Oxytocín verzus pustenie vody

marienka767
22. sep 2022

Ahojte , mna zaujima ci mate niektora skusenost s porodom, kedy vam ho vyvolali pustenim vody verzus ked bol spontanny, alebo na oxytocine alebo len tabletke ci geli…
ja som mala vyvolavany, 2 tabletky nezabrali nastupili mierne bolesti a pri 2,5cm pustali vodu a zacali brutal nepredychatelne kontrakcie.. tak premyslam ci vlastne to bolo aj skrz tie tabletky a ci teraz, ak sa mi porod spusti samovolne, ci by to tiez tak masakerne bolelo a nedalo sa to ani predychat🙈

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babovka2321
22. sep 2022

@marienka767 u mna pustenie vody nemalo ziaden dramaticky efekt.. az oxytocin

nevenka
22. sep 2022

@marienka767 ja som mala rychle porody, nevyvolavane, prvy 3,5 hodiny, druhy 5 hodin, vodu mi vypustili v porodnici, ono to podla mna boli ako slak tak ci tak. Len je fajn, ked to trva kratsie.
Treti bol vyvolavany 9 dni pred terminom, bola som na 3 cm, doktor vypustil vodu, hned som sla na 6 cm s brutalnymi bolestami, do pol hodiny prisli take kontrakcie, ze som nevedela, co so sebou a o 15 minut bol maly na svete. Oxytocin mi stiekol az potom.
Ku koncu to boli asi strasne kazdu zenu, rozdiel bude asi v tom, ako dlho trva ta prva faza, nakolko je pomala, bolestiva a nakolko zenu vycerpa. Neviem, cakam stvrte dieta, tak uvidim, co ma caka po stvrty raz 🤔

paulinkaa2
22. sep 2022

@marienka767 mne sa spustili kontrakcie, do pôrodnice som isla v 3-4min intervaloch. Pri kontrole, mi zachviľu prepichli vodu. Prišli ešte väčšie bolesti. A po 3h mi dali oxytocin to bola už vacsia "party" ale porodila som do polhodky

hederamonstera
22. sep 2022

Vyvolavany porod vzdy boli viac ako prirodzeny, kedze to nie je prirodzene. To prasknutie vody sposobilo tie bolesti.
Mala som tiez vyvolavany, tabletkou. Ale potom som uz odmietla vsetky dalsie kroky ako klystyr(tiez urychluje a boli viac) a oxytocin(tiez masaker) aj prasknutie vody. Porodila som rychlo ale s predychatelnymi kontrakciami.

dori2
22. sep 2022

@marienka767ja sim mala prvy porod vyvolavany prostaglandinmi, trva sialene dlho, vodu ku koncu museli pichnut a sialene kontrakcie od zaciatku som mala. ziadny epidural.
minuly tyzden som rodila druhykrat, zas po termine ale vez vyvolavania, porod bol rychly, kontrakcie znesitelne, potom epidural- uplna parada, pri poslednych kontrakciach mi praskla voda spontanne, zacali tlakove bolesti a bolo 🙂

iwet25
22. sep 2022

Ja som mala prvý bez vyvolavacky, odtiekla mi voda. Druhý pôrod, 8 dní po termine mi dali tabletku a to boli oveľa väčšie bolesti, to sa nedalo porovnať s prvým pôrodom. Nedali sa ani pre dýchať ale veľmi rýchlo som porodila. Len celé mi to prišlo také umelé, neprirodzene.

simca06022011
22. sep 2022

voda+oxy bol otras, viac by som si pôrod vyvolať nenechala (mne vyvolali ani neviem ten vazny dôvod v 36tt?). 10 hodin pekla.

54tinka54
22. sep 2022

@marienka767 pustili mi vodu ale nič sa nedialo, o hodinu na to mi dali oxy a potom prišla jedna obrovská nepredychateľná 20 minútová kontrakcia 😅 a to mi ešte lekár manuálne zatláčal bránku - mňamka… myslela som že tam umriem od bolesti

kacena1991
22. sep 2022

Mne vyvolavali 10 dni po termine oxytocinom a teda to boli ine bomby kontrakcie som sa im tam aj zgrcala 😅🙈

lienka.7
22. sep 2022

@marienka767 je to veľmi individuálne. Ja som nemala žiadne kontrakcie a bola som otvorená uz na 8 cm. Vodu mi pichali, nepomohlo. Oxy mi pichli 1x, tiez nic, slabé, ako keby iba ake silnejšie menštruačné bolesti. Potom 2x oxy mi doslova stiekol, tepla sprcha asi 10 min., nastúpili konecne kontrakcie a mala bola vonku na 3 zatlacenia. Dokopy vsetko cca. 30 min. Za mna porod snov.

ivec16
12. júl 2023

baby ja som nerodila na sk, ale ja mam pocit z toho co pisete a co som pocula ze oxytocin davaju kazdej ako lentilky ako nieco bez coho by to neslo… prepichuju vodu, cipky, klistyr, nastrih… 🙈 ako bezna rutina…

hederamonstera
13. júl 2023

@ivec16 ano, je to tu bezne.

ivec16
13. júl 2023

@hederamonstera juj je to hrozne… som rada ze som nerodila na sk… moj prvy porod bol dlhy, 36 hodin kontrakcii ale okrem paralenu mi nic nedali, ze porod postupuje a nie je dovod don zasahovat a teda epidural sa zas berie ako bezna vec tu… to kto nechce epidural tak pozeraju na zenu ako keby to bola divozienka ze a vy preco chcete trpiet :D a vy nechcete nic od boletsi?… ten epidural sa samozrejme dava v urcitej faze porodu… pri prvom bol porod pomaly, tak to bolo moje vykupenie… pri druhom porode ma to uz skor rusilo lebo to slo rychlo, a kym mi ho aplikovali tak ja som rodila a a nestihol zabrat… ale som rada ze ziadny oxytocin, nastrih, roztahovanie hrdla, prepuchovanie vody a pod

hederamonstera
13. júl 2023

@ivec16 tak ono zeny mozu odmietnut, ale to by sa museli trosku o tieto veci zaujimat a doverovat svojmu telu a dietatku. Prveho som rodila tu, sice uz museli vyvolavat porod ale nasledny klystyr, oxytocin ci prepichnutie vody som odmietla a porodila som v pohode. Druheho som sla uz do ciech, tiez uz som pristupila na vyvolanie na konci 42tt ale inak ich ani nenapadlo nieco mi ponukat

mima1608
13. júl 2023

Tak ja som asi divná, ale mne vyvolávali tabletkou, prepichnutie vody mi neurobilo nič a oxytocín detto. Mala som úplne slabunké kontrakcie, že som ani nevedela, že rodím už 😅 musela mi to doktorka povedať (Epi som nemala)

ivec16
13. júl 2023

@hederamonstera tak zase zeny doveruju aj lekarom, a keby rodim na sk tak asi tiez neodmietnem ako prvorodicka, lebo si myslim ze ked mi to ponukaju tak je to nevyhnutne…

ivec16
13. júl 2023

tym chcem povedat ze ten pristup sa musi zmenit u lekarov… zena ked nieco odmietne casto je zastrasovana ze bez toho sa moze stat to a ono…

iwet25
13. júl 2023

Ja zase neberiem klystir ako strašnú vec. Pri druhom som si ho sama vypýtala. Urychlilo mi to pôrod a nemuseli riesit ešte aj moju stolicu na boxe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre