Pôrod bez zazmluvnenia

15. aug 2024

Co vedie ludi k tomu ist rodit bez zazmluvnenia porodnika?

mane01
15. aug 2024

Fakt, ze ked to na ne pride, v nemocnici predsa bude mat nejaky lekar sluzbu. Tak na čo tam tahat niekoho, kto tu sluzbu nema? Aj tak v pripade, ze vsetko pojde ako ma, to odmakas vsetko sama! 🤷🏼‍♀️

pribinak
15. aug 2024

Nedostatok financií
Dobrá skúsenosť s predchdzajucom pôrodom / pôrodmi
Dôvera v seba a svoje sily
Dôvera v službukonajúci personal
Obsadenosť vybraného pôrodníka

A x dalších faktorov

viestta
15. aug 2024

Co vedie zeny k zazmluvnovaniu porodnika?

doriiis
15. aug 2024

Úplne normálne som porodila dve deti bez zazmluvneného pôrodníka.Ani najlepší pôrodnik ti nezaručí,že sa niečo nepokazí a že to aj reálne stihne.Dvakrat ma rodil muž a všetko je v poriadku.

autor
15. aug 2024

@viestta Zalozime novu temu? Mam ja, alebo zalozis ty?

viestta
15. aug 2024

Na co? Mozu mi odpovedat tu. Teda radsej sa spytam: Mozu?

danyelia
15. aug 2024

Neviem, tiež tomu nerozumiem...

mikitilik29
15. aug 2024

Ja som mala dva pôrody bez toho aby som si zazmluvnila pôrodnika. Zbytočne vyhodené peniaze

autor
15. aug 2024

@danyelia vsakze. Pre mna je to velmi riskantne.

kate_cs
15. aug 2024

Zazmluvnenie je platená nadštandardná sluzba.
Lekár za svoju prácu už tak dostáva mzdu, prečo by som ešte ja mala platiť za to, čo je jeho práca? Nemal by lekár ku každej jednej pacientke pristupovať najlepšie ako vie? Takto podporujeme všetky to, že sa to často nedeje.

luteam
15. aug 2024

A na co si zazmluvnovat porodnika? Ved ten je tam tak 10 min dokopy (obrazne pobedane) len pocas tlacenia ked uz by som si chcela niekoho zazmluvnit tak PA alebo si priviest dulu zo sebou aspon v tej porofnici kde som ja rodila nie je vydlovene hnusny lekar tak som sa nebala toho kto bude mat sluzbu

cyberk
15. aug 2024

Rozum? zbytocne vyhodene peniaze.

suge
15. aug 2024

Rozumiem, že zazmluvniť si pôrodníka môže rodičke priniesť určité výhody. Na druhej strane by som sa na túto možnosť veľmi neupínala. Aj zazmluvnený pôrodník môže trebárs ochorieť alebo odísť na dovolenku, niektorí nechodia k pôrodom v noci atď.

tetapetra
15. aug 2024

Máš pocit,že odrodí dieťa za teba? A kvôli tým pár minutam tlačenia? V iných štátoch pôrodník ani nie je ,sú tam pôrodné sestry a tie sa o teba starajú.

lucia13022023
15. aug 2024

Riskantné? Nič hlupejsie som dnes zatiaľ nepočula.

pribinak
15. aug 2024

@lucia13022023 ešte je len 10.08 hod., do večera sa toho ešte nazbiera az az 🤣🤣

mikitilik29
15. aug 2024

@tetapetra veru, celý čas sú pri žene tie pôrodné sestry a až ku koncu príde Dr. Pri mojom druhom pôrode Dr ledva stihla plast obliecť, lebo mala sa už tlačila von😂

lucia13022023
15. aug 2024

@pribinak ano🤣🤣

tetapetra
15. aug 2024

@mikitilik29 známa vo švédsku lekára nevidela. Nakoľko všetko prebiehalo ako malo,odrodili sestry. Švagriná v UK, má cisársky, takže tam sa vyjadriť neviem. Ale aj na Slovensku sú sestry a dr. prichádza na tlačenie. A keď sa ponáhľa, je to iná sranda 🤦🏻‍♀️

ibrunova
15. aug 2024

autorka- koľko detí si už porodila?

chiara_elle
15. aug 2024

Ja som si to tiez myslela pri prvom porode, ze naco mi treba zazmluvnit, vsak tam bude urcite nejaky lekar ktory to zvladne.
Ak je vsetko v poriadku, samozrejme, zvladnes to aj aj sama. Vid Pociskova ktora porodila v aute.

Problem ale je, ked sa ti skomplikuje porod, pripadne uz su naznaky komplikacii na zaciatku porodu ale dany lekar v sluzbe to neodhadne, nepozna tvoj zdravotny stav a nemusi mat dostatok skusenosti.
Za mna: prvy porod katastrofa. Bola tam sice mila ale mlada lekarska bez skusenosti, nevedela odhadnut situaciu, kopa chyb okolo, po 7 hodinach uz zufala, ze co so mnou, kedze sekcia uz nepripadala do uvahy. Zachranil to v hodine 12tej skuseny lekar, ktory dobehol. Dakujem Bohu, ze tam bol.

Druhy porod som mala zazmluvneny, podobne komplikacie na poslednu chvilu ale vsetko tip top.

vevebono
15. aug 2024

Ak mi o štvrtej ráno rupla voda a dieťa bolo na svete 4:36 tak ako ten zazmluvneny lekár stihne prísť?🤔
Možno nie je každá predposratá z pôrodu ako takého, a keď sme si vedeli decko naje.ať, tak ho vieme aj vytlačiť a vychovať

klarissa25
15. aug 2024

Ja keď som teda rodila tak ma takáto otázka ani nenapadla. Vôbec som to neriesila. A to som mala rodiť presne v deň termínu a tiež sme nemali nedostatok financii

petrao2
15. aug 2024

A k comu ti pomoze zazmluvnenie?
Preco ta tak upokoji ze niekomu zaplatis zato co ma davno zaplatene?

klarissa25
15. aug 2024

@ibrunova už ani neodpíše radšej 😅

sisa_s
15. aug 2024

Dalsia tema na rozburenie vasni? Delenie zeny na lepsie a horsie, lebo len trapky si zaplatia porodnika? Ved kazdy nech si robi podla seba, fakt vas to tak irituje?

viestta
15. aug 2024

@sisa_s alebo su trapky si tie, co si nezaplatia porodnika... Koment "je to velmi riskantne" hovori o tom, ze tie co si porodnika nezazmluvnili su hlupe a nevedia odhadnut riziko...

vevebono
15. aug 2024

Bohes, kedysi ženy kopali krumple a decká pluli do role a prežili deti aj ženy 😂😂

sisa_s
15. aug 2024

@viestta pre mna dalsia zbytocna tema...niekto si zaplati porodnika, niekto nadstand.izbu, niekto ma kocik za 50e, dalsia 1500e...ale preco kvoli tomu hanit ine zeny, lebo sa rozhodli inak (ci uz autorka, ktorej to pride ako risk, alebo ine zeny, ktore sa tvaria, ze by porodili aj na poli v pohode bez vsetkych)

pribinak
15. aug 2024

@vevebono toto je dosť blby koment, kedysi sme mali obrovskú novorodenecku mortalitu a o rodickach ani písať asi netreba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre