Popôrodný sťahovací pás - skúsenosti

deniska0403
20. mar 2018

Ahojte baby kúpili ste si popôrodný sťahovací pas? Boli ste spokojne ? A podľa čoho ste volili veľkosť? Či kupovali ste si ho ozaj až po pôrode? 🤷‍♀️☺️

kimi203
20. mar 2018

Ja pred podla konfekcnej velkosti pred porodom, lebo som pribrala 10 kg iba a sadol uplne aj pomohol. Z nemocnice som isla s plochym bruskom. Aj pocit to je lepsi, lebo mas zrazu na vnutonosti vela miesta a cudny pocit, ze ti to v bruchu plava. Mne sa osvedcil velmi. Ale podla toho, k9lko si pribrala by som kupovala.

ave17
20. mar 2018

Presne aj ja podľa veľkosti,napríklad S sedelo na pôvodnú veľkosť 36-38,genialna vec,v den pôrodu som vyzerala akoby som ani nebola tehotná🙂 super pocit,odporúčam

taga
20. mar 2018

Ja som ho nenosila vela ani by som si ho uz nekupila, tlacil ma (nepribrala som vela, nebolo to kvoli velkosti) nevedela som sa s nim hybat, vadil mi. Trosku sice pomohol ze neboleli krize, ale tie si zvykli rychlo ze nosim dieta na rukach a pas len tlacil.

monika7000
20. mar 2018

mne ho pri prvom porode odporucila sestricka, ze kde ho mam, aby som si ho nasadila...predtym som vahala a nekupila som ho...hned som poslala manzela...pribrala som 13 kg, ale kupoval velkost pred porodom cize u mna S, velmi pomohol, tiez mi brusko rychlo postahovalo, pri druhom porode som bola uz skusenejsia a samozrejme patril do kufra medzi vybavu...urcite nevahaj...ja som mala taky pevny cierny...okolo 30e, ale urcite su super aj lacnejsie...urcite nevahaj

tana85
20. mar 2018

@kimi203
@ave17 viete poradit aj znacku? lebo su vystuzene aj nevystuzene, a tiez by som si rada kupila uz dopredu, aby to manzel nemusel niekde nahanat. dakujem

kimi203
20. mar 2018

@tana85 ja som si kupila 2 druhy. Momentalne spi na mne maly, mozem vam to pofotit, uz sa presne nepamatam, rodila som v juni. 🙂

deniska0403
autor
20. mar 2018

To by som aj ja rada vedela že aký 😊tiež si to chcem pripraviť dopredu ☺️... a ako často ste ho nosili niekoľko hodín počas dňa či po pôrode cely deň alebo ako ? ☺️

hatsepset
20. mar 2018

mne napr pomohlo tejpovanie...pri oboch synoch som pribrala 25 kg a teraz po druhom mi manze
l zatejpoval brucho a viditelne sa stiahlo 🙂 mam mesiac po porode 64 kg ( v den porodu som mala 77) a 54 kg som mala pred porodom, cize stale to nie je ono ale fajt sa brucho super stiahlo

kimi203
20. mar 2018

@deniska0403 ja som ho nosila cely den, mne bolo prijemnejsie s nim ako bez neho. No idem odfotit, len momentalne msm prisavnika na sebe 🙂

lacibo
20. mar 2018

@deniska0403 ja som si teraz pri treťom kúpila, lebo som sa bála, že sa brucho už nestiahne, kvôli veku / 40 /, ale nevyužila som absolútne, ani som nevedela ako nasadi´t..čo to tak sťahovalo nenormálne..bruško išlo normálnym spôsobom dole, hlavne odporúčam výlučné a intenzívne kojenie! / mám veľa kamošiek, ktoré nekojili a bruško veru doteraz..😉/.. , potom vychádzky s kočíkom do kopca a do pol roka ploché!!..pribrala som vždy cez 20 kg a vždy som schudla naspäť na svoju váhu..ani vek neni problém..ale pripúˇšťam, že niekto môže mať problémy s oslabenou brušnou stenou po pôrode..rizikový je najmä cisársky a potom umelá výživa..je to ale len môj subjektívny názor a skúsenosti ..😉

deedol
20. mar 2018

ahojte, odporucite prosim aj konkretne znacky? a na suchy zips ci na haciky ci aky? 🙂

nikoll66
20. mar 2018

a baby nasadili ste si ho v ted den co ste porodili?

kimi203
20. mar 2018

@lacibo ono ani nejde o oslabenu brusnu stenu, ale o to ze to poposuva organy na miesto a pomoze vypudit prebytocnu vodu z tela, ja som mala ploche brucho po 4 dnoch, samozrejme tuk na nom nezmizol, ale bavime sa o tom balone, co ostane po porode.na to je to fakt vynikajuce.

kimi203
20. mar 2018

@deedol na suchy zips sa da lepsie prisposobit.

kimi203
20. mar 2018

@nikoll66 po prirodzenom porode ano

kimi203
20. mar 2018

Moja zbierka, kupovala som ich pred 3 rokmi pred 1 porodom. Ten prvy som nosila najviac, den druhy je pomenej, treti nepouzity, rovnaky ako ten moj oblubeny 🙂 a ten stvrty stahuje panvu 🙂
@deniska0403

kimi203
20. mar 2018

@kimi203 no pomenilo mi to poradie 🙂 takze ten prvy je trochu noseny, druhy je na panvu, a treti stvrty su tie top podla mna 🙂 aby si sa vyznala.

weronika2
20. mar 2018

@kimi203 a ake su to znacky? 🙂

kimi203
20. mar 2018

@weronika2 tak to ti uz nepoviem :( fakt si to nepamatam a vysacka je to prve, co ide dole este pred prvym pranim pri pradle 🙂

nela6
20. mar 2018

@deniska0403 mne radili v nemocnici ležať na bruchu, ze pasy nie su velmi dobre riesenie... Ja som po porode použila pas lebo som dostala, prve dni mi pomohol vpodstate iba drzat stehy dole po nastrihu, takze som ich rozchodila za 5 dni, na to bol super, mala som taky nohavickovy 🙂))

kimi203
20. mar 2018

@nela6 aj ti vysvetlili preco to nie je dobre? Lebo z mojej skusenosti viem, ze pomaly kolko sestriciek/ lekarov, tolko nazorov..
A nie len na taku prkotinu ako pas 🙂 tak ja sa vzdy pytam aj na dovody, aby som vedela objektivne posudit, ci to tak je a ci to akceptujem alebo nie.

deedol
20. mar 2018

@kimi203 Diky moc za info aj za foto🙂 A nepamatas, ci si kupovala v lekarni?

ave17
20. mar 2018

@tana85 znacku ti neviem povedať,ale bol to jeden kus usity vcelku,žiadne haciky.Taký je podľa mňa blbosť,tento ta stiahne perfektne

kingab
20. mar 2018

Tu v USA kazda jedna dostala stahovaci pas po porode ( pri cisarskom az den po), a osporucali nosit co najcastejsie. Mne to pomohlo

lacibo
20. mar 2018

@kimi203jasné, ja pripúšťam, že to pomôže..u mňa zavážil aj fakt že boli 40- teploty práve a to by som najradšej chodila asi holá..tak som sa cítila..nieto ešte niečo na seba rvať a asi som mala aj nevhodný pás, lebo nemal žiadne rozopínanie a mal sa len navliekať, čo bolo scifi pre mňa vtedy..🙂

kimi203
20. mar 2018

@deedol nie v lekarni, cez net som kupovala, ale neboli drahe, okolo 10 eur.... A su z takeho materialu ako bandaze zdravotnicke

kimi203
20. mar 2018

@lacibo uff no navliect sa do niecoho takeho, dakujem pekne 🙂 ja som syna rodila v juni, ale s tymto pasom pohoda, skoro cely je taky sietovany, takze teplo nebolo....a sice ja som bola skoro cele leto v nemocnici...ale tak aj vnutri bolo teplo 🙂

tarrra
20. mar 2018

Kočky odporúčam poporodny pás od www.medmedical.sk😀je skvely

keyneska
20. mar 2018

Baby mám jeden v svojom bazari, dva krát hádam použitý, ak by ste mali záujem, na suchý zips takže sa dá zatiahnuť ako je treba

tarrra
20. mar 2018

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre