Na koľko musím byť otvorená, aby začal pôrod?

abinka555
6. sep 2014

Dobry den som 36+2 a cakam dvojicky uz som asi dva tyzdne v nemocnici najprv som mala skrateny krcok a teras musim este cakat tyzden aby som mohla porodit uz mam toho dost chcem ist domov chcem to mas setko za sebou uz vcera mi povedal doktor ze uz len aby som sa otvorila a mozem ist nnormalne rodit som otvorena na 2 cm kolko musim otvorena aby som mohla ist rodit? dakujem

sisaha
6. sep 2014

@abinka555 rodi sa otvorena na 10 prstov, ale uz pri 5 cm sa pripravuju na porod.. Verim, ze mas tehotenstva plne zuby, ale pre tvoje deti je lepsie, aby pobudli v bruchu co najdlhsie. Nechapem kam sa ponahlas.. Spi, oddychuj kym sa ti da.. Neskor budes hovorit, preco este dva tyzdne neboli dlhsie v bruchu.

tova
6. sep 2014

@abinka555 urcite este vydrz, aj dvojicky potrebuju byt rovnako v bruchu ako samotne deti najlepsie do 40t ale to sa neda a je to riskantne, Ja mam dvojicky rodila som v 37.2 tt (bola som tvorena na 5cm, mala som dohodnutu sekciu tak ma uz domov nepustili a robili sekciu v ten den) , mali 3.2kg a 3.5kg, cize tlacili na vsetko posledne tyzdne, myslim, ze unava po porode je ovela horsia kapka, deti sa budia kazde 2 hod, a striedaju sa, prvy krat som prespala 6 hod. v kuse ked mali 2.5r.

kacena4
6. sep 2014

@abinka555 no z vlastnej skusenosti ti odporucam este chvilku pockat kedze su dvaja drobci tak budu asi mensi a ak nechcete mat nejake zdravotne problemy aj do buducna tak si ich pekne drz v brusku. ist von mozu ale s rizikom ze nebudu na 100% ok a to by si nechcela, mala som take deticky ☹ ☹ nech su este v brusku aspon par dni ak nie tyzden vies si predstavit tie behacky po lekarov len v prvy rok 😝 😝 😝 nechci to a budes to mat dvojmo 😝 😝 😝 a rehabilitacie 😝 😝 len to este tyzden vydrz a bude vsetko ok a budete sa mat suprovo drzim palceky

abinka555
autor
6. sep 2014

no uvidime co mi povedia lebo uz fakt nevladzem setko ma boli nohy mi strasne opuchaju len lezim spim a jem to JE ASI setko . a strasne mam vysoky tlak je to normalne? stale chodim na vcko ci koli stolici alebo cikaniu , som prvorodicka tak neviem co mam cakat 😒 budem robit normalne tak mam obavy troska 😖

tova
7. sep 2014

@abinka555 s tlakom to ries s lekarom, kamaratka min. rok musela v 38.5tt na urgentny cisarskay, musela dostat transfuziu krvi.. dostala vysoky tlak, deti boli mensie len nad 2kg. Mne nohy opuchali az po porode, a to spaniel, jedenie lezanie. je normal. wc som stihla dojst, ale malu nie, lebo oni mi tak lezali na mechuri ze to samo vychadzalo, mala som vlozky a prezliekala sa, testovali sme na plodovu vodu ale nebula, bol to moc . ked nemate zdrav. problem ty a deti, cakaj aj do 38tt. Ja som lezala vo pololahu a brucho z oboch stran som si podlozila vankusom, alebo perinou, tak mi to kozu netahalo a akoby vedla mna lezali 🙂 mna zase strasne svrbeli nohy, som ich v chladnej vode mocila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre