Plánovaný cisársky rez

mimanr
14. aug 2015

Zdravim mamicky, prvy porod som zacala prirodzene, ale po osmych hodinach prisernych kontrakcii som sa neotvarala, tak som musela podstupit akutnu sekciu. teraz cakam druhe mimi a mala by som mat planovanu sekciu. Chcela by som sa spytat, ako to prebieha. Predtym musim absolvovat nejake speci vysetrenia? A treba nieco specialne do porodnice, napr. kompres. panuchy? Pri prvom som na to nebola pripravena, tak som nemala. Do nemocky sa ide uz vecer pred zakrokom alebo ako? Dakujem. 🙂

liz_lemon
14. aug 2015

@mimanr nepotrebujes si nic specialne zobrat, ani ziadne specialne vysetrenia netreba
den pred porodom nastupis do porodnice, urobia ti klasicke vysetrenia, ako odber krvi, ocikas lakmus, odmeraju teplotu, tlak, niekolko hodin pred porodom uz nebudes jest ani pit, daju ti cipok a urobia klystir

jabadaba
14. aug 2015

@mimanr na Antolskej som absolvovala interne predoperacne vysetrenie, ako je bezne pred kazdou planovanou operaciou. Gynekolog by Ti mal vysvetlit co vsetko potrebujes. Nastup je den pred zakrokom, v priebehu toho dna sa vykonava kardiotokograf, ci su ozvy plodu v poriadku. Predpokladam, ze sa nasledne este robia aj dalsie vysetrenia prip. priprava na nasledujuci zakrok, mne to nestihli a riesili ma v den nastupu urgent. Kazdopadne tie predpoperacne vysetrenia budes potrebovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre