Pichajú pri pôrode niečo na ukľudnenie?

29. jan 2021

Ahojte som tu nova a chcem sa opytat ci pri porode pichaju nieco ako magnezium nejake infuzie na ukludnenie. Pocula som ze vraj to je za to aby sa zena ukludnila ale neviem ci je to pravda.
Este by ma zaujimalo ci je to pravda ze zeny s nadvahou nemozu mat epidural.
Zial ja som pribrala ale srdce a tlak mam zatial v poriadku.

deti95060810
29. jan 2021

bola som na pôrode 4 krát ale nikdy mi nepovedali čo mi idú pichnúť. Nemali akosi chuť mi to oznamovať.... čo viem tak pichajú oxitocin - hormón a potom môže to byť veľmi individuálne. môže byť niečo aj na ukľudnenie ako to pacientka potrebuje a lekár uzná za vhodné...
Epidurál neviem, nikdy som nemala, vždy som to dala bez akýchkoľvek oblbovákov....

denden77
29. jan 2021

uprimne, vobec som neriesila co mi pumpuju do zily.. ale pochybujem, ze v tom bolo nieco na ukludnenie 😊

nerya
29. jan 2021

Ja mám nadváhu a epidural mi nikto nezakazoval, podľa mňa asi len vtedy keď je žena až moc obézna a je väčšie riziko že sa cez tuk netrafila tak ľahko kam majú.

karhu
29. jan 2021

magnezium sa dava aby stopli neziaduce kontrakcie, pripadne aby ani nezacali..oxytocin davaju na vyvolanie kontrakcii, ci uz pri oxytocinovom teste, alebo rovno pri porode
ako je to s epiduralkou a obezitou neviem...

hettinka
29. jan 2021

Pri prvom mi pichli niečo po pôrode na docistenie, nejako to nešlo samo všetko von. Pri druhom vôbec nič, len umrtvenie pri šití.

hailey1
29. jan 2021

Nie som lekar, ale pred porodom ti pichnu maximalne nieco na podporu porodu a nie na jeho utlmenie.
Epidural je obcas zradna vec - nezalezi od toho, ci si chuda alebo pri sebe, ale kamoska ho mala a museli robit akutnu sekciu. Dostala prilis vela alebo bol zle pichnuty, neviem... ale nebola schopna spolupracovat a tlacit.

titla
29. jan 2021

Pocas porodu som dostavala infziou glukozu, nieco na krce (mala som triasku) a este nejake lieky. Ja som nebola v stave to sledovat, ale manzel mal prehlad, je zdravotnik.

autor
29. jan 2021

viete mi niektora poradit este s tym ze ked mam nadvahu ano som obezna mam 106 kg 165 cm ci mi hrozi cisarsky? zatial sa lekar nevyjadril k mojmu porodu
a hrozne sa zadychavam az tak ze ked chodim dusim sa :/

veronikaszabova
30. jan 2021

Vaha nie je indikacia na cisarsky rez. Praveze pri silnych zenach ho moc nechcu robit - musia vela vrstiev rezat a zasivat

katie253
30. jan 2021

Ja som mala dva x vyvolaný pôrod A pichli mi injekciu na ukludnenie. Ale to je čistý humus, teraz idem rodiť 3x A už ju nechcem. Je to taký ako oblbovák, ale nechcú to veľmi pichať, lebo ženy vtedy niekedy nespolupracujú.
Keď mi to pichli, tak som hneď V ústach cítila takú hnusnú pachuť A bolo mi aj na zvracanie Z toho.
Takže radšej neodporúčam....

jaskolka
30. jan 2021

Maximálne proti bolesti dajú dačo v infúzii, mne tak dali a potom oxytocin na podporu. Ale na ukludnenie neviem ze by dačo dávali, nemôžeš byt prispata a zároveň tlačiť 😃. Žeby epidural nemohli ženy s nadváhou, nič neviem, tiež som buclatejsia a normálne mi ho nejaký mesiac pred pôrodom navrhli,nechcela som, ale už aj tak potom by nebol čas dat mi ho, lebo malý, sa ponáhľal 😃😃.

elizabet173
30. jan 2021

Nepichali mi po porode nic, neviem o tom, ze by nieco pichali

babydesire
31. jan 2021

Nespominam si,zeby mi nieco pichali,,brali krv a zaviedli kanylu preventivne (ak by nastali komplikacie a bolo by treba akutnu sekciu)... Na ukludnenie,,myslis "oblbovak"? Pri porode? Snad nechces byt mimo,,myslim ze nie,potrebujes citit kontrakcie a tlacit..maximalne epidural,,ale nemam vlastnu skusenost

autor
31. jan 2021

asi som to musela dopliect :D logiku to dava ze nic na ukludnenie nepichnu :D ale dakujem dievcata
inac mam otazku este jednu nepoznate nieco na masaz krizov lebo sestricka mi povedala v nemocnici ze si mam kupit nieco na masaz a ze ked budem mat kontrakcie moze ma s tym manzel masirovat

nela6
31. jan 2021

magnézium určite v žiadnom prípade, čo som bola na poučení o epidurale, tak pamatam, ze nesmies mat slabú zrazanlivost krvi, vtedy nedajú určite, ja mam nižšie hodnoty, ale nie až také nízke, musia byť pod 100tis

vsetkounas
31. jan 2021

skor sekciu nechcu robit ked je zena obezna a ked tak tak iba polovicnu narkozu pre velky habitus :D

autor
31. jan 2021

@vsetkounas hej to viem kvoli bruchu lebo sa zle hoji ze vraj... ale tak neviem co je pre nich obezna zena ja mam vdaka tehotenstvu uz obezitu :D moj zadok a stehna su uz v hroznom stave :( budem mat co robit :D

autor
31. jan 2021

@nela6 ano to viem aj daco s chrbticou tam je ze nesmie byt kriva ci co

nela6
31. jan 2021

ale inak fakt ti nedajú nič, lebo všetko by išlo babu a mohlo poškodiť aj priebehu porodu a tvojmu citeniu kedy zacat vlastne tlačiť... nic neboj, zvládli to milióny žien, aj ty to dáš, aj ja som sa bala, veľmi, ale ked to prišlo iba som sa viezla a bolo hotovo 😉

autor
31. jan 2021

@nela6 jasne chapem tak radsej to dat bez nez potom este viac trpiet... dakujem za podporu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre