Popôrodné vložky

27. jan 2022

Ahojte, prichádzam s takou pre niekoho primitívnou otázkou 😀 som prvorodička, začínam sa pomaličky baliť do pôrodnice a v rámci toho som spravila online nákup v lekárni a okrem iného si objednala aj poporodné vložky - 30 ks denné a 10 ks nočné, že veď to by malo byť tak akurát asi… dnes mi prišli a ja som zostala vyvalená že aké sú obrovské 😀 akože vedela som, že budú väčšie, ale toto som fakt nečakala.. ešte aj moja mamina (po troch pôrodoch) sa čudovala, že čo som to objednala za mega kusy 😂 že veď jej stačili normálne vložky… no a to ma zaujíma aj váš názor. Naozaj ste potrebovali také oooooooobrovské vložky a naozaj ste aj spotrebovali to balenie alebo ste si po pár dňoch vystačili aj s klasickymi dajme tomu nočnými vložkami čo sa predávajú bežne? Rada by som vedela, koľko si ich teda zbaliť lebo 30 tých vložiek by mi zabralo v taške pomaly viac miesta ako plienky, tak neviem čo mám spraviť 🙈 budem vďačná za vaše postrehy

marfa333
27. jan 2022

Ahoj, ja som si tiež z lekarne objednala poporodne vlozky aj denné aj nočné a dost som ich ocenila. Neviem ako iné čerstvé mamicky ale zo mna očistky tiekli prudom par dni po pôrode. Hlavne ked musíš behat okolo bábätka a nemáš čas sa tak kontrolovať aby si nepretiekla atd. Takže za mňa su super, aj keď obrovské 🙂

luccija
27. jan 2022

Nemala som ich... veď si zober pár kusov ja som nekrvacala moc, ale tak každý individualne

hederamonstera
27. jan 2022

Haha😂 taky sok som aj ja zazila, kedze som objednavala z netu 😂😂ale nebalim ich do kufra, bo zaberu jeho polovicu. Beriem ich zvlast do igelitky s plienkami pre maleho😁
Kamoska ze ich vyuzila. Ale co som citala, je to opat individualne

michaela789
27. jan 2022

Závisí aj od zranení a aj od krvácavosti. Ja som si do pôrodnice vzala dve balenia, no a bolo mi to málo 🤷‍♀️ a áno, boli to tie obrovské. Radšej viac ako menej a radšej väčšie ako menšie, aspoň podľa mňa 😅

angelous1991
27. jan 2022

Z lekárne sú super lebo ja som mala klasické a tie lepiace veci mi tam vadili lebo sme nesmeli mať nohavičky a keď som nechala papieriky na tých lepkach tak ma to strašne škriabalo dole a mala som nástrih tak aj bolelo a veru som poslala muža do lekárne na tieto a boli super ….

michaela789
27. jan 2022

Inak len na plodovu vodu minieš tých vloziek kvantum...

tinka_1807
27. jan 2022

Tiež som ich mala a ano, sú obrovské :D ... Ale ako ja som to tiež celkom ocenila. Ono fakt záleží aj od toho, ako sa čistiš a ako budeš poranená, ale ja som ich veľmi ocenila, pretože boli omnoho jemnejšie ako klasické vložky a nedrazdili mi šitie. Takisto sa nelepia má mohavičky, takže rána pekne dýcha. Ja som nosila po pôrode tie jednorázové sietkovane a v nich tieto popôrodné vložky a bolo to veľmi pohodlné. Takže ja odporúčam, aspoň na tých pár prvých dní, neslor som tiež presla na klasické 🙂

zuzanka.zuzu
27. jan 2022

nie, netreba, ani som balenie neminula, našťastie som mala najlacnejšie za 1e z tesca. prvé dni som "vetrala" 😀 často sa sprchovala, ležala/sedela som na jednorazových podložkách (to je zázrak! mám poskúšané snáď všetky na trhu v SR) a veľmi mi to pomohlo, rýchlejšie sa hojilo keď som bola "iba tak" po byte (v nemocnici tuším vôbec, na izbe určite nie a na vyšetrenie bolo treba ísť aj bez gatiek aby sme nezdržiavali, bol zakázaný pohyb na chodbe)

nikpa
27. jan 2022

Ja som potrebovala po oboch pôrodoch veľké poporodne vložky, skoro ako pampersky mi prišli 🙈 ale obyčajne vložky by mi nestačili ani na pol hodinu. Takže len si ich zober a zober si aj klasické čo používas počas menštruácie a uvidíš ktoré si dáš. Ked budeš mať väčšie nič sa nestane ale keď budeš mať len malé a nebudú ti stačiť, to bude prúser.

zojanka
27. jan 2022

No ja som mala tiez nakupene .. a minula som asi 4ks tie obrovskee a potom som uz pouzivala Samu vlozky ... tie boli super, taka lepsia velkost (taka stredna) a mali ich aj v DM. A tie giganty mi ostali doma na ocot 🙂

tosomja
27. jan 2022

Vezmi si tie veľké, nie sú až také nepohodlné, ako sa zdajú. Hlavne keď budeš ležať bez gatiek. Aspoň nepretecies.
A daj do igelitky, veď to spotrebujes, a ja co som nespotrebovala, nechala som im, sestričky zobrali.
Tak isto plienky pre bábätko som mala v igelitke, aspoň som si mohla vziať viac veci v kufri

julie19
27. jan 2022

Ja som mala zbalených 10 ks že však stačí … no, tých 10ks som minula ešte pred pôrodom lebo zo mňa tiekla plodová voda postupne behom celého dňa pri každom pohybe tak deci vody vytieklo a ja som tieto obrovské vložky nestíhala menit 🤯🙈… tak hneď po pôrode som volala mužovi nech mi ešte zbehne kúpiť a donesie … ale to krvácanie po pôrode už nebolo take brutálne ako ta plodová voda 😅🤷‍♀️ V pôrodnici som ešte používala tie obrovské a doma už menšie

rora
27. jan 2022

Ja som take mega vlozky menila ako na beziacom pase,aj v porodnici a este aj dlho doma.... nechapala som ked mi niekto povedal ze ved im stacili obyc.vlozky.... bohuzial krvacala som riadne po oboch porodoch. takze je to individualne velmi

sojorez
27. jan 2022

Ja som tiez bola spokojna s poporodnymi vlozkami. Maju jemnejsi povrch ako klasicke vlozky (nechytalo sa sitie), bez parfumacie a lepiacich kridelok (v dierkovanych poporodnych nohavickach drzali dobre i bez kridelok), su hrubsie, takze sitie nebolelo pri sedeni, mohla som ich navlhcit repikom a prikladat tak na ranu po siti. Pri tom poporodnom cisteni by som s beznymi vlozkami/ hoc nocnymi a dlhymi/ nevystacila.

lelluska
27. jan 2022

Vidno, že toto je velmi individuálne. Ja som teda bola rada, že v pôrodnici boli k dispozícii, pretože pri mojej spotrebe by som musela mat kufor čisto na vlozky😂Ale je super, že to nie je pravidlo, a niektoré zeny krvácaju minimálne.

katka533
27. jan 2022

Cim vacsie, tym lepsie

petamich
27. jan 2022

silno som krvacala niekolko tyzdnov, nie normalne vlozky by mi urcite nestacili, mala som denne a nocne canpol a potom este batist flowers a dobre som urobila a spotrebovala som niekolko baleni

mtn112233
29. jan 2022

Áno sú obrovské ale krvácanie po pôrode nieje ako krvácanie počas menštruácie takže preto sú aj z nejakého dôvodu veľké 🙂 ja som si objednala dva balíky do pôrodnice som si povedala tiež neskúsená prvorodička že však to mi bude stačiť a prd makový ešte muž mi musel doniesť ďalšie a doma som spotrebovala ďalších niekoľko balíkov krvácala som tuším aj viac ako 6 týždňov a prvé týždne boli doma masaker nestihala som ich ani vymieňať kvôli kojeniu to s prepáčením tieklo zo mňa ako z kohútika 😬😬 na začiatku som používala tie bella ružové a keď už krvácanie slablo tak tie sammu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre