Pôrod bez poradní v pôrodnici

5. dec 2021

Ahojte
Rodili ste tak, že ste ku koncu nechodili na poradne v pôrodnici a len ste prišli, keď sa spustil pôrod? Môj lekár mi vie robiť pásy u seba v ambulancii, môžem teda chodiť k nemu až do konca. Zvažujem teda, že do pôrodnice pôjdem len porodiť. Čakám druhé dieťa, takže viem približne, čo ma čaká a kedy ísť. Chcem to takto kvôli covid situácii, nechcem sa v nemocnici pri poradniach nakaziť. A aj kvôli tomu, že pôrodnica, kde chcem rodiť, je od nás ďalej a dochádzať tam ku koncu aj dva krát do týždňa v zime a s tým, že mám doma ešte jedno malé dieťa, o ktoré sa treba starať, nie je bohvie čo.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
5. dec 2021

Ja som to tak mala pri druhej dcérke, moja doktorka mi robila pásy aj pravidelné kontroly. Posledné vyšetrenie mi urobila dva dni pred termínom s tým, že o týždeň už mám ísť na pásy a kontrolu do pôrodnice, ale na druhý deň sa dcérka narodila. Takže do pôrodnice som išla naozaj iba porodiť... Nikto v tom nevidel problém, pokiaľ som bola sledovaná...

deti95060810
5. dec 2021

tento prípad som bola ja - síce pred rokmi, ale presne takto sa to stalo mne.... mesiac pred pôrodom mi gynekológ oznámil ,že nemusím viac cestovať k nemu na poradne, že keď to na mňa príde aby som išla rovno do nemocnice....🙄
a tak ma mesiac nikto nevidel, žiaden lekár...bolo to moje prvé bábo.

alexandra2468
5. dec 2021

Ano.
Ja som chodila na pasy a posledne poradne do sukromnej ambulancie a potom som len prisla rodit do nemocnice.

autor
5. dec 2021

A mali ste aj epidural? Ja to vidím ako hlavný problém, ak tam nebudem chodiť, nebudem mať vyšetrenia na epidural a nedostanem ho.

alexandra2468
5. dec 2021

Mala som epi. Nie su “vysetrenia na epidural”, bola len kratka prednaska a tam sa podpisal papier.

denda007
5. dec 2021

Na vyšetrenie na epidural vás odporučí gynekológ a pôjdete na myslím že sa to volalo ARO. A tam vás vyšetria či môžte alebo nemôžete mať epidural. To s pásmi nemá nič

autor
5. dec 2021

@alexandra2468 tak to je fajn. Keď som rodila prvé dieťa, na epidural som potrebovala krvný obraz, interné vyšetrenie a anesteziologicke vyšetrenie a výmenné lístky som dostala na poradni v pôrodnici. Asi to teda nie je všade rovnako.

bazalka1
5. dec 2021

Ano, ja som tak mala pri prvom kole pandemie. Dr ma nechal az do konca poradne u seba a do porodnice som sa bola v den porodu prihlasit...ale nakolko som prenasala tak mi dali termin kedy mam prist ak sa nespusti....tak som este tyzden prenasala a na ten ich termin tam prisla.

alexandra2468
5. dec 2021

Ano, mas pravdu.
Ale v ruzinovskej nemocnici v praxi to vyzera tak, ze pocas tej prednasky tam bol aj anesteziolog. Tam sa vyplnil dotaznik, on ho podpisal = anesteziologicke vysetrenie 😃
Krvny obraz vraj moze byt 1 mesiac stary, tak krv brali az ked som prisla rodit.

alexandra2468
5. dec 2021

Ale teda u nas (BA) nedavaju na poradni ziadny vymenne listky. Iba ten kto mal zaujem, isiel na tu prednasku “poucenie o epi”.

autor
5. dec 2021

@alexandra2468 ja chcem ísť teraz rodiť do Trnavy. Zatiaľ som len v 32 týždni, ale budem tam volať a spytam sa, ako to majú.

petamich
5. dec 2021

@alexandra2468 v Ruzinove sa kvoli covid ani prednaska uz nerobi, na poradni daju papiere na prestudovanie a podpisany suhlas treba priniest na prijem a pri prijme beru krv

alexandra2468
5. dec 2021

@petamich este lepsie 😃

marianna_peskova
5. dec 2021

Nepíšete, kam chcete ísť rodiť (komentáre som nečítala). Záleží na tom, lebo mne moja gynekologička hovorila, že niektoré nemocnice vyslovene vyžadujú, aby k nim rodička chodila posledný mesiac tehotenstva na poradne, hoci majú u svojej gynekologičky možnosť plného servisu (pásy, ultrazvuk). Medzi tieto nemocnice patrí napríklad Galanta, ale Dunajská Streda nie.

izabela181
5. dec 2021

Asi záleží od pôrodnice ale ja som rodila pred 5 mesiacmi a tiež som chodila na pasy až do konca k mojej doktorke. Čo sa týka epiduralky to som išla dopredu pár týždňov pred pôrodom vybaviť papiere do pôrodnice kde som vedela že chcem ísť rodiť, bez toho by mi ju nepichli 🙂

autor
5. dec 2021

@marianna_peskova chcem ísť do Trnavy. Ale tak hádam nepošlú rodiacu ženu preč z pôrodnice len preto, že k nim nechodila na poradne

basska_b
5. dec 2021

Nie, to oni ani nemôžu. Pôrod je náhla udalosť. Veď predstáv si, že by si myslela, že budeš rodit v Košiciach a prišlo by to na teba na dovolenke niekde na Orave, no tak zaklopes na dverách tam a nikto ťa neposle preč. Tak moja kamarátka rodila.
Inak tie pásy, gynekológ ma za to peniaze z poisťovne, za mňa to bola dosť strata času, ale uznávam, že je nejaké 2% mamičiek, kde to odhalí nejaký problém bábätka.

marianna_peskova
6. dec 2021

Určite ťa nepošlú domov. 🙂

mimaakrim
6. dec 2021

Ahoj aj môj doktor má všetko takže do nemocnice pôjdem len porodiť zrejme

ailiba
6. dec 2021

@alexandra2468 aj ja som to tak mala na Kramároch. Január 2020.

senta_sofia
6. dec 2021

Ano, tiez som sa tak dohodla, pasy mi robil moj lekar.
Rodila som v Trnave.
Na epidural sa robili vysetrenia mimo tychto poradni v porodnici.

didi2102
6. dec 2021

U nás je to tak že do nemocnice chodia max pacientky lekárov,ktorý tam majú služby aj to nie vsetci,môj nemá a nemá ani ten prístroj-pasy,čiže u neho sa to nevyšetruje a ani do nemocnice sa nechodí , až na pôrod , okres pp

autor
6. dec 2021

@senta_sofia a krv na epidural ti zobral tvoj lekár, alebo si kvôli tomu musela ísť do Trnavy do pôrodnice?

senta_sofia
6. dec 2021

Mna poslali na interne aj k anesteziologovi, ale nebola doba covidova. Ako to riesia teraz, skus zistit v skupine porodnica Trnava

mimi16
7. dec 2021

Neviem ako to je v iných nemocniciach. Mne dali teraz v nemocnici na poradni-Kosice Šaca, podpísať informovaný súhlas ohľadom EPI a pôrodu a ten stačí priniesť priamo potom rovno na pôrod. Odbery sa robia tesne pred pôrodom a anestéziológ rozhodne či epi áno alebo nie. Sestra rodila v októbri u Kocha a postup bol rovnaký.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre