabrala/nezabrala? U mňa 3-4cm a pôrod sa vôbec nehýbe ďalej, ráno majú dávať tak som zvedavá co čakať. Vďaka za každú radu

aaadkaaa
29. nov 2022

Nalez 0.000 nic, prva nezabrala, druha ano, otvorila som sa na 3 a tak som aj zostala, kym mi nedali oxytocin. Potom to uz slo rychlo, do hodiny bola mala vonku

vahcaac
29. nov 2022

Nezabrala mi 🙂 vôbec. Keď mi ju dávali bola som na 3 cm.Potom prešli na oxi a na tretí den som porodila po praksnuti vody.

zitaje
29. nov 2022

Mne zabrala, dávali mi ju v pôrodnici, kde som bola prijatá kvôli prenášaniu, bola som tuším 41+1. Zabrala veľmi rýchlo, tabletku mi dávali ráno okolo 8 a dcéra sa narodila chvíľu po dvanástej.

dame2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dame2
29. nov 2022

Mne dávali 41+3 prvú, na ďalší deň druhú, ani po jednej sa nič nedialo, skončilo to 41+5 akútnou sekciou

dame2
29. nov 2022

A nález nebol "žiadny"

vevesh
29. nov 2022

Mne pomohla. Do 4 hodin bolo dieta na svete.

deedol
29. nov 2022

nalez - odtekajuca plodova voda v 37tt+3, neotvarala som sa vobec - cakali 12h. prva tabletka nezabrala, druha "zabrala" asi tak, ze som mala pekelne kontrakcie a stale som sa neotvarala. ked som bola horko-tazko na 3cm, dali mi konecne epi a potom to uz pomaly pomaly islo.

basska_b
29. nov 2022

A mas rozbehnute kontrakcie? Teraz som sa docitala, ze vtedy sa prostinova tabletka do posvy vraj davat nema. Ale ze to niektore porodnice robia. Ja som mala preindukciu porodu touto tabletkou, kvoli dozretiu krcku, lebo som ho mala tyzden po termine tuhy a zavrety... zabrala a z nejakeho dovodu mi pri rozbehnutej kontrakcnej cinnosti dali dalsiu. Moc mi to nepomohlo, akurat kontrakcie boli bolestive, natrapila som sa dlho a nakoniec pri 8 cm otvoreni skonstatovali deflexnu polohu hlavicky a ze "nezostupuje" (co si tiez tak trosku odporuje... o deflexii by sa malo hovorit az pri zostupe do porodneho kanala... ale uz ma neskusali ani polohovat)
Kazdopadne drzim palce!

deedol
29. nov 2022

este doplnim - kontrakcie nastupili az po druhej tabletke, dovtedy neboli ziadne.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
29. nov 2022

Ja som dostala polovicu pri 1cm 9 dní po termíne, slabé bolesti nastúpili hneď, o 3 hodiny pri 3cm som dostala druhú polovicu a o 2 hodiny bol malý na svete, bolesti len mierne, až posledné dve kontrakcie boli skutočné a už bolo hotovo 😁 držím palce na bezproblémový priebeh

evica17
29. nov 2022

Mne dali najprv oxy, to nič, potom druhý deň tabletku,to trošku otvorenie a na tretí deň ďalšiu a išlo to veľmi rýchlo,do dvoch hodín gotická,ale teda kontrakcie boli mega. Ale ja som bola mesiac pred termínom a kvôli plodovej vode vyvolávali,čiže preto tak dlhšie to sllo

veronika3110
30. nov 2022

Tabletka sa dáva aj keď nie je nijaký nález.. jej úlohou je zmakcit krcok a pod.. ja som ho mala 41+3 tuhý a zatvorený a nepomohlo mi to.. už po 1. tabletke sa malej pokazili ozvy, tak robili sekciu…

autor
30. nov 2022

@basska_b mala som, ale nepravidelne a postupne začali byť stále menej časté:/ tak uvidíme co tabletka spraví

jaga18
30. nov 2022

Mne začali 3minutove kontrakcie ihneď po podaní tabletky. Po hodine boli už každú minútu., ale vôbec som sa neotvarala , tak po 3 hodinách mi dali druhú. Vtedy sa to uz rozbehlo, odtiekla mi voda a po cca 5 hodinách od podania druhej tabletky sa narodil drobec. Pre nedostatok anesteziologov mi odmietli dať epi

lula313
30. nov 2022

Mne ju dávali, lebo som 10 dni prenasala, otvorená som nebola a ani som sa neotvárala z nej. Mne pomohla epidurálka(aj keď má strasili, že zastavi porod, bolesti sa nedali vydrzat). O 8:00 rano tabletka, o 22:45 som dostala epi(otvorená len na 3cm) a o 2hej som porodila.

titla
30. nov 2022

Mne zacala odtekat voda, ale vobec som sa neotvarala v 38tt. Zabrala mi az 3, ale bolo citit, ze kontrakcie su vyvolane, sli nepretrzite po sebe. Syn sa narodil 4,5 hodiny po podani poslednej tablety. Ale u mna zohrali rolu aj dalsie komplikacie.

marticka85po
30. nov 2022

Vyvolavali mi tabletkou 42+3 Davali mi jednu.do hodiny prisli riadne bolesti az sa mi kolena podlamovali. Nalez pred tabletkou otvorena na 1prst a par hodin po tabletke nalez rovnaky. Den predtym som mala aj ten oxytocinovy test.bolesti prisli,odisli.malej sa nechcelo von.odisla akurat hlienova zatka. Den po nasledovala akutna sekcia ked po zbere 24hod.mocu vysla bielkovina v moci cize preeklampsia

autor
30. nov 2022

Ďakujem baby uz som po 🙂 tabletka krásne zabrala dali 8:45 cca a o 4 hodiny sa syn narodil🙂

veronika3110
1. dec 2022

Tak to si jedna z tých šťastných 😁😁 gratulujeme, nech ste zdraví ☺️

sense
1. dec 2022

Mala som, dôvod zle výsledky Dopplera a dieťa nebolo vyzivovane viac. Dostala som ich niekoľko z odstupom 4 hodin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre