Odtok plodovej vody

2. mar 2024

Ahojte, prosim vas dnes rano o 6 mi odtiekla plodova voda, je 5 hodin podvecer a zuafne kontrakcie.. mali ste to niektora tak? Co bude nasledovat?? Dakujem som vydesena druhorodicka..

gejb
2. mar 2024

Smer pôrodnica!

autor
2. mar 2024

@gejb som v porodnici, od rana nik za mnou este neprisiel pozriet..

any3108
2. mar 2024

Po 12h mi začali dávať pravidelne ATB do zily, po 24h som bola Non stop na oxytocíne, kontrakcie postupne každé 2-3minuty ale neotvárala som sa. Otvárať som sa začala až po podaní epi 😁Od odtecenia plodovej vody do pôrodu prešlo 39h 😁 ale verím, že to bude mať u teba rýchlejší priebeh 🙂

ella1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehotna40
2. mar 2024

Budú nasledovať antibiotiká a oxytocin, držím palce

gejb
2. mar 2024

Zavolaj si sestru nech s tebou komunikujú
Držím palce!

autor
2. mar 2024

@tehotna40 myslis, ze este dnes??

dota6
2. mar 2024

Ahoj, bola som na tom podobne. Dostala som len antibiotiká, stále mi hovorili že sa mám prechádzať a naozaj prišli okolo 17-18 prvé kontrakcie nepravidelné. Stupňovalo sa to až okolo desiatej večer a malá sa narodila o pol druhej 🙂 ani mňa si veľmi nevšímali, ale mne to vyhovovalo. Ja som oxytocín nechcela, rešpektovali to.

maryetta
2. mar 2024

A nalez si mala nejaky?
Ja som pri prvom mala. Odtiekla voda a nic. Az neviem po kolkych hodinach oxytocin. Nepomohlo. Tak dali aj epi a nic. Nezabrala. Po 28hodinach klesali ozvy tak ma brali na sekciu.

vkatush
2. mar 2024

Mne odtiekla o 4 ráno, do polnoci sa absolútne nič nedialo, čakali sme, dávali mi antibiotiká. Po polnoci (teda po vyše 20 hodinách) začali kontrakcie, ale neotvárala som sa. Klystír okolo 3-4 ráno a potom to už rýchlo išlo, akoby mi to všetko spustil, malý bol vonku 6:35.
Hlavne sa snaž vyspať. Ja som nespala skoro 30 hodín. Keď mi dali malého na bonding, mala som mikrospánky, museli mi ho zobrať, aby mi nespadol a nech sa vyspím na sále.

Kamoška podobne, plodová odtiekla, žiadne kontrakcie ani otváranie, nepomohli ani vyvolávačky, po vyše 50 hodinách musela ísť na cisárak.

anavixy
2. mar 2024

Atb ti dat musia, oxytocin nie (na to maju este cas, skor si to nechaju na zajtra ak nie na pondelok…). Dovtedy sa to mozno rozbehne aj prirodzene. 🍀

janka6167
2. mar 2024

Držím palce 🤞🏽

lol2219
2. mar 2024

Je to fakt individualne.. mne odtiekla o 5 rano, do 14tej nic, vraveli ze dnes teda zrejme neporodim, ze sa mi to vobec nerozbieha.. o 14 tej sa to rozbehlo a o 17.30 som porodila 🤷‍♀️ tiez prvorodicka..
Drzim prsty aby si to mala rychle ❤️

maryskas
2. mar 2024

U mna tiez praskla voda bez kontrakcii, cakali 12 hod a potom mi porod vyvolavali + antibiotika a o dalsich 12 hod som porodila. Ako baby pisu, co najviac oddychovat pokial sa da 🙂 lebo tieto porody byvaju dlhe.

tehotna40
3. mar 2024

Ahoj ,nebola som tu už včera. Ale určite s tebou vcera niečo robili, pretože keď odtiekla voda pre babo hrozí riziko infekcie, mojej dávali antibiotiká hneď po narodení, lebo ma nechali hrozne dlho trápiť,potom jej padali ozvy robili mi akútny cisársky. Daj vedieť ako si dopadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre