Operácia chrbtice a pôrod

14. nov 2023

Ahojte baby , možno ste tu niektora ktora ste si prešli tym istým. V roku 2021 som podstupila operaciu platničiek L4/L5/S1. Čakam dcerku , po novom roku by mala prísť na svet. Uháňaju ma myšlienky na pôrod , či normalny alebo sekciou. Neviem , či by som zvládla normalny , či by mi pôrod nepoškodil o5 chrbticu a ja bola nefunkčna pre svoju dcerku.
Prosím , nepísať , že opýtať sa lekára diskutujem to na každej poradni , dnes som odbehla sa objednať aj na neurologiu a mam pocit že im to je jedno , keď poviem chcem isť normalne pojdem normalne , ked poviem sekciou tak pojdem sekciou. Je to rozhodnutie namne , bez ziadnej porady nejakeho odbornika

janka_266
15. nov 2023

Ja som sa síce operácii vyhla. Ale keďže mne praskla platnicka pri pôrode. Mi povedali, že si mám prísť určite pre odporúčanie na sekciu. Toto by som neriskovala.

autor
15. nov 2023

Ahoj. Aj ja som Janka 😎
Ja som rodila v roku 2019 , 4500kg dcéru, takisto mi praskli platničky pri pôrode....dva roky som sa trapila z bolesťami a viac menej som ležala v nemocke na neurologii hospitalizovana ako doma si pri novorodencovi a dietati. Po operacii sa citim vyborne , ba dokonca aj teraz , som uz treti trimester a ja neviem čo je bolesť krížov a odchadzajuce nohy ...Tak sa nad tym velmi trapim , premyslam ...najradsej by som isla rodit pridodzene , ale je tam to ALE ,čo ak sa mi stane to čo pri prvej dcere 😓 alebo aj nemusí

janka_266
15. nov 2023

Ahoj, mne to iste v 2021 s váhou 4400 g 😃 ja by som to neriskovala, ako síce som tiež odmietala cisársky, lebo som sa bala ako sa z toho spamätam 😃keby som vedela čo má čaká najbližšie 2 roky, išla by som cisárskym. Tiež som ho ledva vedela dvíhať. Sadnúť do autá bola katastrofa. A dnes sa mi zas ozvala noha, asi by som mala začať zas cvičiť 🙈

tamtamka26
15. nov 2023

ja som bola operovaná tiež L5/S1, ale tehotná nie som. keby som a mám toto riešiť, tak určite sa idem opýtať neurochirurga, ktorý má do toho asi najviac čo povedať...neurológa by som ani neriešila... ale už podvedome by som bola rozhodnutá rodiť cisárskym.

bibina32
15. nov 2023

Určite cisárskym, neriskovala by som.

elisebah91
15. nov 2023

Môžem ti povedať môj názor, mám za sebou tri sekcie w vôbec to nieje také strašné, alebo taký strašiak ako sa to zdá. Je to samozrejme iné, ale všetko sa dá zvládnuť. Na jednej strane môžes dopadnúť lepšie po sekcii ako po normálnom...na druhej je sekcia operácia....ale píšem dá sa to zvládnuť. S jednou podmienkou. Hneď po sekcii ako to bude možné(spinal či celkova) sa ber na nohy. Čím skôr sa začneš hýbať, (áno sprvu ako pripeceny slimák zohnuty vo dvoje) tým skôr budeš funkčná a mobilná pre dieťa. Len sa hýb a každý deň to pôjde lepšie...neviem či by som uvažovala o prirodzenom na tvojom mieste. Nevieš ako to skončí môže aj nemusí dobre. 😘

lilizzachy
15. nov 2023

Išla by som cisárskym, pre istotu

maryetta
15. nov 2023

Ja sice nemam operaciu. Ale mala som poskodenu resp nieco s kostrcou. Roky rokuce som riesila rehabky. Krcnej chrbtice-tak mu ten uraz(pad na kostrc) zablokoval celu chrbticu.
A mna z toho dostal prave porod. Od porodu ozaj brutal zlepsenie. Navyse sam gynekolog ze problemova kostrc a neviem ci ju aj pri porode nenapravil 🙈
Ja som zase po prvej sekcii mala dlho taku divnu bolest v mieste vpichu epiduralky.

mamaaja82
15. nov 2023

Ja som styri mesiace po porode a dva roky po operacii L5/s1 momentalne dv tyzdne po mri a cele zle ale porod bol bezproblemovy a velmi rychly,tehotenstvo bolo horsie maly mal 4070g

simca06022011
15. nov 2023

isla by som cisarskym

medeaa
19. nov 2023

Ahoj, ja som bola vo velmi podobnej situacii, otehotnela som necely rok po operacii v rovnakej oblasti. Pred otehotnenim som bola vo velmi dobrej kondicii vzhladom na stav chrbta, poctivo som rehabilitovala a cvicila. Zazila som to iste co ty zo strany lekarov. Pocas celeho tehotenstva som sa pytala, co mi odporucaju vzhladom na zdravotnu dokumentaciu k mojej chrbtici. Mala som pocit, ze im to je fuk, porodnik ma posielal k neuro a neuro to uzavrel tak, ze ked som tehotna a chodim, tak aj porodim a ze vyber porodu je na porodnikovi. Mne na vyber cisarsky teda ani nedali, napriek tomu, ze okrem operovanej platnicky mam ciastocne poskodene aj ostatne. Rodila som teda prirodzene a popravde porod bol tazky, ja som necitila ani kontrakcie ale jeden velky bolestivy krc, ta bolest ma dost paralyzovala. Ale neviem posudit, ci by to bolo ine so zdravou chrbticou. Nemam ako si to overit, lekari neboli ochotni to so mnou riesit. Iba na kontrole na gynekologii po sestonedeli ked sme mali zrovna zastupujucu lekarku, ta na mna zhrozene pozerala, ze ako je vobec mozne, ze ma nechali rodit prirodzene. Sama teda neviem, co si mam z toho vziat. Na jednej strane som rada, ze som zazila prirodzeny porod, ale ak budem niekedy tehotna druhy krat, urobim vsetko pre cisarsky rez. Nie zo strachu z prirodzeneho porodu (aj ked bol priserny), ale zo strachu, ze by sa opakovala situacia, ze sa pocas porodu budem tak sialene bat o zivot svojho dietata a premyslat, ci by malo apgar 7 z 10 aj keby som rodila so zdravou chrbticou a 2 hodiny po porode ho nevidela kvoli komplikaciam pri porode. Neporadim ti teda, ale toto je moja skusenost a moja volba by druhy krat bola cisarsky rez, kvoli bezpeciu dietata. Vela stastia a stale mas este moznost si urobit nazor u viacerych lekarov, aj keby to stalo nejake peniazky navyse, vzdy je lepsie zozbierat co najviac informacii pre take dolezite rozhodnutie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre