Pomaly sa to blíži

timi1012
2. jan 2015

Ahojte baby, maminky, budúce maminky 🙂 Začínam túto diskusiu v zmysle priateľského popísania si o skúsenostiach, radostiach, aj strachu ohľadom pôrodu a blížiaceho termínu. Ja som momentálne v 8 mesiaci a veru už sa neviem dočkať našej malej Andrejky, ktorá krásne rastie 🙂 minulí týždeň sme mali poradňu v 29+5tt a bublinka mala 1654g a 39cm. S drahým sa jej už nevieme dočkať. Máme pripravené veci, vyprané, požehlené, o 2 týždne sa už ide chystať aj taška pre istotu, aj o tom sa môžeme podeliť kto a čo má, kto čo potrebuje ešte, čo odporúčate ako nevyhnutnú vec, pomôcku 🙂 ja budem rodiť na Kramároch kde som vlastne v živote nebola, ale snáď to bude fajn. Termín máme 11marca, no vyzerá to tak že to bude aj skôr uvidíme. Ja osobne sa bojím asi najviacej natrhnutia alebo nástrihu v čo dúfam že to bude rýchle, snažím sa myslieť pozitívne a hlavne na to že keď uvidím to malé klbko zabudnem na všetku bolesť, ved sme ženy a sme silné. 😉 Aké veľkosti oblečenia budete baliť vaším pokladom? Viem že je to individuálne a asi veľa záleží aj od veľkosti bábätka po samotnom narodení, ale niečo si vziať musíme že áno 🙂 A teraz sa možno budete smiať, ale kedže som prvo rodička, a v živote som neprebalovala bábätko, tak to bude tiež niečo nové na čo sa tešíme aj s drahým! A ešte by ma zaujímalo akú kozmetiku budete mať pre Vaše bábätká 🙂 Teším sa na vaše skúsenosti, rady a budem rada ak sa tu podelíme o všetky informácie potrebné k nášmu spoločnému pôrodu a krásnej úlohe v živote byť mamou 🙂

polodrahokam
2. jan 2015

@timi1012 Neboj sa, zvládneš to. Ja som zvládla dvojičky a dalo sa. Určite nejakúkamarátku nájdeš, s ktorou si popíšete a poradí ti.

polodrahokam
2. jan 2015

Ahoj, a pohlavie už viete?

polodrahokam
2. jan 2015

Prepáč, nemala som to cel é prečítané, preto som sa pýtala na pohlavie.

nanka3
2. jan 2015

@timi1012 ahoj, nasa bambulka bude mat o chvilku 5 mesiacov, je to nasa radost, ale aj starost.... porodu sa neboj, zvladli vsetky pred tebou, zvladnes aj ty 😉, co sa tyka veci do porodnice, nezabudni na kojenecku podprsenku a este, ked budes rodit prirodzene, tak isto cosi na hojenie, ja som mala dermochlorophyl, aky sprej, kupis v lekarni, nastriekas na vlozky a hotovo, akurat treba dat pozor, bo farbi nazeleno, ale ja som si nastastie nepofarbila nic 🙂 , taktiez odporucam sietovane nohavicky, isto je to praktickejsie, ako pobehovat len tak s vlozkou a este si ju pri tom drzat 😉 , oblecenie pre babo odporucam velkost 56, mensie nekupuj. Co sa tyka kozmetiky pri babo, ja pouzivam detske mydlo nivea, detsky olej nivea alebo hipp, na zadocek krem babypanthen...... asi tolko, viac mi momentalne nenapada, drzim prsty 😉

janka379
2. jan 2015

Ahoj, aj mne sa to uz blizi. My mame termin 8.2 a tiez mam trosku strach, skvor ked viem co ma caka, kedze uz mam jedneho dropca doma. Ale musime to niako vydrzat, sme niake mamiminy 🙂 Timi1012 prajem ti nech ti to dobre dopadne. Inak ja uz mam tasku zbalenu, keby nahodov a vecicky som kupovala tiez c 56. 50 sa mi zdala moc malinlka. Ked sa mi narodil Mirko tiez sa mi veci do porodnice zdali male a ked ho obliekli bol v nich ako malicky utopenec 🙂

timi1012
autor
2. jan 2015

@polodrahokam to je v poriadku a dievčatko budeme mať ale to už asi vieš 🙂 ďakujem za dobré priania a jeej dvojičkytak ja gratulujem dvojnasobne 😉

timi1012
autor
2. jan 2015

@nanka3 Ahoj tak aj ja gratulujem k vasej 5mes slecne a verim ze robi radost aj to ostatne hi 🙂 určite ano presne ako si napisala zvladli to aj ine! A ano podrpsenky uz mam tiez este by ma zaujimalo v com si rodila asi v nocnej koseli vsak? Ja si este par veci musim pokupovat ako zupan slapky do sprchy a somarinky ale to naj potrebnejsie uz mam 🙂 nad znackou hipp som rozmyslala aj ja alebo nad baby love... o tom dermochlorophyl som ani nepocula dakujem pekne za radu 🙂 viem ze susene slivky tiez pomahaju po narocnom porode... ano prirodzene by som chcela ale neviem ako to vsetko bude lebo mam aj tlak vysoky aj zvysenu funkciu stitnej zlazy.... uvidime co povie dr. Aj o tych vlozkach som pocula ze by sme nemali mat pri nich nohavicky no veru neviem si to nejak predstavit a je skvele ze si mi napisala aj o tych sietkovych nohavickach to sa da aj v lekarni kupit? Ďakujem ti za dobre rady aj za drzanie prstov! Pekny vecer 🙂

timi1012
autor
2. jan 2015

@janka379 Tak aby sme to mali úspešne a šťastne za sebou 🙂 a radosti pred sebou. Držím palce Janka nech to dobre dopadne. A ďakujem pekne! Oblečenie som tiež myslela 56 aj ked si neviem predstaviť ako sa do toho zmesti babo ale tak vsade citam rovnake cisla tak snad. Vsak mame uz aj väčšie pripravené v skryni 🙂 a veru taška je fajn ked uz je pripravena hlavne v tvojom pripade ty to mas hned za dveramy 🙂 aj ja zacnem balit okolo 33tt. Ešte raz ti prajem všetko dobré a potom môžeš dať vedieť ako sa máš už aj s drobcom!!! Pekný večer 😉

nanka3
3. jan 2015

@timi1012 aj ja dakujem 🙂, ano rodila som vo svojej nocnej koseli, kamosky mi vraveli, ze staci dajaka starsia pyzama, bo aj tak potom bude suca na vyhodenie, ale ja som ju vobec nezaspinila, ani kvapka krvi na nej nebola 😉, potom po porode som mala so sebou este 2 ciste, v porodnici drobcov natierali prave hipp olejom, krasne vonal, ale doma som mala uz kupeny nivea olej, tak som pouzivala ten, ale obcas ideme na vikend k rodicom, tak niveu som zobrala k nim a domov som si kupila ten od hipp, inak ak by som ich mala porovnat, tak hipp je mastnejsi ako nivea.... nasa ma dost suchu pokozku, takze ten hipp je pre nu lepsi. S dermochlorophylom mam fakt dobru skusenost, ale dobry je aj rosalgin roztok na oplachovanie. Tie nohavicky som kupovala v maderne (obchod s detskymi potrebami) - boli to konkretne tieto http://www.maderna.sk/katalog/product/11487/, fakt boli super, su latkove, kupila som si dvoje, vecer som jedne preprala a dalsi den som tak mala ciste, takto som ich tocila dokola. Existuju aj jednorazove, ale tie nie su zrejme take elasticke, prave to bolo na nich super, ze dobre prilahli na telo a drzali vlozku.... konkretne tieto neviem, ci sa daju kupit v lekarni, skus sa popytat alebo aj v zdravotnickych potrebach. Popripade, vies objednat aj z internetu. Este odporucam nepremokave podlozky do postele, zopar si zober aj so sebou do porodnice. No, ak budes mat nadstandard izbu, tak tam by si mala dostat aj vlozky, aj podlozky (aspon tam, kde som rodila ja, to tak bolo) ale pre istotu si zober aj so sebou. Nezabudni na teple ponozky, ja som rodila v lete, ked vonku bolo 29 °C, a aj tak po epiduralke mi bola taka zima.... ze mi manzel obuval ponozky 🙂. Inak, este taka drobnost, ale mne to pomohlo, ja som si zobrala do porodnice malu plastovu flasu (0,5l), po porode som sa bala ist na WC, ako to bude, aj rana, ci nebude stipat, tak som si stale do tej flase napustila letnu vodu a pri curani som rovno polievala ranu, cize nic nestipalo a zaroven som sa takto umyla, lebo po kazdom WC sa mi do sprchy nechcelo, ale hlavne hned po porode ani velmi zena nevladze, tak som to riesila flasou a kazdy druhy raz som chodila do sprchy. Tie susene slivky su dobra vec, tiez som tam zjedla asi 2 baliky a pomohlo 😉 . Este mi napada, zober si cosi aj na jedenie, aspon daku tycinku, a hlavne nezabudni na vodu na pitie a balzam na pery je tie super... drzim prsty, potom daj vediet, ked uz budete mat bambulku doma, teda, ak budes mat chut, ale hlavne cas sa ozvat 😉

timi1012
autor
3. jan 2015

@nanka3 Ďakujem ti veľmi pekne nanka 🙂 teším sa keď to už budem mať všetko za sebou, a som rada že si mi napísala toľko vecí, každá jedna rada je skvelá, a myslím si že to každá nastávajúca mamina ocení. Tak už mám teda aj Hipp kozmetiku v zozname, myslím že to by som to mala mať už len nakúpiť posledné drobnosti, a samozrejme rada sa ozvem ak bude čas 😉 pekný deň ti želám a na tie nohavičky sa tiež popýtam, a mám podložky od tena lady tak hádam budú stačiť.

janka379
3. jan 2015

Nanka dik za info o tych nohavickach. Ja som ich pri prvom porode nemala a drzat vlozku len tak bolo dost neprijemne a neprakticke.. :/ Musim si aj ja niake zaobstrat ;) Je to sranda, ale stale prichadzam na veci co este potrebujem 🙂

janka379
3. jan 2015

Timi aj ja ti dakujem a potom dam vediet ako sme dopadli. A co beries slecne do porodnice? Mirko bol letne dieta a teraz bude zimne, tak dufam ze to bude stacit. Ja som nachystala body z dlhym rukavom, tenky overal, ponozky, hrubsi overal, ciapku, rukavice a taku teplejsiu kombinezu aby som ho mohla dat do autosedacky. Keby bolo moc zima este deku.

nanka3
3. jan 2015

@janka379 nie je zac, rada som pomohla 😉, veru behat len s vlozkou, tak to je otrava.... @timi1012, @janka379- velmi drzim prsteky, nech vam to baby dobre dopadne, lahke porody, zdravucke deticky 🙂 🙂

timi1012
autor
3. jan 2015

@janka379 Janka vies ze sama neviem kedze je to s tym pocasim vselijak tak to asi vyriesim tak ze zoberiem aj dlhe aj kratke bodycka. Ponozky pancuchy rukavicky ciapocky deku urcite fusak alebo nieco bavlnene plienky.... co sa tyka tych ostat.veci tak pre istotu odsavac na mlieko, lieh na pupcok, plienky, podlozky pod bambulku a mozno aj nejaky krem teda neviem ci to bude potrebne 🙂 a tak. Este som sa chcela spytat baby aky teplomer by ste mi odporucali? Ja by som chcela nejaky ohybny s tym koncom...

nanka3
4. jan 2015

@timi1012 tu odsavacku mlieka si isto zober, mne sa na treti den naliali tak prsia, ze boli tvrde ako kamen, boleli riadne, nepomahal ani teply kupel, ani nahriata plienka, ani zohrievanie lampou, o odstriekani nemohlo byt ani reci, tak ma boleli, az hrce som mala..... brrrr, ked si na to teraz spomeniem, jedine odsavacka mi pomohla, spolubyvajucej nebola treba, ale mne ano, preto si ju radsej pribal. Co sa tyka liehu, ten ti do porodnice netreba, pupcek budu osetrovat sestricky, navyse z osobnej skusenosti, ja som pouzivala doma lieh asi 1 x, bo som videla, ze malu to stipe, tak som skusila odvar z repika a bolo to ovela lepsie. Krem na zadocek si zober, odporucam bepanthen alebo babypanthen, tie sa mi zdaju setrnejsie ako sudocrem. Teplomer mam tento http://thermoval.sk/teplomery-thermoval/thermov... a spokojnost. Neviem, ci sa chystas balit nasiroko, ja som balila, ale nepouzivala som tie klasicke ortopedicke nohavicky, co maju z vnutornej strany gumu, ale latkove (znacka renka) http://www.enikibeniki.sk/kategoria/textilne-pr..., dcerka tie gumene vobec nechcela, revala ako tur 😉

timi1012
autor
4. jan 2015

@nanka3 ten teplomer vyzera velmi dobre!! Ďakujem ti 🙂 snad ho budu mať v lekárni. A nad plienkamy som ešte ani nerozmýšlala tak určite chcem papmpers to newborn ale teraz neviem ci tie do 5kg alebo tie druhe este sa v tom velmi nevyznam :-/ a mam doma take nejake plienky co si mi poslala link na ne od segry este ale ona ich nepouzila tak uvidim ci to bude potrebne ale to mi asi aj dr povie teda ja si stale myslim ze mi snad pomoze niekto :-P uvidi sa. Bepanthen na zadocek urcite kupim tiez Ďakujem ti za dobre rady opäť, stale sa najde nieco co je pre mňa nové 🙂 mam sa načo tešiť ešteže existuju taky mily a ochotní ľudia ako si ty!

nanka3
4. jan 2015

@timi1012 my dodnes pouzivame pampers premium care (tie biele), su super, maju na plienke indikacny pasik, ked je plienka sucha, je tento pasik zlty, ked sa malicka pocika, pasik ozelenie... ale inak to neskor aj na dotyk zistis, kedy je dieta pocikane 😉 ani odbalovat netreba, v porodnici som mala pampers premium care 1 (2-5kg)

nikuska744
4. jan 2015

nástrih je o ničom, to ani necítiš....najhoršie boli pre mňa kontrakcie....samotný pôrod bol vykúpenie z bolesti...Ak nebudeš mať síl vytlačiť bábo, sestričky pomôžu. A keď bolo po všetkom, všetka bolesť opadla...a malý zázrak na svete...od šťastia som nespala celú noc.

timi1012
autor
4. jan 2015

@nanka3 presne tie som myslela 😀

timi1012
autor
4. jan 2015

@nikuska744 to verim 🙂 hovori sa to tak ze ked to klbko uvidis zabudnes na vsetko. Ďakujem za povzbudenie.

luciacv
4. jan 2015

Ahoj, teplomer sme používali obyčajný, ale teraz už by som kúpila rovno bezdotykový. Výhladovo super investícia, lebo náš prvorodený je teraz vo veku, keď si ho ani za svet nechce dať pod pazuchu a do ritky už je velký. Ja beriem aj náušnice naložené v liehu, lebo rodiť plánujem v Šaci (KE) a tam v deň prepustenia pichnúvušká na požiadanie za 10 €. Sieťkované gaťky beriem jednorazové, kúpila som v zdrav. potrebách za necelé 3 € asi 10 ks. Čím menej prania budem mať, tým lepšie pre mňa. Fusak je super, ak ešte nemáš, pozeraj taký, čo sa dá nadstaviť, krátku verziu využiješ aj dovajíčka, my máme vodeodolný emitex. A na ďalšiu zimu už použiješ nadstavenú verziu. Nášmu vystačila do 1,5 roka a potom sa už nechcel voziť. A z kozmetiky sa nám najviac osvvedčilo Bupi, aj vlhčené utierky. Plus Bepanthen na prsia aj ritku a Sudocream na záchranu zaparenej ritky (stane sa, stačí, aby mláďa dlhšie spalo). Plienky aj Babylove sú v pohode, dmko vo všeobecnosti ;). Velkosť plienok: do pôrodnice beriem od 2 kg ( to je malý balík) a doma už máme od 3 kg. Aspoň jeden balík najmenších plienok sa môže zísť, ak nečakáš velké bábo, my sme ešte dokupovali narýchlo :D. Odsávačka na mlieko (sterilizovaná) je super tip. A aj slamky na pitie vody (keď sa nebudeš vládať posadiť a tak) a cumlík. Náš ho síce odmietal do troch mesiacov, ale potom sa už inak nedalo, veď predsa nepôjdem na wc aaj do sprchy s ním :D. A vložky do podprsenky. Mne sa osvedčili johnson&johnson, ku koncu som objavila avent silikónové, do ktorých sa mliečko zbieralo a potom som ho mohla dať malému z flaše alebo do príkrmov. Držím palce ;)

nanka3
4. jan 2015

@luciacv drzim prsty, a tie nausnicky mat v liehu nemusis, tiez som rodila v Saci (v auguste 2014) a nausnicky si oni davali do dakeho roztoku predtym ako prepichli uska, fusak emitex je super, aj my ho mame 😉

timi1012
autor
5. jan 2015

@luciacv Ďakujerme za tvoj príspevok 🙂

janka379
5. jan 2015

Nanka3 dakujem. Dufam ze nam to dobre dopadne, uz sa to pomaly blizi 🙂

bublakovakatarina
2. mar 2015

Ahojte ja idem pomaly na 37tt.,tiež som prvorodička a tiež mám strach z pôrodu ale asi nie väčší ako z doktorov, ktorí u nás v Liptovskom Mikuláši pracujú...S manželom čakáme chlapčeka (vytúženého) 🙂 a už by som bola rada keby bolo na svete. Vecičky mám tiež 56tky väčšinou ale aj väčšie, lebo dr. mi už v 5mesiaci povedal, že malý je väčší ako priemer tak som zvedavá, taška do pôrodnice zbalená a už iba čakať kedy to príde. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre