Otázky pred pôrodom

zuzulina265
1. júl 2012

ahojte mamičky kedže mam par dni pred pôrodom napadajú ma divné otázky ohľadom pôrodu pocitov a tak.prosím vás ak ste rodili prispejte prosím vašími skúsenosťami a radami.
každú mamičku posielajú pred pôrodom sa osprchovať?
ako prebieha klystir je dosť nepríjemný?
a ak ste už na sále to tam ležíte s roztiahnutými nohami a čakáte?
DOSŤ BLBE OTÁZKY ALE V HLAVE MAM NESKUTOČNE PREDSTAVY,OBAVY A VŠETKO MOŽNÉ ČO SA TÝKA PORODU

katren
1. júl 2012

@zuzulina265 pozri tu 😉 a hlavne sa popytaj v konkretnej porodnici, co vsetko treba a co nie......
ja som do sprchy chodila, robila mi dobre pri kontrakciach a klystir som nemala ani raz....
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/porod-prirodzeny/
https://www.modrykonik.sk/forum/porod/priebeh-porodu/

mimzy123
1. júl 2012

najprv ti dajú klistír, to nebolí. Ja som sa toho ktistíru tiež bála, ale nič strašné. Potom na vzdichárny ti povedia, že sa môžeš osprchovať, ale nemusíš. Keď si na sále tak hneď nerodíš,dajú na brucho pás na ozvy bábätka a infúziu.

graceful9
1. júl 2012

@zuzulina265 klystír nie je nič strašné,,,,treba hlavne držať,,,mne ho spravili až na 4 krát 😒 sprcha neviem či je nutná, ale je príjemná, uvoľňuje kŕče,,,,na čakačke si kým necítiš tlaky a robia ti vyšetrenia, ako písala mimzy,,,na pôrodný stôl ťa dajú až tesne pred pôrodom, tam už len tlačíš,,,ak ťa napadnú ešte nejaké otázky, kľudne sa spýtaj 🙂

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@katren dakujem určite pozriem všetko čo mi poradíte baby vďaka

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@mimzy123 no ano to mi je jasne a keď mi odtečie plodová voda už idem rodiť nebudem mať čas sa osprchovať že?

katren
1. júl 2012

@zuzulina265 ale ako pisem, popytaj sa hlavne v porodnici..... ja som klystir nemala, behala som po chodbe, nemusela som nikde lezat a cakat.....skus sa popytat v teme o tvojej porodnici 😉

kvetinka211
1. júl 2012

@zuzulina265 klystír nie je práve najpríjemnejšia záležitosť, ale dá sa nejako prežiť. Niekde dávajú namiesto toho taký gél, vraj je to menej nepríjemné. Sprcha je úžasná vec, teplá voda zmierňuje kontrakcie, ja kebyže môžem tak tam ostanem aj celý pôrod, ale zasa chcela som byť s manželom, takže som odtiaľ aj vyšla 🙂 Na sále máš väčšinu času ako píše @mimzy123 zapnutý monitoring bábätka a kontrakcií, možno ti dajú aj infúziu buď na zavodnenie alebo aj oxitocín na urýchlenie pôrodu. Ležíš normálne na chrbte, boku, nohy ako chceš (okrem občasných vyšetrení). Ak tam niekoho pri sebe máš, tak sa rozprávate medzi kontrakciami, najprv je celkom veselo, potom už je pohodového času medzi kontrakciami menej a menej a dúfaš že to budeš mať čím skôr za sebou. Medzitým ťa môžu posadiť na fitloptu ak chceš, poslať na wc, poprechádzať. Ked bude krčok úplne otvorený, tak sa všetci pripravia a až potom vlastne rodíš, to trvá už len pár minút/desiatok minút. Veľmi dobrá knižka kde je pekne vysvetlený pôrod je napr. "Partner pri porodu". Drzim palce, uvidis vsetko bude super a budes mat krasne babatko 😉

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@graceful9 aha čiže na stôl pôjdem už otvorená minimálne na 5 prstov ked budem pociťovať tlaky a už pomaly tlačiť.baby ste strašne zlaté ďakujem vám

graceful9
1. júl 2012

@zuzulina265 no keď budeš na 5 prstov tak tlaky asi cítiť nebudeš, ale neviem,,,ja som šla keď som bola na 8 lebo som ich donútila aby ma kukli a po chvíli prišli tlaky,,,,

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@kvetinka211 fuuuuuu veľmi pekne dakujem za tvoje datailne info veľmi si ma ukľudnila no dufam že to budem mat cim skor za sebou a nebudem sa dlho trapit a hlavne v bolestiach.a ináč čo hovoríte na DIANATAL GEL počuli ste o tom už baby?

kvetinka211
1. júl 2012

@zuzulina265 to je individualne kedy ta tam daju, zalezi to od zvykov nemocnice aj od momentalnej obsadenosti. 5 prstov je len polovica, zvycajne vtedy ale davaju na salu, tlacit mozes az pri 10 ..ale to jednak budes citit kedy prisiel cas a aj ti to povedia ...

gabriellka
1. júl 2012

@zuzulina265 hlavne sa tej sprchy neboj. ja som špecifický prípad, lebo mne museli vyvolávať, ale napr.kamoška dostala kontrakcie o 3-tej ráno, tak sa osprchovala oholila a čakala, o 7-mej jej odtiekla voda a kontrakcie boli každých 7 minút a až potom išla do nemocky. nemusíš hneď letieť, lebo potom tam budeš hrozne dlho čakať. stačí ísť do nemocnice keď máš kontrakcie každých 5 - 7 minút. v prípade že nemáš nemocnicu 100 km 😉

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@kvetinka211 no ano viem že tlačiť mozem az ked som na 10 aj mne je to divne ze kamaratka tlačila uz na 5 divne čo?

katren
1. júl 2012

@zuzulina265 kedy mas tlacit budes vediet.....mne nic nebolo a zrazu som mala taku ptorebu tlacit, ze na tretie zatlacenie vysiel Misko.....Dominika tusim na piate.....proste....budes to vediet, kedy mas tlacit 😉

kvetinka211
1. júl 2012

@zuzulina265 to je divne, mozno sa jej to nejako poplietlo ... v kazdom pripade to nie je ani velmi o tom ze sa rozhodnes tlacit, jednoducho ti neostane nic ine 🙂 aspon ja som mala pocit, ze som prepla na automatiku a telo si robilo co chcelo ... nastastie spravne ... ale potom neskor som aj pocuvala lekarku co mi hovorila kedy a ako dlho potlacit ...

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@gabriellka na sprchu sa tešim len dúfam že ju stihnem absolvovať.a kedy si rodila presne na termín.a čo sa tyka odtečenia plodovej vody potom sa kontrakcie stupňujú.?dufam že všetko dobre dopadne

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@katren to ano ved pri najhoršom oni hovoria kedy uz mozem nie?kedy si rodila mas niejake overene triky na urychlenie prichodu porodu?

lucka1987
1. júl 2012

@zuzulina265 no ja som tiez bola na 5 a sla som na salu 3 kontrakcie som predychala a na dalsie 3 smejka vytlacila.. upla rychlovka to bola.. klystýr nebol vobec neprijemny, teda bol mi urobeny tak, ze som ani neveela.. hned som sla na wc, no sla zo mna uz len voda, kedze par minut predtym, ako som sla na salu ma strasne prehanalo a zvracala som / aj to sa moze stat, tak sa nezlakni/

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@kvetinka211 ako dlho si rodila?

anjelicek26
1. júl 2012

@zuzulina265 - su aj rychle porody, moje deti boli za 4 hodiny a za 2,5 hodiny na svete od prvuckej kontrakcie... prvy raz stihli aj klistir aj mini nastrih, pri druhom nestihli nic, narodil sa pol hodku po prichode do porodnice ;) V oboch spravach z porodu - druha faza porodna 5 minut 😅 😅 😅

katren
1. júl 2012

@zuzulina265 ja som rodila pred rokom Miska a pred 2,5 rokom Dominicku....teraz v oktobri budem rodit zas 😀 😉 mne pomahala fitlopta a hopkanie na nej 😉

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@lucka1987 tak to ti zavidim aj ja by som si to takto predstavovala ze by to malo byt .no pocula som o tom ze to moze byt

lucka1987
1. júl 2012

@zuzulina265 odporucat ti precitat si clanky mamicke https://www.modrykonik.sk/forum/porod/porod-pribehy-matiek/ . kazda sme mali vela otazok, tiez som sa pytala a pozerala na nete, ale vsetko je strasne individualne.. kazda zena vsetko inak preziva .

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@anjelicek26 fuuuuuuuha tak to je radost rodit takto

lucka1987
1. júl 2012

@zuzulina265 ved kontrakciami sa otvaras.. urcite som netlacela mareka , ked som bola na 5 prstov.. vtedy som sla na salu.. a myslim ze za tie 3 kontrakcie / 30 sekundove, kazdu minutu a pol / som sa otvorila uplne

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@katren tak to ti gratulujem k miminu co je na ceste samozrejme aj k tvojim malym spuntom.vyzeras super nato ze mas 2 deti a 3 na ceste

anjelicek26
1. júl 2012

@zuzulina265 - som vravela, ze kedze je kazdy dalsi porod rychlejsi, ak bude tretie - rodim doma 😅 😅 Lebo toto bolo tesne, v aute kontrakcie kazdu minutu 😕

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@lucka1987 dakujem urcite kuknem kazda otazka aj odpoved ma zaujima

graceful9
1. júl 2012

@lucka1987
@anjelicek26 ženy ja vám závidím,,,ja som mala kontrakcie 17 hodín 😢

zuzulina265
autor
1. júl 2012

@anjelicek26 fu tak to si dobra a nemocnicu si ako daleko mala lebo ja sa toho tiez obavam ze ani nestihnem dojst a niekde na spravach bude ze dalsia porodila v aute

katren
1. júl 2012

@zuzulina265 dakujem 😉

@graceful9 ja som mala "len" tri, ale dala som si epidural, takze som mohla krizovky lustit 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre