Pár dní pred termínom a žiadny náznak mlieka z pŕs. Je to problém?

mira2222
20. jún 2019

Ahoj chcem sa spýtať som v 39+3 tt a z pŕs mi zatiaľ neisiel ani kolos ani nič... Magam a stále nič..🙈bojím sa že nebudem mať mlieko.. ale myslíte že to môže byť spôsobené aj tým že mám nedostatok oxytocinu som čítala že práve ten podporuje tvorbu mlieka... V pondelok mám termín.. a malemu neklesla hlavička ešte .. pravdepodobne pôjdem na vyvolavacku🙈🙈 máte nejaké skúsenosti stým že pred pôrodom nebol náznak ani len na mlieko a po pôrode tieklo..? ďakujem

snehulienka8
20. jún 2019

@mira2222 dieta este nie je na svete a ty chces uz mat mlieko??? den, dva PO porode sa bude tvorit kolostrum a az potom mlieko..nestresuj.👍

mira2222
autor
20. jún 2019

@snehulienka8 nie mlieko nie... Ale sestry mali ešte pred pôrodom také že im vytekala taká ako voda s pŕs..a aj som čítala že pred pôrodom vyteká kolostrum... Ako žltá tekutina

asia83
20. jún 2019

@mira2222 Vaším sestrám mohlo, vy nie ste ony. Mne sa mlieko spustilo päť dní po pôrode. Do pôrodu ani len náznak. Teraz už áno, som pred pôrodom. No ale som druhorodička, ktorá prvé dojčila dva roky. Takže klídek, času dosť.

sapetka
20. jún 2019

@mira2222 moze sa a nemusi takze ziadny stres.. a termin mas v pondelok oreco by ti mali vyvolavat porod?este stale mas cas tyzden po termine porodit

ukulela
20. jún 2019

@mira2222 ja som nemala ani pred jednym, ani pred druhym porodom - a kojit som zacala v pohode. kolostrum nabehlo a potom sa prsia naliali aj mliekom. ale az po porode.

mira2222
autor
20. jún 2019

@sapetka pretože malému neklesla stále hlavička .. jasné zmeniť sa to ešte moze a aj v to dúfam.. že to tak bude

sapetka
20. jún 2019

@mira2222 to nevadi ze neklesa moze mu klesnut o tyzden😊

siska53
20. jún 2019

@mira2222 prosim ta neblbni, mne nikdy neslo ziadne kolostrum.pred porodom!
Mlieko sa mi krasne rozbehlo do 3 dni od porodu.

luba41
20. jún 2019

@mira2222 kolostrum teraz vobec nemusíš vidiet, ani neskor po porode / max kvapky /, ale je tam v prsníkoch / na 99%/....a v dostatočnom množstve pre tvoje dieťa ..takže žiadnu paniku.., a dietatu stačia prvé dni len tie "kvapky "..

ellieellie
20. jún 2019

Áno, mám takú skúsenosť. 2 tehotenstvá a ani raz moje prsia nezaznamenali ani len najmenšiu zmenu - neboli vôbec citlivé, absolútne sa nezväčšili ani o centimeter, proste nič. Po pôrode sa oba razy krásne naliali a mlieka som mala (mám) na rozdávanie!

mira2222
autor
20. jún 2019

Ďakujem za odpovede 🙂

snehulienka8
20. jún 2019

@mira2222 ahaa, nastudujem si...mne pred ani 1.x ani 2.x nic, az po..

ildiko36
21. jún 2019

@mira2222v pripade ze po porode by si mala problem dostat mlieko kup si riccinus communis na tvorbu mlieka .je to homeopatikum a lacne...ale ako v predoslych kommentaroch si citala po porode budes mat len kvapky zltej tekutiny az potom sa spusti mlieko..hlavne pi vela tekutiny v pripade bielu vineu..a nestresuj...ja som s derou mala vela mlieka som to rozdavala pol roka..so synom som mala len kvapky max do 10-20ml..ale som sa nevzdala kojenia a som dokrmovala cez nuk flasku(siroky cumlik tvarovany ako bradavky cez viacero dierok taha dieta mliecko)a musi tahat silno takze ti nezvikne na flasu...na 3mes od porodu sa mi pustilo mlieko 😅ale ja som brala aj benedik lekarsky a senovku grecku..

mandymoore123
22. apr 2021

@asia83 dobrý deň, tých päť dní kým mlieko natieklo, sestričky vám nosili fľašky na izbu čím nakŕmiť maličké?

asia83
22. apr 2021

@mandymoore123 Samozrejme, veď bola hladná. Chodila som si pýtať mlieko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre