Normálny pôrod po predchádzajúcom cisárskom

kristina2602
3. feb 2017

Chcem sa opytat ci je tu mamicka ltora rodila po cisarskom spontane,ale dietatko bolo vacsie.moj rozdiel medzi porodmi je 4 roky

tamarka9
3. feb 2017

Ja som nerodila,no tiež bola prva akutna sekcia a druhé by som chcela prirodzene,tak som o tom vela študovala. Do 4kg je hranica všeobecná,možno niektorý lekar sa odváži aj viac...odkiaľ si?

vevesh
3. feb 2017

@kristina2602 existuje skupina po sekcii rodim prirodzene- tam ti vela bab odpovie...

shia
3. feb 2017

kamaratka tak rodila a chvalila si, druha tiez tak chcela,ale na poslednu chvilu isla cisarskym a povedali jej, ze dobre ze sla, ze maternica by to asi nevydrzala, takze to je velmi individualne, treba si preverit tvoje fyzicke danosti, ci mozes to vobes skusat (aku hrubu mas stenu maternice, zahojenu jazvu atd), plus dovod preco bol cisarsky, ci nemas ine komplikacie atd..ja som mala tiez prvy cisarsky a teraz druhy by som sa uz neodvazila prirodzene, ale ja som mala viac komplikacii aj pri prvom predcasnom porode a aj predtym ine operacie na bruchu, takze toje asi velmi individualne...

fiftyshadesofgrey
3. feb 2017

Ja som mala prvy cisarsky a o 3,5 roka nato sa mi prirodzene vypytala na svet dcerka...Takze mam za sebou aj jedno aj druhe 🙂 Doktorka mi hovorila ze keby som mala rozdiel 2 roky a menej medzi porodmi tak idem automaticky pod noz....vaha medzi drobcami bola minimalna...no som rada ze dcerka bola ta mensia 😀

timi247
3. feb 2017

@kristina2602 ahoj mňa nútili rodiť spontánne po cisárskom, strašne ma nechali vytrapiť, presne taký ísť pôrod ako pri prvom, teda ešte horší, som im vravela že sa deje to isté a nikto ma nepočúval, tak na poslednú chvíľu zase akútna sekcia cez hrozne kontrakcie, otvorená som bola na 10 a nešlo to, fakt ešte horší pôrod ako prvý

suriacik
3. feb 2017

Ja som rodila po prvom dieťati (3730g -cisarsky) po 2,5roku druhé dieťa prirodzene, malá mala 4340g.

timi247
3. feb 2017

A druhú sekciu som mala 7 rokov po prvej a malinká mala len 2,8 kg a kazdy mi závidel ľahký pôrod, že také malé dieťatko, už som ani nevysvetlovala... Fakt pre niektoré ženy je sekcia jediná volba, pre mňa určite, bolí síce hrozne, ale keď sa nehýbes, tak vydržíš a hlavne už je po tom a bábo je na svete

erikavesela
3. feb 2017

Ja som mala spontannu sekciu prvu, prve dietatko malo 4kg a po 10 rokoch planovanu druhu, druhe dietatko malo 4,5kg....a dobre sa stalo...pretoze planovanu sekciu robia 2tyzdne pred porodom a pri op sa zistilo, ze sa mi zacinala kazit plodova voda a co bolo horsie...zacali sa mi otvarat svy po prvej sekcii...takze, keby som bola cakala na spontanny porod, tak by sa s velkou pravdepodobnostou stalo to, ze by obrovske problemy nastali este pred samotnym porodom...podla lekarky, by ma nestihli priviezt do nemocnice...je to podla mna individualne....kazda zena je ina, kazde tehotenstvo je ine a kazde zasitie po cisarsku je ine...vela stastia..drzim ti moc palce😉

kristina2602
autor
6. feb 2017

@tamarka9 zpopradu

rea999
14. mar 2017

@timi247 to som zazila pri synovi hroza

moncicici
30. júl 2017

@vevesh Prosim mozes mi sem dat link na skupinu po sekcii rodim prirodzene? Nechce mi ju vyhladat

moncicici
30. júl 2017

@vevesh dakujem velmi pekne😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre