Po pôrode úplne nič nevládzem

doliva
15. sep 2013

Ahojte neviem čo mám robiť som po pôrode mesiac a pol,a nič nevládzem!!! Som strašne unavená neviete poradiť niečo čo by ma trochu prebralo k životu?Vôbec nevládzem a nemám absolútne chuť na sex 😒 Je pravda že v noci málo spím kedže kojím a doma mám hladoška....Domácnosť vôbec nestíham 😢

lutia
15. sep 2013

@doliva mozno ze ti chybaju nejake vitaminy...odporucala by som - neznepokuj sa ze nestihas domacnost, treba navarit a ostatne sa spravi ked sa budes citit viac pri sile a ked si unavena tak si lahni s dietatom a pospi si, niekedy staci aj pol hodinky spanku a cloveka to hned posilni a ma viac energie....popripade nech pomoze manzel alebo priatel s domacnostou...

anavik29
15. sep 2013

nie si náhodou chudokrvná, a ja som mal tento problém teraz užívam železo a pyridoxin a je to lepšie... nech ti spravia krvný obraz a hodnoty hemoglobínu

linda20111
15. sep 2013

@doliva ahoj, to je normalne, ja som po porode 8 mesiacov a starostlivost o babo ma tak vycerpava ze najradsej by som oddychovala cely den a spala celu noc 🙂 ale zo zaciatku je to naozaj tazke, pretoze kym si zvyknes na to vsetko trva to nejaky cas, potom uz to ide trochu lahsie, ked babo bude mat rezim papania a spinkania. najlepsie ked je niekto kto ti pomoze - manzel, sestra, mama, svagrina... hocikto. na domacnost sa vykasli, nikto nieje superzena, neda sa mat navarene, upratane a este aj spokojne babo. my sme sa to snazili urobit tak, ze varenie si nechavam na vecer ked je manzel doma a cez den sa venujem babatku. upratovanie mame podelene, ked je on s malym upracem ja, potom zas opacne.. ale naozaj neda sa mat vsetko dokonale.. to by bolo potom na ukor babatka a tvojho psychickeho zdravia.

doliva
autor
15. sep 2013

@anavik29
@lutia vraj som sa velmi vyčerpala pri pôrode kedže som rodila 16-hodín a hrozne chrbtica ma boli a to že mi pomáhajú a stále som unavená a malinká je taká že pri nej človek nestíha nič 😒

doliva
autor
15. sep 2013

@linda20111 ved toto veru :-/

dendy1
15. sep 2013

@doliva skoč do lekárne a kúp si vit. B1 thiamin a daj si 2-týždňovú kúru, 2 tab denne. Prípadne aj magnezium si kúp. Mám vyskúšané. Konkrétne mi to poradil ortopéd, keď som si riešila boľavý chrbát - platničky.
Vitamín B1, tiamín, je nevyhnutný pre činnosť niektorých enzýmov, uplatňuje sa pri štiepení a využití cukrov a škrobov, ktoré dodávajú telu energiu. Je dôležitý pre normálnu činnosť nervového systému, svalov a srdca. Denná potreba tiamínu je 1 - 2 mg.Vyvážená strava poskytuje primerané množstvo tiamínu. U starších ľudí a u ľudí s vysokou spotrebou energie, napr. pri zvýšenej telesnej námahe, v tehotenstve a počas dojčenia, pri dlhodobom strese, u chorôb so zníženým vstrebávaním z čreva, pri alkoholizme a pod., jeho potreba narastá.

doliva
autor
15. sep 2013

@dendy1 a je to dobre ked kojim?

monyccka
15. sep 2013

@doliva unava je prirodzena, dopln do stravy zelezo a vitamin b a ono sa to upravi 🙂

dendy1
15. sep 2013

@doliva od toho odseku: Vitamín B1 je text vyňatý z príbalového letáku a ak si to pozorne prečítate je tam písané: že aj v období tehotenstva a dojčenia. 🙂

demo
15. sep 2013

@doliva HORCIK 🙂 plus tie vitaminy skupiny B, ako ti tu radia dievcata. To vsetko prospeje aj babu, tvoj deficit sa odovzdava aj dietatu, cize to podoplnaj. Horcik je latka, ktora po tehotenstve chyba uplne najviac. Kup si Magnesii lactici - pomer cena : vytaznost je nejvyhodnejsia a davaj si tri rano a tri vecer. Odporuca sa aj 800 mg denne, vyskusaj, predavkovat sa nemozes, pri predavkovani ta akurat tak prezenie a potom upravis davkovanie. Plus koloidne mineraly, dve cajove lyzicky denne. Toto postavilo na nohy mna, ja som si ale davala 6 lyziciek tych koloidnych denne, co je mozno trochu moc. Popozeraj sa na nete aj na potraviny ktore horcik obsahuju, ale nespoliehaj sa iba na ne.

katka1981
15. sep 2013

ye ta po tak kratkom case od porodu trapi sex 🙂 chod na krv, moyes mat malo zeleza, taktiez hormony stitnej zlazy

miskaie
15. sep 2013

Ja som mala presne ten isty problem...stratila som pri porode vela krvi dali mi zelezo ale samozrejme som ho nebrala az pokial na mna neprislo tak zle ze som odpadla...

jul11
15. sep 2013

Ja som nic nestihala a teraz ma babo 15mesiacov a spi len 1x za den zo dve hodky.tetaz sa cudujem,ze ako je mozne,ze som nic nestihala,pritom babatka viac spia.je to normalne,je to zmena,treba si zvyknut.urcite by som skontrolovala aj krvny obraz,pripadne zaradila vitaminy,ale zdrava strava je dolezita.niektore mamky nic nejedia,aby to nepreslo do mliecka.ja som jedla vsetko,citila som sa lepsie ako ked som sa obmedzovala a malej nic nebolo.a aj teraz nie je vyberava,zje vsetko.treba cas,mne to trvalo tak 2,5mesiaca,kym bolo lepsie a najlepsie bolo az po styroch mesiacoch 🙂

argyro
15. sep 2013

@doliva je to uplne normalne! mesiac a pol je ešte krátke obdobie, telo sa regeneruje po pôrode pomaly, u niekoho rýchlejšie u niekoho pomalšie, záleží od veľa faktorov. Veľa spi, prechádzaj sa na čerstvom vzduchu, oddychuj vždy ked sa dá. Jedno ti viem zaručiť na 100% - nebude to trvať večne, už o pár mesiacov budeš znova fit.. ale chce to čas, nič netreba zbytočne uponáhľať 🙂

madames
3. okt 2019

spat spat a spat ked sa da, na domacnost kaslat (pripadne rozvrhnut ulohy na co najviac ludi🙂 robit len najnutnejsie veci doma a postupne to bude lepsie, uvidis! niekedy to trva aj rok kym sa da clovek uplne dokopy, takze 6 tyzdnov je nic🙂

petrofka
13. aug 2021

tiez by som riesila zelezo a stitnu zlazu. Vsetko cez krvny obraz, nie len tak haj buj. Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre