Môžem mať prirodzený pôrod?

18. jún 2024

Chcem sa opýtať v roku 2023 som mala akútny cisársky rez, (ozvy dieťaťa) stratila som plodovu vodu, a mala už nemohla dýchať dusila sa chýbalo pár minút do života. Ale sekciu som zvládla super hneď na druhý deň som vstala, a rána nebolela.
Takže na sekciu spomínam z krásnou spomienkou ♥️. Takže teraz som zase tehotná, bojím sa kontrakcie nezvládnem, mám z toho stres keď na to myslím. Otázka znie je tu dájaka mama čo rodila prirodzene po sekcii????? Chcem zas sekciu to sa zato platí ???? Bojím sa to povedať doktorom lebo fakt v Kežmarskej nemocnici sú hnusný 😂...

sejbipi
18. jún 2024

Ženy často rodia vbac, ale nemyslím si, že vy budete mať takú možnosť, ešte neprešlo dosť času od sekcie. Ale to je len môj názor

syslik81
18. jún 2024

moja sestra rodila sekciou a potom prirodzene a uplne v pohode a nieje jedina.. to ze si mala jednu sekciu neznamnea ze nedas prirodzeny porod-rozhodnutie je na doktorovi-najlepsie je poradit sa s nim ..prebrat pre a proti a vybrat to najlepsie pre babo..

pribinak
18. jún 2024

Ved nemusíš rodiť v kežmarskej nemocnici. Môžeš ísť aj inde.
Treba nájsť lekára ktorému povieš aké máš obavy, možno tá posle za psychologickou a dostaneš papier aby si rodila sekciou

Ale od sekcie by to chcelo aspoň 2 roky pauzu

domkakvet
18. jún 2024

Viac mojich kamaratiek po cisarskom rodilo normalne, vyberat si asi nemozes, cisarskym sa rodi vtedy, ked to nejde normalne zo zdravotneho hladiska.

autor
18. jún 2024

@domkakvet Dá sa lebo moja kamarátka si dala cekciu lebo už deti mať nechcela tak si dala zaviazať...

autor
18. jún 2024

Sekciu zle za mi píše 🥹

autor
18. jún 2024

@pribinak No zatiaľ som len na začiatku tehotenstva 😂 a rodím vo februári tak bude presne 2 roky.. Ja už stresujem jooooj 😂 ani neviem čo bude len ma to napadlo no

domkakvet
18. jún 2024

Nechapem, co si dala zaviazat?

domka222
18. jún 2024

Dva roky pokoj znamená bez tehotenstva. Nie že do toho druhého roka poradíš 🤦‍♀️ čo si to dala zaviazať?

autor
18. jún 2024

Zabudla som napísať Vaječníky 😂..... Ale platila za to sumičku..

domkakvet
18. jún 2024

No aj ma napadlo, ze myslis vajecniky, ale ako potom mohla otehotniet?

ada12345
18. jún 2024

Ano, po prvom cisarskom som rodila prirodzene o rok a 9mes. a potom este tretie prirodzene presne 2 roky po druhom. Za mna som sa lepsie zotavila po prirodzenom ako cisarskom.

anavixy
18. jún 2024

Vo vacsine SK porodnic je stav po sekcii indikaciou k dalsej sekcii, pokial si rodicka vyslovene neziada VBAC. Skus sa spytat konkretne na skusenosti v KK porodnici alebo pozri na fcb recenzie, nemyslim si, ze v KK sa bude nejako tlacit na vaginalne porody po sekcii.
Ale teda pokial by ti ju odmeitali urobit, ked bude aktualne to riesit (teda tak 36tt), tak jedna cesta je zazmluvnit si lekara, s ktorym sa dohodnes na sekcii a v tom pripade budes platit za zazmluvnenie.

autor
18. jún 2024

@domkakvet No veď najprv mala akútnu sekciu potom po druhom roku zase otehotnela a sekciu mala naplánovanú lebo si dala zaviazať a už deti nemá

autor
18. jún 2024

@anavixy A koľko sa platí.??

petradenis
18. jún 2024

Ahoj,ja mám odstup medzi deťmi 2roky, 1.sekcia, 2.prirodzene. Som zvedavá ako mi to vyjde teraz 3x,nechám sa prekvapiť,dobrovoľne by som si cisársky nevybrala,lebo je to fakt veľký zásah do organizmu,šitie cez x vrstiev, atď. Bolo by dobré,keď si pozisťuješ aké sú možnosti,či budú trvať na sekcii aj keby nebola indikácia ako si mala predtým . Držím palce

barus26
18. jún 2024

za sekciu sa neplatí nič..Jedine ak si zazmluvnis lekára

belllinka
18. jún 2024

@domkakvet asi si dala nohy zaviazať k sebe

heln
18. jún 2024

tak teda neviem, ako je to vo vašej pôrodnici, ale v našej som sa skontaktovala s pôrodnou asistentkou, ktorá robila predpôrodnú prípravu a tá mi vysvetlila, že pokiaľ je všetko v poriadku, tak je prirodzený pôrod možný. záleží od stavu jazvy a polohy dieťaťa, že keď dieťa dobre zrotuje a hlavičkou podíde pod jazvu, tak nie je problém. ak by dieťa zle rotovalo, tlačilo na jazvu hlavičkou - vtedy sú bolesti jazvy a hrozí ruptúra, vykoná sa akútna sekcia. ja som ale kvôli nízko položenej placente mala aj druhú sekciu.

e1i
18. jún 2024

Ja som po prvej mala automaticky druhu. Presne 3r rozpatie

domkakvet
19. jún 2024

@belllinka autorka preto som sa na to pytala, lebo to je uplne iny pripad, hladala som v tom suvislost, ale je to o inom.

cookie29
19. jún 2024

Toto musi odhadnut lekar. VBAC je mozny, ale zalezi od Tvojej maternice, jazvy, velkosti dietata atd... ja som sla na VBAC po sekcii, ale musel to odsuhlasit primar. a mala som vysetrenia a pri porode snimac na krcku, ktory meral kontrakcie, keby nahodou hrozila ruptura

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre