Plánovaný cisársky rez na Antolskej

xpetruskax
23. feb 2015

Dobré ránko, ahojte,

chcela som sa informovať, či daktorá z Vás mala plánovaný cisársky rez v nemocnici na Antolskej? Ak hej, spravili ste pre to niečo vy, alebo to navrhol sám lekár? Ja som totiž prvý mala cisársky kvôli zdravotným problémom, ale neplánovaný, tak preto sa pýtam, že či mám začať riešiť niečo alebo to mám nechať tak.
Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede. A prosím poraďte iba tie, ktoré ste to zažili, iné rady a poučenia nepotrebujem.
Pekný deň všetkým.

katulienkax
23. feb 2015

Ahoj kedze ja som mala prvy cisarsky tak sa ma rovno pytali (konkretne som chodila k Hammerovej na Antolskej) ci chcem opat cisarsky alebo vaginalny. Takze som si mohla vybrat, vybrala som vaginalny ale nakoniec som aj tak skoncila cisarsky. Po prvom cisarskom ta urcite nebudu nutit vaginalne teda pokial si toto chcela vediet.

willy_wonka
23. feb 2015

@xpetruskax rodila som 15 1/2 mesiaca po prvej sekcii, a automaticky to bola sekcia. Inak by som ani nechcela. Ale viem,ze mas moznost vyberu, pokial tam naozaj nie je zo zdravotneho hladiska problem.

jamesinka
23. feb 2015

Mna sa po prvej akutnej sekcii pytali, ci chcem vaginalne. Ja som to nechala na nich. A kedze tam tych drobnych problemov bolo viac, naplanovali sekciu. Tu mi potom spravili akutne, lebo som prisla v den planovanej hospitalizacie, ale uz v noci 🙂

xpetruskax
autor
23. feb 2015

@jamesinka a ako ste sa dohodli na presnom termíne? ja mám cukrovku od malička, tak mi bolo povedané, že pôjdem cisárskym, vadiť mi to nevadí, ale nechcem to nechať na poslednú chvíľu, preto sa informujem, že ako sa dá na Antolskej vybaviť termín, resp. naplánovať na daný termín...teda, či musíš mať zazmluvneného lekára alebo to ide aj bez toho... ďakujem 🙂

xpetruskax
autor
23. feb 2015

@willy_wonka a tebe naplánovali druhú sekciu, teda dali ti presný dátum, či čakali, kým prídeš sama a začneš rodiť? ďakujem.

willy_wonka
23. feb 2015

@xpetruskax ja som mala zazmluvneneho a dohodli sme sa na termine.

jamesinka
23. feb 2015

@xpetruskax nemala som zazmluvnenu lekarku, ale chodila som dr. Kristufkovej. Milsiu lekarku som nikdy v zivote nestretla. Dali mi termin na Velkonocny utorok na hospitalizaciu 39tt+0, chceli trosku skor, ale nechali ma sviatkovat doma a len som chodila na vysetrenia kazdy 2.den. mala som na dr. cislo, aby som jej dala vediet, keby som prisla skor, ze dobehne, aj ked nebude mat sluzbu a bude sa jej dat. Nie, nie sme kamaratky. Sestricky vraveli, ze to robi bezne, ze chce byt pri svojich pacientkach (chodila som k nej od 34tt)

alien2603
8. aug 2015

@jamesinka dobrý deň, takže ste mali dr. Kristufkovu pri pôrode? Ja by som totiž chcela rodiť druhýkrát prirodzene a chcela by som ju, podľa viacerých odporúčaní je naklonená VBAC...

jamesinka
8. aug 2015

@alien2603 ano, to je pravda. Pri mne povedala, ze jej to je samej divne, ze mi odporuca sekciu 😀

alien2603
8. aug 2015

@jamesinka A dala sa zazmluvnit? Takže aj vy ju z vlastnej skúsenosti odporucate?

chiara_elle
8. aug 2015

Ja Kristufkovu neodporucam, skoro mi kvoli nej umrela dcera pri porode :(.

alien2603
8. aug 2015

@chiara_elle :-\ môžem sa prosím spytat na podrobnosti?Čo sa stalo?

jamesinka
8. aug 2015

Uz sa da zazmluvnit, ked som pred rokom rodila, este nebola atestovana. A dnes som ju odporucala sestre, takze za mna ano.

chiara_elle
8. aug 2015

Nemala som zazmluvneneho lekara, moja chyba, pretoze som vahala do poslednej chvile ci vobec a koho.

Mala akurat sluzbu. Napriek preeklampsii a nepostupujucemu porodu zvolila prirodzeny sposob. Spustila mi vodu, nariadila oxytocin a potom ho na 2 hodky stopla pretoze anesteziolog mi nemohol prist dat epiduralku (tym padom zastavila aj porod). Odozvy plodu zacali klesat, spanikarila, nevedela co dalej a v hodine 12tej prisiel skusenejsi lekar. Ten mi malu doslova vytlacil z brucha. Nasledne som prepocula ako sa bavili ze to mal byt cisarsky.
Nasledky pre dieta: apgar skore 1, 2, 5. Zelena plodova voda, vdychla ju spolu s mekoniom, ozivovanie, 10 dni na JISke, silne antibiotika ktore dcerke mohli poskodit pecen a sluch. Dalej hypotonia, cvicenie Vojtu 1 rok, rizikova ambulancia napriek donoseniu.
Nasledky pre mna: aj ked malo dieta iba 2800g tak obrovsky nastrih a 45 minutove sitie, 10 dni som ani nepomyslela si sadnut. Masivne krvacanie, transfuzie krvi a nasledne cistenie maternice 5 dni po porode. 2 tyzdne som brala silne antibiotika.

Zaver? Vsetci anjeli asi pri nas stali, mali sme obrovske stastie . Malu sme vypiplali a teraz v 1,5 roku beha ostosest. Vsetko vyzera byt v poriadku a vyradili nas aj z rizikovej ambulancie. Len ta trauma zostala a ktovie kedy sa este odvazim na druhe dieta.

alien2603
8. aug 2015

@chiara_elle Tak to ma veľmi mrzí...Hlavne, že je už všetko v poriadku 😉 A ako dávno to bolo?

jamesinka
8. aug 2015

@chiara_elle to mi je luto ☹

lenusa43
8. aug 2015

@xpetruskax ahoj ja som tiež dia, na Antolsku chodím asi od 17 tt doc. Korbelovi.chodím tam skôr na konzultácie, nikdy ma nevyšetroval, všetko bolo vždy ok. Teraz idem v stredu, to budem presne36 tt, tak som zvedavá čo mi povie. Vždy ked som sa ho pýtala na pôrod, povedal, že uvidíme čo sa bude diať.Keďže ma docent od môjho 37tt dovolenku, tak vôbec neviem čo mám robiť, či si mám niekoho zazmuvnit, ale nikoho kto sa tam okrem Korbela a Niznanskej zaoberajú diatehulkami nepoznam.A obaja majú samozrejme dovolenku....

mircalla
8. aug 2015

Na Antolskej robia aj cisarske? som v soku...inak doc.korbel je asi to najarogantnejsie, co moze lekarske povolanie poskytnut.....

lenusa43
8. aug 2015

@xpetruskax bože až teraz pozerám, že prvý prispovok je z februára a ty už si pár mesiacov mamina.tak aky bol teda pôrod, kto ťa rodil či rezal, a zazmluvnovala si? Dik lenka

jamesinka
8. aug 2015

@mircalla suhlasim, Korbelovi som chodila cele tehu pri starsom synovi a bol fakt neprijemny, odmietol mi odpovedat na otazky a humor ma, hmmm, svojsky. Taky poloboh, kto je viac...

lenusa43
8. aug 2015

@mircalla na Antolskejb robia veľmi veľa cisárskych, vraj až30%. No a s tým Korbelom si ma teda potešila. Je svojsky ale zas mega odborník

lenusa43
8. aug 2015

Ja mám jedného z najlepších lekárov na svk
u nás v trnave, ale keďže som diabeticka, tak nie koli sebe ale bábätku, chcem ísť na Antolsku aj ked mi to tam je dosť nesympaticke, odmerane a veľmi arogantné.

mircalla
9. aug 2015

@lenusa43 @jamesinka Moje 2 skusenosti s korbelom: raz mi bral kultivaciu pred zakrokom (nejaka laparka to bola): jeho hlaska - no otras, spi to s kde kym (na zaklade nicoho) a potom to dole tak vypada...podotykam, ze vysledky boli uplne negativne
Druha - dali mi na neho tel. kontakt z procare, ze robi vysetrenie na protilatky.....tak ked som sa mu konecne dovolala a skusne na to opytala, naziapal na mna tak, ze to pocul cely office - nieco v zmysle, co si to dovolim ho otravovat....
Moze by odbornik aky chce, ma otrasne jednanie, a to pre mna neni lekar

mircalla
9. aug 2015

S tou arogantnostou s nim este moze sutazit klesken z kramarov....

jamesinka
9. aug 2015

@alien2603 este k tej Kristufkovej: kazdy lekar mi chvalil sitie, ona si dava zalezat, aby to nielen splnilo ucel, ale aby to aj vyzeralo. Neviem, ci to bolo tym jej sitim, ale teraz ma rana pobolievala, ziadne velke bolesti ako po 1. sekcii.

xpetruskax
autor
9. aug 2015

@lenusa43 ahoj Lenka, aj som si chcela doc.Korbela zazmluvnit,kedze som k nemu chodila od zaciatku, ci uz pri malej alebo pri malom,no nakoniec to dopadlo tak, ze bol akutny cisarsky v 36tt, lezala som tam od 34tt...a doc Korbel mi povedal,ze ak prvy bol cisarsky, nebudu ma nutit rodit prirodzene...v den porodu tam doc korbel nebol,chceli ho aj volat,lebo sme mali v papieroch,ze ho zazmluvnime, no bola Velka noc a sluzbu mal dr Malova, tak sme nevolali...odrodila ma teda malova s dr Dlhopolcekom a dr Belusakovou a nelutujem, za jednotku, aj rez, aj spravanie, proste vsetko...este aj po porode dr Malova za mnou prisla a pytala sa,ako sa citim...a dr Barak (diabetolog) tam kazdy den volal a informoval sa...takze som spokojna 😉

xpetruskax
autor
9. aug 2015

@lenusa43 a este jedna vec, kedze si tiez dia, nezazmluvnuj urcite, zbytocne vyhodene peniaze,radsej babatku nieco kup, na Antolskej davaju na dia velmi velky pozor 😉 takze zbytocnost zazmluvnenie...

alien2603
9. aug 2015

@jamesinka ja som prekvapená, čo sa stalo chiara_elle...doteraz som počula len pozitíva :-\
Tak skúsim sa s ňou nakontaktovať a uvidíme...Ale ty si u nej rodila normálne, že?

jamesinka
10. aug 2015

Nie, cisarak. Planovany, robeny ale den skor, akutne. Vdaka Kristufkovej, inak by som sa uz roztrhla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre