Môžem epidural ak som sa liečila s Tardyferonom?

chavierka
20. júl 2011

Viete mi poradiť, môžem epidural, ak som sa doteraz liečila s tardyferonom počas tehotenstva? Mávala som zlú zrážanlivosť počas tehotenstva, nízke hodnoty hemoglobín a podobne..jedla som ho 2 x denne, potom 1x denne a posledný mesiac obdeň.chodila som na kontroly na hematológiu, čím bližšie k pôrodu, mesiac čo mesiac sa mi výsledky zlepšovali, už mám hodnoty celkom v poriadku, povedala hematologička, lieky som doužívala tento týždeň. O týždeň mám pôrod a doktor mi doporučuje epidural. len teraz neviem, či ho môžem, skrz tú liečbu na krv. Nemáte skúsenosti?

kaia
20. júl 2011

Povedz to doktorovi a on by Ti mal dat adekvatnu odpoved 🙂

henikav
20. júl 2011

ja by som sa tiez nespoliehala na nejaku odpoved z konika, ale na konkretnu odpoved od lekara, ktory presne pozna tvoj zdravotny stav

atanusa
21. júl 2011

Suhlasim, treba sa poradit s lekarom - bud anesteziologom alebo s hematologom. Zvysena zrazanlivost je jednym z dovodov, preco sa epidural nema aplikovat. Aj ja chodim na hematologiu - mala som zvysenu zrazanlivost a tiez nizsiu hladinu hemoglobinu - hodnoty vsak neboli nejake hrozne, hematologicka povedala, ze su adekvatne tehotenstvu a ze ma gynekologicka ani nemusela posielat k nim do odbornej ambulancie. Predpisala mi tiez zelezo - Sorbifer. Bola som aj na pouceni o epiduralke u anesteziologa, ten si skontroloval posledne hodnoty zrazanlivosti, ktore som mu doniesla ukazat a len kyvol rukou, ze to zvysenie nie je velke a epidural mat mozem. Takze prekonzultuj svoje hodnoty s odbornikom. A navyse - pri prichode do porodnice by ti mali urobit este jeden odber, kde podla aktualnych hodnot rozhodnu, ci epidural ano alebo nie...

latvia
21. júl 2011

@chavierka tardyferon je antianemikum, zvysuje hladinu zeleza v krvi a tym lieci chudokrvnost. s epiduralom nema nic spolocne.takisto to nie je liek na zlu zrazanlivost, tak si este raz u dvojej dr over ci si vobec nejaku poruchu zrazania krvi mala, poruchy zrazanlivosti totiz zriedkakedy same od seba vymiznu. ak nemas poruchu zrazanlivosti, iba si bola chudokrvna, tak epidural mozes.pokial mas nejaku poruchu zrazanlivosti , mali by ti pichat nizkomolekulovy heparin a vtedy treba naplanovat epidural, je tam urcity casovy odstup od pichnutia nizkomolekularu a pichnutia epiduralu.ale ide to. takze skonzultuj s tvojim hematologom, porodnikom a dohodnite sa. mozes epidural

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre