Môže to byť iba vrtenie hlavičkou?

silvikaaa
6. máj 2013

Ahojte
Som v 38tt a strašne ma picha v pošve , cítim to až v konečníku.Trvá to uš asi týžden,ale dnom a dnom je to silnejšie,ale väčšinou iba večer alebo ku ránu 😒 Bolesti nemám zatial velmi silné iba pri tom pichani ,niekedy to je až nepríjemne hlavne pri chôdzi ☹ V 28tt som bola v nemocnici a dostala som injekcie na udržanie , aby som neporodila predčasne 😒 Aj ked je to moje druhé tehu , ale pri prvom som take niečo vôbec nemala , tak preto sa chcem opýtať , či niektorá z vás mi nevie poradiť s čoho to môže byt ?! Už som sa dočítala na nete ,že to môže byť aj tým ,že bábo je velmi živé a tymi pohybmi vrti aj hlavičkou a preto to takto cítim , ale niekde zase píšu , že to môže začať otvaranim sa, tak niesom si istá čo to môže byť ☹ Zatial nekrvácam ani plodová mi neodtiekla a nemám ani žiadne silnejšie bolesti ... ked je jedna z vás podobne natom ako ja môžte mi poradiť ? Dakujem 🙂

itwasajoke
6. máj 2013

@silvikaaa neviem presne ale pichanie mas nanmysli ale mne povedala midwife pri tretom som citila take pichanie za akoby rezanie ze to drobec hlavkou tlaci a casom som citila naozaj akoby tou hlavkou vrtelaz napokon pri porode doslova do stran a poriadne to bolelo ako keby hovoril tymi pohybmi "nie nie Ja nejdem von" Ja som nemala vsak ziDne utlmovaky tak som citila do urciteho casu uuuuplne vsetko...takze moze to byt ;) ale nemusi to znamenat pred as y porod Ja som prenasala ;)

silvikaaa
autor
6. máj 2013

@itwasajoke no to je take neprijemne pichanie v posve a hlavne pri chodzi a prve 4,5 kroky su najhorsie hlavne ked sa postavim po dlhom sedeni 😖 a potom to ciitim az v konecniku ☹ Niekedy mam pocit , ze to je to vrtenie hlavickou , ale nikedy si myslim akokeby som sa uz otvarala ale bez bolesti ?? preto si niesom ista, co to moze byt 😢

zuzu31
6. máj 2013

plod sa posuva ved uz si v termine 🙂 mozes porodit uz coskoro, ale moze to trvat aj 4 tyzdne 🙂

silvikaaa
autor
6. máj 2013

@zuzu31 dufam,ze to bude coskoro nech to mam uz zasebou 😖 lebo je to uz na nevidrzanie 😉

aduskao
8. máj 2013

A nemas problémy so stolicou?

aduskao
8. máj 2013

@silvikaaa a nemas problemy so stolicou?

silvikaaa
autor
8. máj 2013

@aduskao nie nemam ziadne problemi so stolicou

petula1979
13. máj 2013

@silvikaaa ahoj silvikaaa, mam necele 3 tyzdne po porode a to pichanie ti viem vysvetlit, nakolko som nim trpela urcite 3 tyzdne a porodnicka mi to vysvetlila takto, su to falosne kontrakcie, takzvany poslickovia, ono to takto musi byt, porodne cesty sa pripravuju na porod, takto je to spravne 🙂, viem, ze to hrozne picha, niekedy som sla az do kolien, bola som stratena... ak ta to zacne hrozne pichat, lahni si na lavy bok a ver mi, ze to ustupi, resp. tu bolest budes lepsie znasat, ak si niekde vonku, alebo si nemozes lahnut, tak sa skus postojacky pohupovat, proste pohybovat panvou do stran alebo ako keby tak natriasat, keby ta to zacalo pichat pri sedeni, urcite sa postav, nesed, lebo sa to este vystupnuje, proste len zmen polohu, drzim ti palceky aby si to zvladla 🙂

snu
13. máj 2013

@silvikaaa ahoj ja som mala take bolesti od 5teho mesiaca,, v noci ked som isla na wc, tak som isla po milimetroch a so slzami v ociach,nikedy som sa nemohla pri spanku ani len otocit.., u mojho doktora bolo vsetko ok,, v 7 mes, som zacala krvacat a nakonec na pohotovosti zistili ,ze mam placentu v porodnych cestach.. a bolo to tak uz vraj dlho,len ja som ju mala aj hore a tahala sa az dole,co si moj dr nevsimol,takze ta mi tam tlacila.. tak tebe moze len babenko sa tam tlacit.. ,, ako tu pisali,ze sa pripravujes 🙂 drzim palce!

silvikaaa
autor
13. máj 2013

@petula1979 Diki pekne za radu ,,, uz mi neostava nic len vidrzat uz mam iba 7 dni do terminu ,tak uvidime 😒 ale si ma trosku upokojila diki fakt 🙂

petula1979
13. máj 2013

rada 🙂 naozaj mi mozes doverovat, ja som sa len bala, ze takto bolia kontrakcie a ze ked to ma byt taka pichava bolest, tak ju urcite nevydrzim a neviem ako porodim... ☹, ale kontrakcie su uplne ine, to ta uz vobec nebude pichat 🙂 porodnicka mi dokonca povedala, ze je dobre, ze som mala tie pichave bolesti, pretoze samotny porod bude menej bolestivejsi a bude rychly, drzim silno silno palce

silvikaaa
autor
13. máj 2013

@petula1979 hejj wiem , ze kontrakcie su uplne o niecom inom ,lebo to je moje druhe tehotenstvo len som si nebola ista cim to moze byt , lebo prwe tehotenstvo som mala uplne uplne inaksie ,,, ale us aspon viem Diki pekne 😉

petula1979
13. máj 2013

@silvikaaa za malo 😉

emakiki
17. máj 2013

@silvikaaa ahoj aj ja mavam take pichanie, len mi to nejde do konecnika...alebo len velmi slabucko a od vcera pomalicky zo mna vyteka cira tekutina...tak som v strese... dufam, ze to naozaj tak ma byt a porod bude lahsi... drzim ti palce...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre