Popôrodná jazva

diamantgirl
31. mar 2017

Baby kt sa Vám robia take škaredé keloidne jazvy, ako sa Vám hojila rana po pôrode po nastrihu? Mna to veľmi stipe a Dr povedal ze bud vypalovat tekutým dusíkom alebo tu vypuklu jazvu vyrezať a znovu zašiť. Jedno lepšie ako druhé. Potrebujem tu jazvu skratka vysušiť a zahojiť. Prosím poraďte niečo menej bolestivé 😞
Ďakujem

vuvi
31. mar 2017

Ja som sice nemala az taky problem po nastrihu,ale i tak som to mala maximalne bolestive a stvrdnute... Pomohol mi jedine kupel v repiku,na polhodiny kazdy vecer si sadnut,ja som sa len s pomocou repika z toho dostala.... Mozno to pomoze aj tebe, ak si este neskusala 🙂

nikush
1. apr 2017

Repik a ak sa ti da nos aspon po dome suknu bez spodneho pradla, nech sa to vetra....ak este krvacas, tak pouzivaj tie dierkovane gatky....

diamantgirl
autor
1. apr 2017

Som 2 mesiace po pôrode. Neviem ci este niečo pomôže 😞Repík som skúšala ten moc nepomohol. Teraz skúšam detský zasyp. Ja tu jazvu potrebujem vysušiť. Este trochu krvacam takze "dole bez" chodiť nemôžem.
Nie su na to nejaké masticky dostať v lekárni?

diamantgirl
autor
1. apr 2017

@vuvi
Ako dlho si si robila tie repikove kúpele?

zuzu003
1. apr 2017

Mne sa netvoria keloidne jazvy, nastrih som mala maly (1,5cm), ale o to viac bolestivy. Samozrejme, ze sa mi nastrih zacal otvarat, takze som to "lepila" peruanskym balzamom a zahojilo sa to skaredo so slusnou priehlbinou dovnutra. Jazva bola extremne citliva a nepomahalo na to nic - ziaden repik ani geliky. Takze som si nakoniec kupila galvanicku zehlicku a riesila to zazehlovanim (ono to bolo 5 v jednom aj s nejakym svetlom na jazvy + ultrazvuk a ine veci). Toto mi veeeeelmi poohlo, jazva prestala byt citliva a o estetickom vylepseni nebudem ani hovorit. Ale v pribalovom letaku pisali, ze sa nesmie pouzivat na intimne partie ... Takze ak nic nepomoze, mozes skusit toto, ale skutocne ako krajne riesenie. Ja som to skusila po 8 mesiacoch.

vuvi
1. apr 2017

@diamantgirl asi dva tyzdne kazdy vecer,neskor kazde dva dni,potom raz do tyzdna... Myslela som,ze mi nic nepomoze,ale hned po prvom repikovom kupeli bola bolest o polovicu mensia...a to som mala take bolesti,ze som z auta nemohla vystupit,chodit,sediet.. A vzdy po kupeli som si ranu vysusila fenom,nech to nemokva a pouzivala sietovane nohavicky a obycajne poporodne samu vlozky...sprchovala som sa minimalne štyrikrát do dna... Proste maximalna hygiena...dufam,ze ti to pomoze 🙂

piacere
1. apr 2017

dermochlorophyl

fatimuska
1. apr 2017

@zuzu003 co.je prosim.peruansky balzam?

fatimuska
1. apr 2017

@vuvi
A okrem tychbkupelov uz.nic.ine?pekne.to.pomohlo?s tym fenom dobry napad,lebo mam pocit ze to mam stale mokre

vuvi
2. apr 2017

Uz nic okrem kupelov a sprchovania..tiez som neverila,ze to moze az tak pomoct,ale pomohlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre