Podali vám oxitocín pri pôrode?

bublinka12
13. jan 2012

Mala ste niektorá zlú reakciu po podaní oxitocínu na rozbehnutie kontrakcii?Mne ho podali pri oboch porodoch,pri prvom som vracala a zkolabovala ,no a pri druhom porode ked mi dali vyvolávačku malinkej sa zastavilo srdiečko,potom mi urgentne robili cisarsky a maličku zachránili.

anicka1981
13. jan 2012

ja som oxitocin nechcela a porodila som, nemala som ani epi a porodila som, mali sme krasny porod, aj ked trosku trval, a keby, ze som tehotna zase, tak urcite bude zase bez urychlovakov, ktore koniec koncov porod samotny,len skomplikuju 😒 (mala som zdrave tehotenstvo a neskor aj normalny porod )

moonixi
13. jan 2012

Ahoj, mne dali 2litre oxitocinu na urychlenie porodu...zevraj, keby nedaju tak mozem rodit aj tri dni...(uz mi praskla voda). Porod bol namahavy, kontrakcie hadam po pol minute..:(. Po porode som 2x odpadla a mala problem s dychanim... Nastastie vsetko dobre dopadlo a teraz uz mam uzasneho 5 mesacneho chlapceka.. 🙂

pimpulienka
13. jan 2012

Áno mne dali čipok na rozbehnutie kontrakcií. Už v tom čase som bola na 3 prsty otvorená.Pôrod bol rýchly bez epi bez komplikácii dcerka je zdravučká.Chvalabohu. Som za to veľmi vďačná

marikac
13. jan 2012

áno,dve dávky 😒

svetielkoand
13. jan 2012

nie, oxytocin mi nedavali, nastastie, ale keby viem, ze mi ho chcu podat, tak by som odmietla, pokial by na to nemali fakt dobry dovod

matulka82
13. jan 2012

pri prvom ano-a sposobilo to len problemy,prudke kontrakcie atd.,pri druhom som nedostala a som rada,bolo to OK 😉

medyna
13. jan 2012

ano, ale bez komplikacii

aninka30
13. jan 2012

ano a bolo to bez problemov

jajka0211
13. jan 2012

mne dali oxitocin a porod bol rychly, maly je zdravucky, ja som spokojna.

mici11
13. jan 2012

aj mne dali oxitocin a porod bol rychly a vsetko bolo ok aj maly 🙂

slniecko2
13. jan 2012

ahoj- ja som mala len pri prvom, lebo som sa nevedela dlho otvorit spon na tych nestastnych 10 cm. potom som videla dvojmo a nemohla dychat a aj tak som nevladala tlacit takze mi musela pomoct statna sestricka. kontrakcie boli ukrutne a neviem ci to nakoniec pomohlo alebo co. Ale v tvojom pripade sa vlastne ani neviem preco pytas? ja byt tebou-tak nikdy viac a radsej epiduralku alebo cisarsky! ved oxy mozes asi aj odmietnut, nie?

severankasr
13. jan 2012

nie nepodali, mala som vysoky krvny tlak, to by sa oxytocinom este zhorsilo, rodila som bez a porod bol zdlhavy.

bobocka
13. jan 2012

dali mi bez mojho vedomia.myslela som si ,ze je to len bezna infuzka proti dehydratacii kedze som nic nepila.no akonahle mi ho dali,tak som dostala straaaasne silne kontrakcie a zlievali sa do seba,prestavka medzi kontrakciami bola max 5 sekund(aj to som asi prehnala).porod krasne postupoval,no aj tak ma napichli 😠 bez neziaducich ucinkov.akurat,ze mi to znasobilo bolesti a bolo to zbytocne.pri dalsich porodoch sa budem pytat na sebemensiu vec a nebudem suhlasit s tym,co budem povazovat za zbytocne.a podanie oxy pri mojom prvom porode zbytocne bolo.

zuzanockamt
13. jan 2012

do porodnice som prisla uz otvorena na 4 cm a s pravidelnymi kontrakciami ... pustili mi vodu, dali ATB, klystir a neskor aj oxytocin ... no mne porod urychlilo najviac to, ze mi pustili plodovku a po klystire uz ani nehovorim, to som mala kontrakcie snad stale ... ale zase o necele 3 hodinky po prichode do porodnice bol syn na svete 🙂

sandrittta
13. jan 2012

Este ma porod sice len caka ale odmietnem ho! http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/oxyt...
Ja zatial neviem co su to kontrakcie ci slabe, ci silne alebo uz tie "zabijacke" porodne a urcite si nenecham privolat najvyssi "level" bez pripravy. Moja laska ma este pupocnik okolo krku, vahu crz 4kg, ja mam streptokoka a ona BPD- 10,02, ja sa vobec ani len na spicku prsta neotvaram. Jednoducho radsej sekcia! 😉

jana0706
13. jan 2012

ja som chcela uplne prirodzeny porod - ziadna epiduralka, ziadny klistir, ziadny oxitocin, len klud a pohoda a som velmi vdacna za to ze porod prebehol presne podla mojich predstav - ani ziadne sitie nebolo treba 🙂 oxitocin mi dali az po porode kvoli placente, aj to som najprv nechcela, tak sme sa dohodli na polovicnej davke a bolo to v pohode 😉

monika15
14. jan 2012

@sandrittta pupocnik okolo krku tak to zarucena sekcia... ani nevahaj.... drzim palce.....

tu sa pytaju ze ci to chces... ale mne ho nedali ja som mala sekciu

dm1
14. jan 2012

mne dali. Bola som sice 5 dni pred terminom ale uz tyzden v nemocke s vysokym tlakom, opuchmi a bielkovinou v moci. Preto prasknutie vody a vyvolavacka. Ale stopli to velmi rychlo lebo som nebola otvorena len tusim 1-2cm a malemu slabli ozvy tak som sla cisarskym

evka4
14. jan 2012

ano, dali a nenastali ziadne komplikacie 🙂 prisla som na poradnu, kde som sa dozvedela, ze som otvorena na 3 prsty, prepichli mi plodovu vodu, otvorila som sa na 4 prsty. potom sa nic nedialo, tak mi podali oxytocin a do 2 hodin bola mala na svete.

romea
14. jan 2012

Do pôrodnice som prišla na 2 prsty otvorená s pravidelnými kontrakciami, podľa kontrakcií a doktorov mala byť malinká do 5 hodín na svete, prepichli nám vodu, dali 2 injekcie na urýchlenie, zastavili sme sa na 5-6 prstoch, podali nám oxytocín ako infúzku, kontrakcie silné jak šľak ale stále som sa neotvárala, nakoniec nám spravili akútny cisársky rez, komplikcie po oxytocíne sme našťastie nemali žiadne

nani7278
15. jan 2012

Pri prvom pôrode som mala oxytocín úplne zbytočne. Pri aj tak veľmi silných kontrakciách spôsobil len problémy. Pri druhom pôrode bol, lebo moje spontánne kontrakcie oslabovali a pár hodín som sa neotvárala, plodová voda už dosť dlho odtečená... zabral, syn sa narodil extrémne raketovo celý dotlčený, ale obaja sme to prežili takmer v zdraví a pri treťom pôrode nebol vôbec, ani na placentu a všetko išlo úplne super.

feb13
15. jan 2012

Mala som oxitocin, v mojom pripade to bol spravny postup, overila som to po porode v odbornej literature. 😉 Komplikacie som nemala ziadne, ale nejak extra ani nepomahal pretoze napriek tomu moje kontrakcie neboli pravidelne ani tesne pred tlacenim, neboli dostatocne silne a dostatocne caste preto sa zle tlacilo. 😒

evuska32
15. jan 2012

ja som dostal oxytocín pri oboch deťoch, nakoľko keď som ho nemala, prestala som sa otvárať a nemala som žiadne bolesti. Komplikácie som nemala žiadne, akurát pri prvom som nemohla 24 hodín zaspať a pri druhom som pritom ,ako ma prekladali zo stola na vozík omdlela ☹ ale to asi nebolo vinou oxytocínu. Prvé dieťa sa narodilo do 8 hodín od napichnutia a druhé do 3 hodín 😉 ja osobne sa sťažovať nemôžem 😀

gabuci
15. jan 2012

Ja som mala druhýkrát oxytocín,pri prvom pôrode nič,prechádzky po chodbe...a ked nastal čas tak si ľahnuť a tlačiť.Pri druhom pôrode som išla do nemocnice poobede krátko pred piatou,po všetkych vyšetreniach ked ma napojili na oxytocín,malá po hodine bola na svete.Tak som porodila o 19:10.Problémy sme nemali ani bábo ani ja,jedine na to sa pamätám,že párkrát doktorka sa ma spýtala,či mi nie je zle,či môže to dať rýchlejšie aby tieklo.pri mne jedna baba rodila 3.dieťa s oxytocínom,tiež jej nič nebolo.takže asi aj to je individuálne.Ako aj čípky či injekcie ako zaberajú,jedna ked dostala injekciu pri mne ktorá ležala na izbe,tej celý den bolo zle a vracala,ale sa neotvárala.Takže vlastné skúsenosti mám dobré,nedá sa to dopredu povedať ako zareaguješ na oxytocín.

kvetinka211
15. jan 2012

po amniotomii a podani oxytocinu prestali byt kontrakcie znesitelne, dovtedy boleli ale potom boleli hnusne a neprestajne ... neviem ci to bola casova alebo kauzalna suvislost, mozno by to tak bolelo aj kebyze mi to nedaju, ibaze by to prislo neskor ... alebo by to prislo postupne a by som si zvykla ... no nabuduce by som si to rada vyskusala bez oxi

anjelicek26
15. jan 2012

Nedali ani raz a napriek tomu bola dcerka vonku za 4 hodiny a Max za 2,5 hodiny od prvej kontrakcie po poslednu... takze sa da aj bez toho...

katik512
16. jan 2012

mne dalo oxytocin ked sa spomalili kontrakcie ale vobec to nepomohlo ich nastartovat teda to ani porod neurychlilo akurat sa bolest zhorsila

radlinka
16. jan 2012

Podali vsetko a bolo to k nicomu 🙄 Dakujem uz neprosim...hmm.

megi1989
31. máj 2012

Mne dávali. Prišla som do pôrodnice pred polnocou otvorená na 4-5 cm - čakali do šiestej ráno ( cca ) ale neodtiekla mi voda, tak mi dali v infuzke oxytocin, ale voda aj tak neodtiekla. Tak mi ju prepichli a odvtedy bola mala o 10 minút na svete 🙂 Či pomohol, či nie, to fakt neviem :D

moniciak
31. máj 2012

Mne dali a nesťažujem sa 🙂 Ja sa lekárom do roboty nepchám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre