Popôrodné nohavičky

13. okt 2021

Baby som prvorodicka a ako každá, ktorá má prvé bábätko tak sa pýta ako hlúpa 😅
Keď budem už na izbe tak sa nosia poporodne nohavičky a tie veľké vložky?
Hlúpa otázka, ale neviem nerobila som ešte 😅
Bude ísť veľa krvi, že je možné, že mi to cez tu vložku pretečie?

zuzanka.zuzu
13. okt 2021

1. áno
2. je to možné ale toto sme ozaj neriešili 😉 boli sme brutálne unavené a všetku energiu sme venovali naučiť sa kojeniu čo nám tak skrúcalo palce na nohe od bolesti 😀 na inom oddelení by mi asi bolo trápne ale tu sme sa premávali s holou riťou 😂 VETRAŤ je dôležité

siska25
13. okt 2021

Ja som mala nohavicky normalne, tie poporodne mi vadili. Vlozku som mala taku tu bez lepiaceho pasika iba tesne po porode a rano na vizitach. Ako som sa prvykrat postavila a osprchovala, dala dom si nohavicky a prve dva dni ( ked som viac krvacala), taku hrubsiu vlozku z tesca, ta sa normqlne lepila. Na treti den som mala uz normalnu always nocnu. Ale ja som nemala ziaden nastrih a iba 2 kozmeticke stehy.

linda117
13. okt 2021

Áno na izbe budes nosit tie velke poporodne vlozky a jednorazove nohavicky, pripadne si mozes zobrat nejake starsie, bavlnene. A jasne moze sa ti stat ze pretecu ale to vobec nevadi do postele si das jednorazovu podlozku a keby to tam aj zaspinis nic sa nedeje, to sa tam kazdej druhej stane nikto to neriesi😊

lydiasabolova
13. okt 2021

ja som nosila až dve vložky naraz, jednu fest veľkú a širokú a vnútri nemocničnú.. je to trochu nahrubo, ale nestávalo sa mi, aby som pretiekla.. mne to tak vyhovovalo, cítila som sa ,,zabezpečeno" 😀 nohavičky som mala sieťkované prateľné, podľa mňa tie lepšie držia ako normálne.. a neboj, nikto toto nerieši, všetky sme tam boli na jednej lodi, ubolené, skrvavené, omliekované a tak 😀

autor
13. okt 2021

Ženy... 😃 Ja sa nebojím vôbec pôrodu 😁 ja sa bojím len toho ze tam spravím niečo zle🤣 že im tam niečo pospinim a nebudem vedieť co ďalej 😃

eternity24
13. okt 2021

Ano. Po pôrode sa nosia popôrodného nohavičky a velke vložky. Krvácanie je individuálne. Potom si budete podľa krvácania mocť dať aj menšie vložky, po par dňoch. Uvidíte ako na tom budete.

eternity24
13. okt 2021

Pod zadoček si môžte kupit jednorazové podložku, sk zaviníte pospinenia. Mne toez viac v tomto obdobi vyhovovali popôrodného nohavičky ako klasické, viac sa to dole vetra. Dokonca som ich nosila cele sestonedelie 😀 always vložka v žiadnom prípade počas šestonedelia, iba klasické popôrodného vložky, lebo tie tiez lepsie vetraju, pod sleays sa vsetko akoby poti a to pre ranu je úplne zle.

fleur1111
14. okt 2021

Ja si beriem aj jednorazové podložky pod seba, a keď zašpiníme, myslím že s tým rátajú 🙂 nebudeme prvé ani posledné.

luciannka83
14. okt 2021

Pri vacsom siti je lepsie lezat na jednorazovej podlozke a vetrat pod paplonom, nech sa to zahoji. Cize som castejsie menila podlozky a minula minimum vloziek

jazula
14. okt 2021

Neboj, že spravíš niečo zle, oni ťa usmernia, stačí že oni vedia čo a ako 🙂. Mne sa teda osvedčil tento prístup 😁. Všetko mi vysvetlili a teda ja som aj posteľ zaspinila a nikto sa nad tým nepozastavil… Ja som nosila po pôrode tie veľké poporodne vložky a bez nohavičiek, nech sa rana vetra (bola som šitá celkom dosť). To mi aj sestricka v nemocnici odporučila. Tie sieťované nohavičky som skúsila až doma a mne boli veľmi nepríjemné. Klasické nohavičky zasa pritlačili vložku na ranu a bolelo to. Závisí, ako na tom po pôrode budeš, v každom prípade by som always a podobne umeliny používala až po pár týždňoch..

luccija
14. okt 2021

Ja som nosila klasické nohavičky a tie mega vložky len prvý deň.Neboj sa vysvetlia Ti všetko...ináč, keď to tu čítam znie to hrozne rana, šitie po zadok...ak by som nemala dieťa som zhrozená, keď citam, ale v tej chvíli je človek rád, že žije a má to za sebou a potom to začína🙂)bolestivé bradavky atď...čo si žena všetko vytrpi pre dieťa ...

nwnw
14. okt 2021

Neboj sa nic. Ja som pretiekla ze dovidopo a nevladala som sa ist ani umyt sama 🥺. Musela ma sestra dotrepat do kupelky a pockat, nech neodpadnem. Ciara za mnou krvava bola od izby az po kupelky 🤦🏼‍♀️. Ho hruza

somtoja22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre