Na aký termín sa dohoduje na cisársky rez?

kozsarovak
19. jan 2012

Som vypísaná rodiť 28.marca a lekár mi doporučuje rodiť cisárskym rezom z rôznych dôvodov. Presne ako mám termín 28.marec sa má konať operácia, alebo skorej či neskôr?

kralicica
19. jan 2012

cca týždeň skor. pre istotou, aby to náhodou neprišlo skôr. ja mám termín 28.1. a na plánovanú sekciu idem zajtra 😖

kozsarovak
autor
19. jan 2012

Držím Vám palce, aby bolo všetko v poriadku. Čo čakáte dievča či chlapca?
Chcete mať plnú narkózu?

elienka
19. jan 2012

@kozsarovak asi ako v ktorej nemocnici, v Skalici nás bolo 6 po CS, z toho 3 plánované a všetky 3 plánované boli hneď ako sa ukončil 38 tt, takže 2 t pred termínom. Primár nechcel nič riskovať. Ja som mala akútny CS 3,5t pred termínom a malá je úplne ok

kozsarovak
autor
20. jan 2012

Počula som, že potom sa ťažko hojí rana a až 2 týždne cítiť bolesti. Čo by ste odporúčali spinal či narkózu? Včera mi manžel vravel, že počul o tom, že deti po cisárskom reze sú citlivejšie a horšie spia.

tinika
20. jan 2012

ja som mala termin podla ms 31.10. podla utz 26.10. a rodila som 27.10. a ja jednoznačne narkozu :d A obaja moji boli na celkovu anestezu a jeden spal krasne a druhy horsie takze podla mna blbost a čo sa rany tyka, po prvom som ju citila dlhsie teraz som 2m po a uz chodim cvičit, som uplne fit a bolela ma velmi kratko

kozsarovak
autor
20. jan 2012

Budem rodiť v Rimavskej Sobote, vy ste kde rodili?

kozsarovak
autor
20. jan 2012

Ako dlho ste boli v nemocnici pri CR. Hned ako ste nastúpili do nemocnice na další deň ste mali CR alebo ešte v ten deň?

jakani
20. jan 2012

@kozsarovak ja by som radila spinal - nemate v tele tolko chemie, a tym ani babätko...celkova narkoza je pre organizmus narocnejsia, a aj preberanie sa po nej-nevolnost, zmätenost, bolest hlavy.....plus je dobre na spinale, ked ste pri zakroku pri vedomi, ze mozete spolupracovat s anesteziologom - pyta sa, ako sa citite, sleduje zrenicky a pod., a moze reagovat...lekar vam hned okomentuje babo, ze je v poriadku, ci je to chlapec-dievca, aj vam ho sestricka ukaze...(aspon viete ako vyzera, a nevymenia vam ho 😀 😝 )

tinika
20. jan 2012

@jakani ano to je pravda, ale ked som sa rozpravala s lekarom čo odporuča povedal, ze maloktora mamička vie byt pri vedomi ked ju rezu a to som aj ja a ze vela z tych čo mali spinal z toho nič nemlai bo im bolo zle a babo aj tak nevnimali a po dalsie čo viem tak vela sa 24 hodin pohnut nemohli ani hlavou, silne bolesti hlavy takze ani argument ze som skor fit u mna nevyhral zo skkusenosti okolo, ja po celkovej som bola na nohach skor ale to sa musi rozhodnut kazda mamička

gaby21
20. jan 2012

@tinika No tak ja som mala spinal, a fakt super, bola som stale pri vedomi, akurat som citila tlaky ked maleho vyberali, ale ten zazitok je neopisatelny ked mi ho hned ukazali a ked som ho pocula plakat, kym ma zasivali, tak mi zabaleneho dali ku hlave a ja som si mohla k nemu privonat, no som plakala od stastia, nieco nadherne 😵 . Hlava ma nebolela vobec, na druhy den som uz behala po chodbe, na treti som uz bola s malym na izbe a v klude som sa onho starala, takisto aj ked som prisla domov, ziadne, ze manzel musel okolo mna behat, ako keby som bola chroma, vsetko som uplne zvladla sama, on musel pracovat, takze ja som bola so spinalom maximalne spokojna, aj druhy krat chcem rodit spinalom 😉

ivett1
20. jan 2012

Ja som mala plánovanú sekciu pri oboch deťoch (zdravotné problémy-rizikové tehotenstvo) a spinal pri oboch...a prebiehalo to presne ako opísala @gaby21🙂...necítila som žiadnu bolesť, len trošku tlak a ten pocit, keď vidíš, cítiš a môžeš sa prihovoriť k svojmu bábätku hneď je neopísateľný 😵 😉 ...zle mi vôbec nebolo...na nohách som bola už na druhý deň a už som aj "utekala" pozrieť na moje maličké dievčatko (vtedy bolo nejako veľa pôrodov, tak som bola na izbe o poschodie vyššie...) a pri druhom pôrode mi malého nechali na izbe hneď na druhý deň 🙂 ...inak, obe moje deti boli veľmi kľudné bábätká...neviem posúdiť, či boli "citlivejšie", ale plačlivé teda neboli... 🙂

tinika
20. jan 2012

@gaby21 je to zrejme u kazdej baby ine :D ja som to chcela zazit pri normalnom le nevyslo a na spinal som nemala odvahu

zuzana151
21. jan 2012

Ahojte,ja som tiez rodila spinalom a nemozem povedat zeby to bolo 2x super...super bol naozaj ten moment ked malu vytiahli a ona zaplakala,ked zakricali na otecka a on ju videl ihned po narodeni a ked mi ju na moment ukazali a dali k nej privonat,to bolo neopisatelne....super ale nebol ten tlak ktory som pritom citila,napinalo na zvracanie pri tom siti,ja som citlivka tak som tam zacala kolabovat,davali mi kyslik , no a to zotavovanie tiez nic extra ten neprijemny pocit ked clovek chce hybat nohami a nemoze....ja neviem,ci je to mojou citlivou povahou,ale ja som sestricky prosila s placom aby mi dali prec to zavazie na stiahnutie maternice,co aj to ma bolelo🙂

elienka
21. jan 2012

@kozsarovak ja som mala spinálku - úplne super, porozprávala som sa s anesteziologičkou, počula som malú plakať hneď ako ju vytiahli, tak som vedela že je ok, ukázali mi ju snáď na 10 s, fakt si ju ani nepamätám, ešte že mm urobil foto, keď ju niesli po chodbe a on ich náhodou stretol. Keď pôjdem znova, tak ju dlhšie budem chcieť vidieť, aj si ju ovonať, ten prvýkrát to bolo všetko tak narýchlo, že mi to všetko bolo úplne jedno. Pooperačný stav som znášala tak dobre, že som až bola prekvapená, že to nebolí viac - čakala som väčší horor. Ak pôjdem znova na CS tak budem chcieť znova spinálku. Ale zasa ja nie som žiadna citlivka, znesiem fakt dosť. Hlavu som nedvihla z poštára celých 24 hod, podľa doporučenia anesteziologičky, kamoške to nedostatočne zdôraznili, že nemôže dvíhať hlavu - ona si aj sadla a potom mala 2 dni migrény, že myslela že umrie ako jej bolo.
Inak moja malá spí dobre, tiež som sa obávala adaptácie na prostredie, že je si v teplúčku a zrazu ju len tak vytiahnu, ale nebadám na nej žiadnu traumu z toho, že išla CS, mala krásnu gulatú hlavičku - dieťatko ako z reklamy. A čo sa kojenia týka - ide to, všetky moje kamošky po CS kojili a dosť dlho aj všetky čo sme boli v nemocke sme kojili, treba však počúvať hlavne svoje potreby a potreby bábätka a nie tie super zaručené rady sestričiek z detského, podľa ich rád by som nekojila ani 2 týždne.

sisinka8
3. feb 2012

urcite preferujem spinal tiez budem takto rodit....pri orvom som mala narkozu a chybal mi prvi kontakt s malou! 😒

kotatko1232
30. nov 2013

JA SOM MALA TIEZ SPINAL A URCITE AK BUDEM MAT NAHODOU ESTE DRUHE BABENKO TAK CHCEM TIEZ SPINAL .AK NEBUDEM RODIT NORMALNE

vejula
30. nov 2013

baby nenechajte sa zastrašovať.... Tie príspevky že lekari nechceli nič riskovať a pre istotu vybrali dieťatko v 38tt su bohužial uplne mimo. Čo by sa stalo, keby sa aj pôrod spustil? Absolutne nič, a verte dieťatko by bolo vdačne za každý den vo vašom brušku ak ešte nieje pripravené na jeho opustenie....

kikuleenka
30. nov 2013

@vejula no, tak napriklad u mna by mohol pri odteceni plodovej vody prepadnut pupocnik a Hanka by sa mohla udusit, bola som totiz otvorena na 7 cm a Hanka mala do porodnych ciest strcenu nozku, cize realne tam miesta na prepadnutie pupocnika bolo dost a este sa tam pri zacati kontrakcii mohla aj zakliesnit a prist k nepeknym poskodeniam napr. bedrovych klbov...cize aj ked sme do konca cakali na prirodzeny porod KP, po poslednej prehliadke v 38. tt nebolo na co cakat...nikdy nevies, ake su dovody, stat sa moze vselico...

vejula
30. nov 2013

@kikuleenka neviem realne zhodnotiť rizika, ktoré ti z toho vyplyvali, takže sa neodvažim ti oponovať. Viem len jedno, že lekari velakrat hovoria že to nepôjde aj ked by to išlo. Hovorim z vlastnej skusenosti, ked nechceli aby som po prvom cisarskom porodila normalne dieťatko s vyššou hmotnosťou a tiež mali plné usta rečí o všetkých možných rizikách. A nakoniec som porodila normalne
O tvojom prípade sa teda nebudem vyjadrovať, ale to ti hovorim s čistým svedomím, že je XY prípadov, ked lekari naplanuju prečasne cisarsky rez, bez važnej indikacie, len preto, lebo.... načo čakať, ved je to jedno a tak dalej. Ja len hovorím, pokial nieje vyslovene akutny problem, ktorý sa neda odložiť, je každý jeden den v brušku pre dieťatko velké plus.

kikuleenka
30. nov 2013

@vejula ano, tiez beriem tvoje argumenty, je fakt ze zbytocne sa u nas zasahuje aj do uplne fyziologickych porodov resp. porodov, ktore by mohli byt fyziologicke, tiez to rodickam namiesto ulahcenia stazuju neprirodzenymi polohami, necitlivym pristupom atd.... preto som sla rodit do sukromneho zariadenia, lebo tam bola sanca, ze porodim uplne prirodzene bez nejakych zbytocnych zasahov, no nie vzdy to tak ide, aj ked som bola pripravena na metodu hypnoporodu :( ale zase, radsej sekcia ako ublizit dietatu, u nas to naozaj bolo velke riziko a to mi vysvetlili detailne az po porode, aby ma zbytocne nevylakali 🙂 tak potom trosku zo mna sklamanie zo sekcie opadlo...
No ale na druhej strane, klasika po sekcii - problemy s kojenim, aj ked teoreticky som bola pripravena, ze aj o polnoci by som odrecitovala prirucky, hormony sa nedostavili a tak...cize tiez za sekcie nie som, len ako pisem, nie vzdy to ide...

masinka
30. nov 2013

@vejula moja byvala lekarka s oblubou pouzivala vetu " a potom ma budete zalovat"..... ked ma niekto takyto pristup, tak samozrejme naplanuje sekciu dva tyzdne dopredu, lebo co ked mamicka zacne doma rodit, kym pride do porodnice bude na SC neskoro a.... treba sa poistit. Ono zase hospitalizovat mamicky 2 tyzdne pred terminom s tym, ze pockame, kym sa babo same zacne pytat na svet a potom budeme rezat je nerealne.

Ja som mala 3 sc - len tretiu planovanu, prve dve boli akutne - termin som mala 11.10 a naplanovali mi ju na 6.10.. 5.10 som nastupila do nemocnice, okolo polnoci mi zacali kontrakcie, o tretej som zacala nahanat sestricky, o piatej volali doktora a o siedmej 6.10. bola mala uz na svete 😀
Pri prvych dvoch som mala spinal, pri tretej mi nezabral, tak nakoniec bola celkova. Po prvom spinale som mala tyzden migrenu (nikto mi nepovedal, ze mam lezat a vela pit), pri druhom som uz bola poucena a bolo to bez problemov. Ja
nie som hakliva, tak to ze som vsetko pocula a citila tlak ako deti vyberali mi nevadilo, bola som rada, ze som ich hned videla. Pri tretej mi chybala ta kontinuita ze som tehotna - vyberu dieta- mam dieta. Tu som bola tehotna a zrazu som sa zobudila a dieta nikde. Mala som problem zaostrit pohlad, dieta mi ukazali len na foto vo fotaku a nazivo mi ju priniesli az o niekolko hodin.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre