Pôrod a kontaktné šošovky

segga
9. okt 2016

Ahojte, chcela by som sa spytat mamiciek, ktore nosia kontaktne sosovky, ako ich riesili pri porode? Vymenili ste ich za okuliare, alebo ste si nechali "cocky?" Pytam sa z toho dovodu, ze jednak som si na okuliare dost odvykla, no napadlo mi, ze vecer/ v noci po porode budem asi riesit ine (dolezitejsie) veci ako vyberanie cociek... Viem, ze to nie je "zivotne dolezita" tema, ale kazda osobna skusenost pomoze 😉

lenkalencesova
9. okt 2016

Ja som ich vymenila za okuliare a to tiez nosim sosovky vacsinu dna. Myslim ze sa neodporucaju v pripade akutneho cisarskeho. Ak by ta museli uspat.

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciamic
9. okt 2016

@segga ahoj, ja som bola tie posledne dni, mozno zo 2 tyzdne pred porodom bez sosoviek s okuliarmi, ajked inak ich neznaasam uz. to z dovodu ze som uz velmi zle spala takze neexistoval pre mna pojem den/noc, spala som iba ked ma v akukolvek hodinu dna unava uz na odpadnutie skolila a dalo sa mi aspon trosku pospat. tympadom som mala stale suche oci od cociek koli dlhemu bdeniu a proste vobec mi nevyhovovali vtedy. (Inak nosim stale ten isty druh a mam ich nasadne nonstop 20-40 dni bez vyberania a bez toho ze by som o nich vedela ze nejake vobec mam). Takze k porodu som isla bez sosoviek, ALE do tasky do porodnice som mala uz nabalene sosovky s prislusenstvom lebo som vedela ze uz ich budem chciet mat 🙂 snad som poradila 🙂

zooeynka
9. okt 2016

Mne kazali sosovky vybrat. A pred sekciou kazali dat von aj nausnice a holke vo vedlajsom boxe(tiez pred sekciou)kazali dat dole nadpojene(predlzene)vlasy...no amen...si to tam chvilu pred sekciou sklbala dole...

sibalka21
9. okt 2016

ja som ich v ten den ani nemala kedze mi v noci odtiekla voda a zacali hned kontrakcie, nemala som na to cas :D ale po porode budes unavena a budes spat cize radsej okuliare ktore zlozis a mas 🙂

helsinka
9. okt 2016

Ja som mala pri dvoch cisárskych. Pri prvom som zabudla, bolo to rýchle. Pri druhom som sa pýtala a anesteziologička mi povedala, ze mozem mať, veď si neuvidím na dieťa 😀 Pri druhom som si kupovala jednodňové, aby som nemala starosti s roztokmi. Inak nosim mesačné.

blabla195
9. okt 2016

Ja som tiez rodila so sosovkami, dvakrat vaginalne. Prvykrat som si ich chcela vybrat, no vsetko sa zbehlo rychlo a zabudla som, druhykrat som to neriesila. Po porode som nemala ziadny problem.

janickacrazy
10. okt 2016

@segga Mne ich kázali vybrať z očí, keby náhodou bol cisársky akútny a veru aj bol, druhý porod cisársky plánovaný, takže na slepo, potom mi podali okuliare aby som malého aspon videla. 😀 Tretí tiež cisársky takže to isté zase.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre