Možnosti pôrodu pri väčšom bábätku

majkabr
22. nov 2013

Ahojte žienky stalo sa Vám že Vám mesiac pred pôrodom vraveli že máte 2 až 3 týždne vačšie bábo a museli ste rodiť cisárskym alebo ste rodili prirodzene??

jul11
22. nov 2013

@majkabr nasa bola stale vacsia,ale pred porodom vraveli,ze bude mat tak 3,6a mala 4.sono ukazuje +-500g.aj vacsie dieta odrodit prirodzene nie je problem,hlavna je hlavicka,ci sa zmesti cez panvu a to vedia odmerat dost presne.odporucam tehotenske cvicenie,aby si si natrenovala spravne svaly a pojde to

majkabr
autor
22. nov 2013

No naše že má veľkú tu hlavičku...

zivika
22. nov 2013

@majkabr vacsina doktorov dnes preferuje prirodzeny porod, aj ked je babatko vacsie, pokial nie je nejaka ina indikacia pre sekciu, budes rodit spontanne a keby to nahodou neslo, urobia ti sekciu akutne...ja som tak skoncila pri oboch detoch...prvy mal 3450g, ale vzpriecenu hlavicku, takze po dlhom boji mi nakoniec urobili sekciu, no a pri druhom (4380g) som tiez zacala spontanne, ale maly sa takisto vzpriecil a este mi aj zacala povolovat jazva z predosleho porodu, tak nakoniec tiez urobili sekciu...hlavne sa neboj, vsetko dobre dopadne 😉

majkabr
autor
22. nov 2013

ďakujem

kikaber
22. nov 2013

@majkabr moja kamoska 10 dni prenasala...dostala niekolkokrat vyvolavacku a malej sa nechcelo....nakoniec jej robili akutny cisarsky....mala vazila 5kg 🙂

andrea.ba
21. jún 2019

Odhad 4.300,real 4,500g, vaginálne. Osobne som nevidela rozdiel v 3,500 a 4,500g

soldi
21. jún 2019

@andrea.ba tak to teda obdiv. asi mali rovnake hlavy. moje dve posledne deti mali cca rovnaku vahu - 3,3 a 3,4 ale jedno malo hlavu 36cm a druhe 33cm a to som teda sakra citila ten rozdiel 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre