Môže ísť otec v sanitke do pôrodnice?

walkyra88
2. apr 2017

Ahojte chcem sa spytat ked ste sla niektora rodit a nemate auto byvame na dedine otec mohol ist sanitkou svami ci nesmel vdaka za odpovede😉

sunny8
2. apr 2017

Mojho nechceli do sanitky pustit ze ma dojst nejak sam 😞 neviem ci to plati takto vo vseobecnosti alebo len ja som mala na takych stastie tiez by ma zaujimali odpovede druhych maminiek ;)

ukulela
2. apr 2017

mam pocit, ze sa to neda. oni maju tiez nejake predpisy.

felycity
2. apr 2017

Nie, nemoze.

jeennyv
3. apr 2017

Nie nemoze, je to v prvom rade kvoli bezpecnosti a potom...nie kazdy znesie veci okolo poskytovania lekarskej pomoci, a tam nie je priestor kriesit niekoho dalsieho..

tova
3. apr 2017

LMAO. a/ nerozumiem otec to si chces svojho otca brat k porodu?
b/ sanituku pouzit ako taxik?
c/naozaj nemate znameho, suseda atd. kto by ta s muzom v takom pripade hodil do nemocnice?

erickatt
3. apr 2017

@tova otec babetka, no ked nemajú auto, hej mozu si zavolať 112

dai
3. apr 2017

@walkyra88 co ja viem ani v pripade realnej pohotovosti - cize ohrozenia zivota nesmie ist doprovod v sanitke... myslim ze urcite nie, sanitka je pre choreho, nie je to taxik pre ockov...

dai
3. apr 2017

@erickatt zavolat si 112 pre mamicku urcite ale preco by mala zobrat otca? Ci aj mamicku mamicky, deti? Lebo ved nemaju auto? 🙂

loginexistuje
3. apr 2017

Nemoze na to su predpisy sanitku si samozrejme zavolat moze mamicka ale otca ani ineho pribuzneho nevezmu a odvezu do najblizsej porodnice resp podla spadovej oblasti

loginexistuje
3. apr 2017

Je to kvoli poisteniu jedina vynimka je doprovod maloleteho dietata

walkyra88
autor
3. apr 2017

@tova otec dietata!!!a preco inych vzali ???co som pocula preto sa pytam nie mna neodvezu pod spadovu cast kedze mam papier kde rodim😉takze radcej pojdem snim v tom taxiku😀

walkyra88
autor
3. apr 2017

Takže je to už iba koly kameram v sanitke nikoho nevezmu uz mi to znamy oznamil takze dakujem😉ale predpis a kameru uz nijak neoklamu ale vraj ked neboli kamery vzali aj oteckou ked mama sla rodit...tak aj ta znama mala pravdu

walkyra88
autor
3. apr 2017

@dai doprovod k maloletej osobe vzdy musia vziat !!!😉to viem určite predsa ste jeho zastupca rozhodujete zanho predsa a nie nema kazdy auto predstavte si to 🙈

loginexistuje
3. apr 2017

@walkyra88 prever si aj to kam ta odvezu aby si nebola neprijemne prekvapena

walkyra88
autor
3. apr 2017

@loginexistuje ked mas papier a zaplatene tam kde rodim cize petrzalka ale ako pisem pojdem radcej z taxikom ako pri prvom porode😉

loginexistuje
3. apr 2017

@walkyra88 aja jasne ak mas zaplatene tak ano aj ked moues natrafit na zachranara ze bude robit problem hej taxik je vacsia istota drzim peste

esther03
3. apr 2017

@walkyra88 podla mna ta odvezu do najblizsej spadovej bez ohladu na to co mas zaplatene a aky papier

jana_eyre
3. apr 2017

Nie, moj tiez musel ist autom za mnou a ja v sanitke.. Nemozu ist ani ostatne deti, co som si zistovala.. Totiz, pri druhej aj tretom som sa strasne bala, ze to namna pride a manzel nestihne dobehnut a ani nikto kto da na nich pozor, tak by sa mi hodilo keby ich mohli vziat, lebo muz to mal z prace blizie k nemocke.. Ale nastastie som to nepotrebovala..

A teraz som si este spomenula, minule leto sme volali zachranku jednej tehotnej zahranicnej zene, co sa v meste potkla na diere na chodniku a padla na brucho, moj muz tam prekladal a jej muza zdravotnici nechceli zobrat.. som sa tam s nimi natahovala kym povolili, lebo ved ten chlap niekde z irska by ani nevedel najst nemocnicu a boli strasne v soku.. Nakoniec povolili so slovami, ze dobre, ale oni budu mat zle a mozno pridu o odmeny, co som povazovala len za taku poslednu zufalu poznamku..

walkyra88
autor
3. apr 2017

@esther03 papier mam dat sanitarom a naco si potom niekto plati aby ho v humuse odrodili?nie nato je ten papier ale aj tak naco pojdeme spolu v taxiku

walkyra88
autor
3. apr 2017

@jana_eyre keby sme mali auto predsa ma odvezie on naco by som si sanitku volala jedine ze by nebol doma ale tiez je to hlupost mohly by brat manzela k tehotnej...

lenkamaxim
3. apr 2017

@esther03 Mna sa pytali kde mam rodit,takze ma neodviezli do najblizsej porodnice ale do tej kam som im ja povedala..
@walkyra88 mojmu muzovi povedali, ze niesme v americkom filme,ked sa pytal ci ho vezmu ku mne do sanitky..

lencita
3. apr 2017

@walkyra88 nie nemoze ist, do sanitky sa berie len doprovod ak je malolety pacient. Ja by som to urcite rieslia znamym alebo niekym z rodiny ak by sa dalo,nech ma oni zavezu do nemocnice, ak je to teda porod v riadnom termine a nie su ziadne komplikacie, nie je dovod na sanitku.
@jana_eyre zufala poznamka, chlapci by sa tahali po sudoch roky keby sa stane nehoda a nieco by sa stalo tomu co si nevedel zaplatit taxik a povedat do akej nemocnice potrebuje odviezt.

vydrnik
3. apr 2017

Nemoze do sanitky,my zme sanitku volali lebo mi praskla placenta,a silno som krvacala,dlho zme cakali,a ked mna nakladali do sanity hned mojmu povedali ze so mnou nemoze,

sasa1310
3. apr 2017

To si chceš zo sanitky urobiť taxík? A ešte si budeš vyberať, kde ťa majú odviezť? Haha, ťa dajú do najbližšej

jana_eyre
3. apr 2017

@walkyra88 ja som si orvy krat sanitku volaka, lebo mi praskla voda a krvacala som, tak prve co nas napadlo bolo volat 112, odkial mi sanitku posielali.. Nie je vsetko ciernobiele..

walkyra88
autor
3. apr 2017

@sasa1310 nie nerobim si taxik zo sanitky😉radcej pojdem taxikom z muzom pytala som sa lebo kamoskineho vzali pred 5r snou tiez mi to prislo divne a nevzali by ma tam kam oni chcu ale mam papier kde rodim a zaplatene potom by som ja ich tahala po sude keby ma nevzali tam kde chcem rodit a mam to zaplatene😉

extempore
3. apr 2017

Záchranári z tohto nie sú nadšení. Sanitkou chodia do pôrodnice len ženy, čo už majú ozaj na mále alebo príslušníčky našej menšiny. Riešila by som to určite taxíkom..

walkyra88
autor
3. apr 2017

@extempore no poznam vela zien co ich taxik odmietol vraj nie su zachranari 🙂..je to prva pomoc a kazdy porod je iny som druhorodicka to mozem aj skor porodit ako prve to som sla taxikom to som mala vela casu😊

ave17
3. apr 2017

Slovo radcej neexistuje!!Hlavne, ze by sa sudila,lebo záchranári ju nezavezu tam,kam si milosťpani povie🙂 Ja sa len smejem🙂

extempore
3. apr 2017

@walkyra88 tak treba rátať s tým, že to pôjde rýchlejšie ako pri prvom. Nechápem, prečo by ťa taxík mal odmietnuť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre