Odklad školy pri otehotnení

kikusa321
31. aug 2017

Dobrý deň , mám 20 rokou a s priateľom sa nám pošťastilo ale nie naschvál a čakám babatko už som v piatom mesiaci ale bohužiaľ mám pred sebou posledný rok školy . Chcela som dať odklad a dokončiť školu neskôr keď bude malinka väčšia ale všetci má od toho odhovárali. Že mám spraviť tento polrok a druhý externú pri maličkej .Ja neviem čo mám robiť na babatko sa velmi tešíme všetci ale som nervózna či to zvládnem maturitu a chodiť s bruchom po škole . Ak má niekto skúsenosť s podobnou situáciu prosim poraďte alebo čo by ste robili na mojom mieste ☺️ Ďakujem pekný deň

jasminet
31. aug 2017

@kikusa321 skolu dokonci, ziadne odklady, lebo potom sa k tomu uz "nedostanes". vsetko bude mat vacsiu prioritu... do porodu mas este 4 mesiace, vyuzi ich - co by si zatial robila - lezala doma na gauci a pozerala telku? ci flakala sa po meste? a potom ti urcite pomoze otec malej, tvoji a jeho rodicia - ta maturiata zas taka tazka nie je....

kikusa321
autor
31. aug 2017

@jasminet ďakujem no veď práve veľa ľudí mi to hovori že už by som sa k tomu nedostala.. je to určite lepšie riešenie dokončiť to ako odložiť. Len mám dosť stres z toho 😖

tyelde
31. aug 2017

Nestresuj, zvládneš, ja som štátnicovala keď mala malá 9 mesiacov, čiže celý posledný ročník už bola na svete... Zvládneš to, všetko sa dá, len treba chcieť

nikelca
31. aug 2017

Ja som otehotnela na zaciatku maturitneho rocnika na gymply. Studovala som idividualne mala som zo vsetkeho povinneho komisionalky a maturovala som cca mesiac pred terminom. Ked mala malá 4m nastupila som denne na VŠ. Takato forma studia ma aspon pripravila na vysoku 🙂

korpiklaanka
31. aug 2017

Nie moja skusenost .. kamaratka velmu dobra otehotnela asi okolo vianoc. Tento rok maturovala... je cukrarka, robila si nadstavbu teda a popri skole pracovala. Vsetko zvladla a akurat vsetci cakame kedy pride sms ze Eliska je na svete. Takze urcite skolu neodkladal kvoli tomu.... potom by si sa uz podla mna do skoly nevratila. Drzim palce

kikusa321
autor
31. aug 2017

Ďakujem pekne 😇 veľmi mi to pomáha skúsim to teda len dúfam nebudem mat moc stres . Krásny večer

hettinka
1. sep 2017

pozerám, že čakáš v januári, je teda otázne, či stihneš tento polrok ... ale ako učiteľka na SŠ ti radím študovať tak dlho, ako sa len dá a pokiaľ to bude možné, nazbierať si dosť známok na 1. polrok tak, aby si mohla byť klasifikovaná.
V 2. polroku si vybavíš nie extrené štúdium (to býva zvyčajne platené) ale štúdium podla individuálneho učebného plánu. To znamená, že budeš chodiť na individuálne konzultácie z jednotlivých predmetov a klasifikáciu ukončíš komisionálnou skúškou. Je tam možnosť aj predlženia klasifikačného obdobia až do 30.8., takže aj ak by si nestíhala pri malinkej, tak máš viac času a predmety si môžeš rozložiť. A maturovala by si v takom prípade v septembri. Je však tiež dôležité mať napísané maturitné písomky, ktoré sú v polke marca (SJ, MAT a cudzí jazyk)

Toto však vyžaduje obrovskú sebadisciplínu a vytvoriť si od začiatku režim, zadeliť si veci tak, aby si stíhala. Nie každé bábo je uplakané a nespavé, ale aké bude to tvoje, to uvidíš až ked bude na svete. V krajnom prípade sa dá škola prerušiť aj po polroku a doštudovať potom. No ver mi, zabudneš veľa a horšie sa to to bude dorábať. Radšej si niekoho zožeň ku dieťatku, aby si sa mohla učiť denne aspon 2 hodinky.

erikavesela
2. sep 2017

Zvladnes to neboj..ja som teda uz mala po vysokej, ked som otehotnela, ale chodila som na rozne kurzu nemciny a anglictiny...posledne skysky som robila 2tyzdne pred porodom a zvladla som ich dobre...da sa to, len musis chciet. Drz sa😉

gabika235
3. sep 2017

Určite to neodkladaj, študuj kým sa dá. Mne sa malá narodila v 4 rocníku na výške a to som robila potom ešte jednu😊

kikusa321
autor
4. sep 2017

Ďakujem moc skúsim to aspoň sa nebudem doma 🙏nudiť len nevíem či stihnem spraviť polrok lebo gynka mi povedala že malinka je väčšia a som v 21tt takze by som rodila aj skôr .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre