Nepracujúce črevá po sekcii

katemm
29. sep 2016

Baby stretli ste sa po porode (po sekcii) s nafuknutymi crevami?Proste sa nemozu nastartovat uz treti den.Dakujem za kazdu serioznu odpoved

charity
29. sep 2016

@katemm Plyny vypustas?

katemm
autor
29. sep 2016

Nie praveze

charity
29. sep 2016

@katemm Fuha. To chce konzultovat s lekarmi, ci nedoslo k nejakej prekazke v prechode crevami pocas operacie.

katemm
autor
29. sep 2016

Davaju vyzivy a vcera klistir

katemm
autor
29. sep 2016

Ultrazvuk uz tiez robili

mirka17
29. sep 2016

neviem presne čo myslíš, ale ja som mala tiež sekciu, a lekári mi povedali že nemôžem nič jest až kým nezačnem "poprdkávať", že vtedy sa naštartujú črevá, je to vraj uplne bežné po operácii, že keby som zjedla niečo skôr, tak môžem znova skončiť na operačnom stole, no a poprdkávať som začala tiež asi tak na 3 den, niektoré baby aj neskôr. až vtedy mi dali jedlo. neviem či som sa trafila na tvoju otázku

pribinak
29. sep 2016

Probiotika užívas?

liz_lemon
29. sep 2016

ja som s tymto mala tiez problemy v porodnici, ale nikto to nebral vazne, verim ti, ze je to hrozne
skus si kupit Espumisan

dmband
29. sep 2016

Áno, ako píšu ostatné baby, po sekcii je to bežné. Mne kontrolovali peristaltiku pri každej vizite, kým som mala nafúknuté brucho bez pohybu, nedovolili mi jesť, zato mi dávali piť taký tmavý sladký sirup - názov si, žiaľ, nepamätám -, ktorý okrem trávenia podporuje aj tvorbu mlieka. A ten teda zabral na jedno aj na druhé 😉

ivec16
29. sep 2016

@katemm ja som bola na podobnej operacii a nafuknuta som bola ako zaba, a trvalo veru niekolko dni az sa mi creva rohybali, davali mi epumisan ale nezaberal... kazali sa hybat... nic co nafukuje nejest... prajem rychle zotavenie

anjelik2509
29. sep 2016

@katemm ja som po sekcii, aj prvej aj druhej mala, ale už doma keď som bola, príšernú zápchu, kŕče akoby mi niekto bodal nožom do brucha, ísť na wc bol horor.... Trvalo to asi týždeň, týždeň a pol a potom sa to nejak aj samé dalo do poriadku... samozrejme, pila som dostatok tekutín, vyhýbala sa jedlám čo nafukujú a zapekajú, v podstate som vtedy, keďže som aj kojila nesmela viac jedál ako smela....
Ale v pôrodke všetko ok, aj plyny mi odchádzali, už pár hodín po pôrode, aj na wc som chodila... Ale čo nastalo potom doma... 😖
sestra inak po laparoskopii tiež podobne mala... nafúknuté brucho niekoľko dní.. kým sa ten vzduch z toho brucha dostal.... ach jaj...

katemm
autor
30. sep 2016

@pribinak nie zatial

katemm
autor
30. sep 2016

Dakujem za kazdu jednu odpoved 😘

pribinak
30. sep 2016

@katemm ved to by malo byt ako prve, probiotika nastartuju travenie, vylepsia crevnu floru - pisem, ako nejaky diler 🙂)

urcite skoc do lekarne a kup si nejake

dmband
30. sep 2016

@anjelik2509 No presne, ja som si myslela, že tie kŕče sú z Wobenzymu, čo som brala, tak som ho vysadila, z najhoršieho som sa aj dostala, ale trávenie sa mi dávalo dokopy ešte niekoľko mesiacov. Zo žartu hovorím, že trojmesačné koliky som mala ja, a nie malá, tej nerobilo problém nijaké jedlo, mňa nadúvalo už aj z myšlienky na niečo "zakázané" 😉

j.a.n.e.7
30. sep 2016

Je to veľmi nepríjemné, mala som 3 CR a pri tom poslednom som tiež doma mala dosť silnú zápchu, už som si aj čapíky dávala aby som sa nejako vyprázdnila, potom sa to upravilo časom... myslím, že mi pomohol hlavne pohyb, tým myslím prechádzky s kočíkom.

mirkaaa80
30. sep 2016

@katemm poznám, teraz uz viem, že mi tu zápchu spôsobili aj analgetiká - davali mi morfin....mne pomohlo az kefirove mlieko, skus si ráno dať pohár vlažnej vody, cez deň ten kefír alebo acidofilne mlieko, a kludne aj psylium, mne totiž zápcha pokračovala aj mesiac- dva po sekcii.

dmband
30. sep 2016

Áno, teplá tekutina (napr. aj čaj, ale nie čierny) nalačno pomáha. Neskôr určite neuškodia probiotiká. A mne sa osvedčila aj trstinová melasa (buď iba tak na lyžičke, alebo do čaju) - okrem toho, že je dobrá na trávenie, obsahuje vraj veľa vitamínov a minerálov v prirodzenej podobe... Celkovo treba piť veľa tekutín a jesť čo najviac nenafukujúcej zeleniny a celozrnných výrobkov. No to všetko, až budeš mať po momentálnom probléme. Držím palce!

marcelatje
30. sep 2016

@katemm vstavat a cvicit 😀 😀 😀 a teraz vazne. Mam v zivej pamati tie bolesti brucha a ked som mala na wcku tlacit uaaaaaaaaaa. A tie prdy brali v nemocnici smrtelne vazne. Mala som pocit ze uhyniem bolestou a oni furt len ci prdim 😀 som nejaka dama ne? I ked v porodnici ..... 😀 urcite o tom informuj osetrujuceho lekara. Prajem ti skore poprdkavanie 😉

anjelik2509
30. sep 2016

@dmband ja mávam doteraz niekedy pri plných črevách bolesti, také pichavé... A keď mám krámy a nebodaj som nafúknutá...ooooooch.... des a hrúza...

katemm
autor
1. okt 2016

@marcelatje 😂😂😂

katemm
autor
1. okt 2016

Dakujem zienky uz je to lepsie a nadalej sa budem pridrziavat vasich rád.💕

lucia78
1. okt 2016

@katemm To isté som mala. Asi až na piaty deň sa veci trošičku posunuli A to až po nejakej infekcií. Počuj ale vôbec netuším čo to bolo ale pichol mi to doktor keď už som vôbec nedokázala zvládať bolesti. Napriek tomu trvalo mesiac kým sa čreva rozbehli. Pred každým ... som musela 3 hodiny cvičiť ak sa to dá tak nazvať. Určite sa sťažuj lekárom, čipok je slabý.

lucia78
1. okt 2016

Preklep, injekcii ☺

mileenica
6. okt 2016

Zeny a neviete náhodou akýkolvek detox na vyčistenie criev? Uz asi polroka ma trapi bolave a nafuknute brucho. Z jedalnicka som vynechala kapustu a strukoviny (po kapuste sa to ovela zhorsi). Kazdy den jem jogurty a snazim sa vela pit, ale moj problem aj napriek tymto opatreniam nezmizol. Niekedy po jedle zacnem mat hrozne krce a pocit na zvracanie. Napadlo ma aj, ci nemozem mat alergiu na lepok. Pred tym, ako pojdem na vysetrenie (ktore bude asi dost neprijemne, ako som pozerala na nete) by som sa Vas chcela spytat, ci nemate nejaky tip, co by som este mohla vyskusat (vynechat nieco z jedla ) Poslednu dobu je bolest velmi neznesitelna, neviem čím to je, neviem ci som po lete nachytala z dovolenky hocake bakterie alebo sa na mna daco doma nalepilo. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre