Pôrod do vody a pôrodnica

kriketa
2. jan 2013

Ahojte, tak som uvažovala už dávno a príde mi to pre mňa ako najlepšie riešenie pôrodu, žeby som porodila do vody. Odjakživa som vodu milovala a vždy mi pomáhala viacej zvládnuť akúkoľvek bolesť. Viem o tom, že do vody sa dá rodiť v MT, poznáte ešte nejakú pôrodnicu, kde sa dá rodiť do vody? Ďalšia vec je tá, že v čase pôrodu budem bývať niekde na Orave, tak ak by mi nevyšiel MT, ktorá pôrodnica napr Dolný Kubín, Námestovo, Trstená alebo iné je najlepšia? Ďakujem.

velkacica
2. jan 2013

pôrod do vody myslím v Topoľčanoch a Banskej Štiavnici, inak len doma v asistencii 😉

kriketa
autor
2. jan 2013

@velkacica aj v MT, majú to na stránke, či kde som to videla...

aliza
2. jan 2013

@kriketa ja som sice nerodila na SK, ale rodila som do vody a preto ta chcem povzbudit, aby si za tym isla, ked to tak citis a ak teda najdes vhodnu porodnicu. Ja som to tiez takto citila a instinkt ma nesklamal, bolo to fakt uzasne 😉.

kriketa
autor
2. jan 2013

@aliza ale ako to mám spraviť, keď budem mať pôrodnicu niekoľko 100 km od miesta bydliska?? To keď na mňa príde, tak sa mi asi nebude chcieť tam cestovať a asi by to ani nebolo bezpečné, či?? Ale veľmi by som to chcela...

miskalevica
3. jan 2013

Topolcany a potom uz len CZ 😉

aliza
3. jan 2013

@kriketa no to je tazko potom, skoda 😖

henrietag
3. jan 2013

svagrina bola v topolcanoch dve hodiny vo vode ma asi 165cm vana na nu bola strasne velka nemala sa vraj kde zapriet nakoniec skoncila vysilena na koze, vo vode ti nikto nepomoze !!!

llola
22. feb 2013

ja som rodila v Topolcanoch a mala som to tam 75 km. do vody sa narodili vsetky tri moje deti, mozem len odporucat! 😉

modrykoniq
15. nov 2016

viem že je to už neaktualne, ale chcem vystrihat ostatne spolumamicky mamicky ktore by chceli rodit do vody.
určite v nemocnici.
v istej nemocnici nemohli určitemu manž. páru poskytnut taky porod, tak si povedali ze si ho odrodia doma. zomrelo... :/ tak urcite bud s asitenciou alebo dakde v nemocnici

wawrita
4. feb 2017

@llola ahoj. prosim ta chcela som sa spytat ci si musela mat vopred dohodnuty termin a vyvolavali ti aby si mohla rodit do vody. lebo ja to mam dost daleko do TO, a rozhodne by som chcela rodit do vody tak neviem ci by som to stihla...

llola
5. feb 2017

Ahoj ja som si dohodla termin kontroly a potom vzdy dalsi postup. Prvy porod mi zacal spontanne odtokom plod.vody takze sme sa zbalili a sli rano o piatej. Dalsie 2 porody som si uz planovala kvoli detom aj vzdialenosti cize nalez som mala taky ze som si mohla dat vyvolat porod. Rozhodla som sa vzdy na mieste ci to tak chcem alebo este pojdem domov.

wawrita
5. feb 2017

@llola ďakujem a ako je spoplatnený pôrod do vody v TO?

llola
6. feb 2017

no ja som rodila naposledny 01/2009 neviem ci sa tie poplatky odvtedy menili porod do vody bol vtedy 5000 sk a pritomnost manzela 500 sk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre