Neznesiteľné pálenie pošvy 5 dní po pôrode

domigb
20. feb 2011

Prosím o pomoc...Som 5 dni po porode a včera nas pustili z nemocnice,no dne sa u mna začali neznesitelné pálenia v pošve....Zhorší sa to vlastne vtedy ked očistky stekajú na zašitu hradzu...Som zašita zvnutra a zvonka na 5 stehov....Neviete čím to je???
Doržiavala som všetko sprchovanie aj sušenie stehov a predsa.... ☹ ☹ ☹

lucia.kl
20. feb 2011

@domigb ja som mala takéto problémy asi dva týžden po pôrode, dostala som zápal a ešte aj mykózu, takže určite odporúčam navštíviť gyn.

monci78
21. feb 2011

Ja som to mala po druhom pôrode, vlastne ma zašíli dva krát na tom istom mieste, žiadny zápal ani nič iné tam nebolo ale dlho to trvalo, aj mesiac som si nesadla poriadne, ešte v pôrodnici mi pre istotu vložili nejakú tabletku už sa nepamätám načo to bolo ale aj tak sa rana pomaly hojila, buď trpezlivá, ono to prejde, nevieš proti tomu nič robiť... 😉

jennika
9. máj 2011

@domigb ja maam teraz taky isty probleeem ako si mala ty....ako dlho to trvalo, kym ti to preslo???? a nebolo to nic vaznejsie?

ngelik
9. máj 2011

mne to opuchlo a stehy sa mi zacali zarezavat a zatahovat do koze, horsie ako porod. 😀 Na gyn mi ich museli postupne vyberat napriek tomu, ze sa mali vstrebat. cca po 2.tyzdnoch ok a po3. som mohla v pohode sediet... ak to mas aj opuchnute , doktorka mi kazala prikladat lad a striekat aquitox myslim ci ako sa to volalo, dostupny v lekarni, dezinfekcny sprej + biolampa, ak sa rana pomaly hoji
@jennika

jennika
9. máj 2011

@ngelik opuchnute to nemam, len ma to strasne boli...nemozem ani sediet, ledva chodim a neskutocny probem mi robi velka potreba 😖 lebo ja okrem nastrihnutej hradze som zasita este zvnutra a este roztrhnuta do boku.... ☹ tak som len chcela vediet ci ta bolest je normalna a za kolko to asi prejde, alebo mam ist s tym k doktorke....a ta biolampa ozaj pomaha? to by som mohla vyskusat....

zajo79
9. máj 2011

@jennika pred stolicou si davaj glycerinovy cipok do konecnika.. pojde stolica lahsie. este si len tyzden po porode, treba dat tomu cas...

maccka84
20. okt 2013

Ahojte mamicky. Pisem lebo som zufala. Som 4 mesiace po prirodzenom pôrode a problemy sa mi nakopuju. Hned po porode som mala tak narusene nervove centum pri konecniku, ze som asi 2 tyzdne nevedela zadrzat stolicu, proste to zo mna vyslo a ja som nevedela kedy lebo som to necitila a zvierace som nedokazala ovladat. 2 mesiace po pôrode sme s muzom skusali pohl.styk a ta neskutocna bolest, ktoru som citila bola na zblaznenie. Nechali sme tomu asi 1,5 mesiaca pauzu a skusili znova, no bolo to este horsie. Len sa ma dotkol a kricala som od bolesti. Bola som s tym aj u svojho gynekologa a ten na mne vyskusal rozne maste a nic mi nepomaha. Neustale mam vytoky, 3 x denne si menim nohavicky a este ma to aj pred 5 dnami zacalo palit, svrbiet a stípat. Zasivana som bola zvnutra aj z vonku a mam taky pocit, ze doktorka, ktora bola pri pôrode to odflákla. Mimochodom rodila som v Trenčianskej pôrodnici o ktorej sa hovori, ze je jedna z naj, no podmienky tam boli otrasne!!!!! Neviem, co mam robit, môj doktor mi uz nevie pomôct, vraj sa mam stazovat tej, co ma odrodila. Zajtra tam idem volat, som zvedava, co som mnou budu robit. Mam velky strach. Viete mi niektora poradit, dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre