Môžem mať s mužom sex pred pôrodom, ak má angínu?

kristinapastuchova
29. júl 2016

Prosím vás,komentáre typu "Keby mal angínu tak nevládze nič"..si, prosím,nechajte.
Chceme z osobných dôvodov napomôcť pôrodu, som v 39tt ale má, bohužiaľ,angínu. Teplotu už nemá, tal sa pýtam, či nemáte skúsenosť s tým,žeby mohol nejako nakaziť mňa alebo dieťa. Alebo lepšie použiť prezervatív? Ďakujem za rady.

natalym
29. júl 2016

A ako to idete robiť?

kristinapastuchova
autor
29. júl 2016

@natalym nerozumiem otázke?

seahorse27
29. júl 2016

Nakazit by ta mohol asi skor pri bozkavani ako pri samotnom akte. Ak berie ATB viac ako 48 hodin, tak uz aj tak nie je infekcny.

mirandina
29. júl 2016

Dieťa nakaziť nemôže. Ak má vírusovú anginu tak teba môže ale nemusí a ktomu aby nakazil nepotrebujete mať ani sex. Takže podla mňa ak máte na to chuť kludne ale chcete vyvolať pôrod tak robte bez prezervatívu.

mata1001
29. júl 2016

Ja by som sa bala ze ma nakazi a rodit s anginou nie je urcite nic prijemne...

mysga
29. júl 2016

Angína je infekčná choroba, ktorá sa prenáša kašlaním, kýchaním, dostaním sa kvapôčiek angínových výlučkov na sliznicu kdesi v nose a v krku ďalšej osoby. Ak sa jedná o toto, tak asi by ten kondóm musel mať každý člen domácnosti na hlave. :D (nemyslím to ako urážku) Normálne sa pomilujte.

alicina
29. júl 2016

Presne ako píšu baby nakaziť už ťa mohol aj kašlaním prezervatív tomu neubráni. Takže sex môžete mať aj bez toho.

kristinapastuchova
autor
29. júl 2016

To mi je jasne, ze mňa nakaziť môže hocijako. Skôr sa mi jedna, aby sa to nejako neprinieslo na dieťatko. Ale trosku ste ma uistili.. Dakujem za odpovede, keby nemal môj doktor dovolenku tak sa opýtam aj jeho, preto som prišla po radu tu.dakujem ešte raz

liaka
29. júl 2016

Kondom by vam nepomohol- treba ist na plno ked chcete vyvolat porod... presne nakazit vas mohol uz aj doma len kychanim a kaslanim. Tak sa pri tom nebozkavajte- preistotu

alicina
29. júl 2016

@kristinapastuchova babo nakaziť určite nemôže podla mňa

jankali
29. júl 2016

Akože keď nakazí teba - v pohode? A keď bude bejby na svete, nebudeš ho kojiť apod.
... Samozrejme, že môže nakaziť aj dieťatko.. na čo sa berú antibiotiká, keď je pozit. test na streptokoka? Venuj sa, dievča, čakaniu na pôrod a "osobné dôvody" daj bokom. Toto keby si vytiahla na doktora, máš hanbu do konca života.

mirandina
29. júl 2016

@jankali ako nakazí otec dieťatka keď je v mamininej brušku?

mysga
29. júl 2016

@jankali takže keď som tehotná a mám chorého chlapa, tak sa mám odsťahovať?

petah82
29. júl 2016

@mysga mozno len do inej postele. hovori sa, ze najvacsia sanca nakazit sa infekciou je v noci, ked su ludia spolu v miestnosti a celu noc-8h dychaju spolocne-vedla seba, este ak druhy kasle alebo sopli, kycha, vacsia sanca, ako cez den, ked nie ste stale v kuse vedla seba a vies vetrat... ale kazdeho vec.
@kristinapastuchova ak chces urychlit porod, musite bez ochrany, spermie zmakcuju krcok... preto sa sex odporuca. nemyslim si, ze ta nakazi, ked sa nebudete bozkavat...

kukulienka83
29. júl 2016

uzite si to, ale nespoliehaj nato, ze ti to pomoze s porodom 😀 my sme teda mali vytrvalostny maraton a maleho som aj tak tyzden prenasala... 😝

alicina
29. júl 2016

Inač nie v zlom to píšem, ale nám sex pred pôrodom nepomohlo aj tak som prenášala 4 dni. Bola som prvorodička.

christina_petrikova
29. júl 2016

@alicina sesternica tiez skusali vsetko mozne aby maly co najskor sa pytal von a fesak nic. Dokonca tyzden prenasala.. 🙂

katulienkax
29. júl 2016

Ja by som sa chorému vyhýbala ako čert kríza. Problém je ze ak ta nakazí dost ti to skomplikuje porod, neviem ako sa rodí v teplotách a ak by bol náhodou cisarak tak byt chora pocisaraku no amen tma vies jak boli samotné kychnutie v bruchu? Alebo zakaslanie...

martinabreza
29. júl 2016

Može ťa nakaziť tak že ak má antibiotiká tak dostaneš mykózu keď si tehotná je to o tom že máš iné ph ako normal.Ale nie u každého to platí.

janush
29. júl 2016

ja by som neriskovala....

moni244
29. júl 2016

Rozmyslam, ako rozmyslam, ako moze chlap s anginou pri sexe nakazit nenarodene dieta? Neviem, ci som az tak unavena z prace, ale nejako mi to nedochadza.
Ci myslis, ze angina sa prenesie pri styku z penisu do maternice?

maciatkolulu
29. júl 2016

@mirandina
@mysga dievcata, viete citat? Predsa ked bude babo na svete a mamina bude chora, tak moze nakazit aj male...A co sa tyka toho kebyze som tehotna a moj muz ma anginu, na sto percent spi inde a popripade by som mu rusku nainstalovala a kebyze sa da, urcite odidem z domu a toboz pred porodom...

moni244
29. júl 2016

@maciatkolulu nie, ona chce mat sex teraz, aby napomohla porodu, ale boji sa, ze sa pri styku nakazi nenarodene dieta

fuska
29. júl 2016

Si v 39 tt. TP je v 41 tt. Naco sa ponahlas? Pockaj par dni, kym angina prejde a potom sexujte kolko chcete.

maciatkolulu
29. júl 2016

@moni244 tak moze mat rusku na ustach aj pocas sexu 😉 , ale kebyze sa nakazi a aj porodi a k tomu angina a atb, nic moc podla mna, ja som mala poondiatu virozu a bolo mi na prd, ja by som zbytocne neriskovala a je fakt len v 39, nema sa kam az tak ponahlat. Chapem, ze v tomto teple to chce mat za sebou, ale neriskovala by som, alebo teda ked je aj taka chut, tak tu rusku, mozno to aj spestri akt 😀

moni244
29. júl 2016

@maciatkolulu ale ona počíta s tím, že sa môže nakaziť, len sa bojí, aby sa nenakazilo aj nenarodené dieťa a to rozmýšľam, ako by sa dalo

mirandina
29. júl 2016

@maciatkolulu a ty čítaš? Jankali písala že samozrejme že môže nakaziť otec aj dieťatko. tak vysvetlite že ako môže nakaziť nenarodené dieťa? Lebo keď sa narodí a potom ju nakazí mamina to je už úplne iné a podla mňa aj absurd...

mysga
29. júl 2016

@maciatkolulu ja viem čítať, ale či s ním ona pozerá telku, alebo sedí za stolom a večeraju, alebo majú sex (rátam s tým, že keď je partner chorý, tak sa nebozkávame a pod.), tak má rovnakú šancu sa nakaziť. Beriem to tak, že konkretna otazka - či pri sexe s chorým manželom može nakaziť dieťa - konkrétna odpoveď - nie, lebo sa to prenáša vzduchom a priamym kontaktom sliznice ust alebo nosa s nakazenym, takže dieťa to nechytí isto a ona má rovnaku šancu, ako keby pozeraju film.

ciernypes
29. júl 2016

Dievcata.ja mam z vas ppcit.ze niektore sa sem chodite len hadat a zvatsa su to stale tie iste konikove maniacky...Ved nechajte vyjadrit kazdeho bez toho aby ste ho upovedomovali.o vasich pravdach 😖

ciernypes
29. júl 2016

@kristinapastuchova ak mas obavu a nie si si sama ista .tu predpokladam nedostanes relevantnu odpoved.tak pockaj este zo dva dni a pustite sa na to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre