Môže byť pri pôrode aj fotograf?

zanzilady
19. mar 2024

Ahojte, máte niekto skúsenosti či je mozne mat pri pôrode fotografa a ak áno v ktorých pôrodniciach ? Aaa ešte by ma zaujímalo či by ste o to mali záujem keby bola možnosť mat fotky z pôrodu.

lius
19. mar 2024

nic v zlom, ale predpokladam, ze si prvorodicka 🙂 ani by ma to nenapadlo sa nechat fotit pri takejto intimnej prilezitosti

zanzilady
autor
19. mar 2024

@lius práveže nejde o mna 🙂 ja som fotografka, a skôr ma zaujíma či to vibec na sk je možné.

lius
19. mar 2024

@zanzilady aha, tak uz som odpovedala, nie ja osobne by som nemala zaujem o taketo fotky

elis248
19. mar 2024

No neviem.. myslím si, že fotka rodičov ako si držia svoje bábo úplne stačí. Neviem čo viac tam treba fotiť.

zanzilady
autor
19. mar 2024

@elis248
@lius jasne ďakujem vám za spätnú väzbu ☺️

saxana000
19. mar 2024

Urcite ano ako sprevadzajuca osoba pri.porode pojdes so zenou..ale ja by som.ssi skor privitala fotky od.profesionala uz po porode.z bondingu samoprisatia prveho.kupania alebo decentne akty dojcenia s novorodeniatkom..porod samotny sa snazis vytesnit cim skor z hlavy..

zojanka
19. mar 2024

@zanzilady Ani ja by som nemala záujem aby mi tam pobehoval niekto cudzý s foťákom a fotil ma.

elenka.k
19. mar 2024

@zanzilady nie je to nehygienické ?
ja by som ani nechcela mať niekoho iného kto by mi pozeral tam ... a ešte pri tom, prepáč, myslím, si že keby to fakt ženu napadlo - tak by si požiadala svojho mn., partnera
niekde sa stratilo moje komentovanie - tak to pripnem tu na

anjelicek26
19. mar 2024

Ak nepojde manžel,môže ist fotografka.. len ci je to cielom celej akcie.. porod je stresujuca a bolestiva zalezitost a ešte sa usmievat na fotky fakt to posledne..

zanzilady
autor
19. mar 2024

@saxana000 samozrejme, najdôležitejšie by to bolo tie prvé minuty po narodení, jasne že by som nefotila úplne dianie tam dole ale skôr emócie 🥹

slavomira236
19. mar 2024

@zanzilady jaam ale cvakal moj chlap pri synovi ktory bol pri porode.

zanzilady
autor
19. mar 2024

@anjelicek26 áno ja viem, kamarátka napríklad veľmi ľutuje že nemá toe prve okamihy zachytené. Ale jasne zas ísť na úkor najbližšej osoby by som úplne nechcela

zanzilady
autor
19. mar 2024

@slavomira236 tak to už je taká samozrejmosť by som povedala 🙂 skôr ide o to profesionálnejšie 🙂

zuzitko74
19. mar 2024

@zanzilady Nemala by som záujem o takéto fotky, ale ja na fotkách celkove nejak neulietavam, čiže môj názor možno nie je tá správna vzorka.

diewcatqoo
19. mar 2024

Nie, ja by som to urcite nevyuzila. Su veci, ktore su pre mna az prilis osobne a porod je jednou z nich. Nechcem mat ani pamiatku na porod, staci mi fotka pokrkvaneho babatka tesne po tom, co vykukne na svet. Neviem si ani len predstavit, ze by som niekomu v buducnosti ukazovala fotky z porodu. A neviem si to predstavit ani z tej druhej strany, ze by mi bol niekto ukazoval fotky zo svojho porodu. Mna nezaujimaju ani fotky ostatnych z dovoleniek, svadieb a tak, len ticho trpim, ked mi ich ukazuju.. fotky z cudzieho porodu by som teda naozaj vidiet nechcela, aj keby boli neviem ako krasne a umelecky nafotene.

majki_ki
19. mar 2024

@zanzilady sú nemocnice, kde rešpektujú aj 2 sprevádzajúce osoby, väčšinou je druhá za poplatok, takto by tam mohol ísť manžel a aj ty, určite by som sa ale ako mamička vopred informovala na pôrodnici, či sú s tým ok, nevidím v tom veľký problém

jaskolka
19. mar 2024

Nie, za mňa určite nie. Bol tam manžel, alebo ma odfotila sestrička (1.pôrod bol v čase prísnej koronaizolacue). Emócie boli zachytené, to úplne stačilo.

stanulienkat
19. mar 2024

Emocie?? Ja som bola rada, ze zijeme. Hura efekt sa nekonal. V Usa je bezne si cely porod natacat a byva tam ceka rodina. Za mna nechutne. Ako v Disneylande.

jesenzima
19. mar 2024

@zanzilady nie 😃 nemala by som záujem. Pôrod je intímna záležitosť ... Snáď ani taký fotograf neexistuje, ktorý by šiel dobrovoľne fotiť pôrod 🙄

majki_ki
19. mar 2024

@zanzilady každopádne, teraz je trendom čerstvé fotenie novorodeniatka v priebehu prvých 48 hodín, to by myslím maminky ocenili viac, skús porozmýšľať aj nad tým, ako už bolo hore spomenuté

danica2711
19. mar 2024

@zanzilady myslím, že by si si mala nájsť inú cieľovú skupinu pre svoj business. Pôrod je intímna záležitosť, myslím, ža väčšina z nás, čo to máme za sebou, by tam cudzieho človeka mať nechcela. A pre väčšinu žien to určite nie je príležitosť, pri ktorej by chcela byť fotografovaná

zanzilady
autor
19. mar 2024

@diewcatqoo no veď samozrejme, toez by som to Zrovná neukazovala, ale mat to pre seba ten moment zachytený.
@majki_ki ahaaa super to som nevedela ďakujem

@jesenzima Ja by som napríklad išla :D
@stanulienkat to je zas príde prehnane sj mne 🥹

chrobak7
19. mar 2024

@zanzilady Ak sa na to pozrieme čisto fakticky, tak niektoré nemocnice umožňujú mať niekoho pri pôrode. Či to bude manžel, kamarátka či profesionálny fotograf, záleží len na rodičke, koho si určí. Nemyslím si ale, že by tam mohla mať celý tím - manžela, fotografa, osvetľovača...

Takže ak by mala niektorá rodička záujem, tak nemocnica to môže umožniť prítomnosť inej osoby. Čo bude tá osoba robiť - či bude držať rodičku za ruku, alebo ju bude fotiť, je jedno.

O ktoré pôrodnice ide, si treba zistiť osobe. Zoznam takých nemocníc asi nebude nikde na nete.

arcanne2
19. mar 2024

@zanzilady ja mam za sebou 3 narocne porody a teda ani jeden by som nechcela mat na fotke, ani fotografku na sale. A asi by mi bolo jedno ci stoji pri hlave, alebo pri nohach, bolo by mi to maximalne neprijemne. Ale fotenie babatka kludne aj v porodnici napr.1-2dni po narodeni by som brala, ked trochu opadnu emocie.

ivka225
19. mar 2024

Pozrime sa na to aj z pohľadu lekára. Pôrod je síce bežný, ale aj tak nie úplne triviálny a hlavne veľmi dôležitý medicínsky úkon. Preto som za to, aby pri ňom bol zdravotnícky personál plne sústredený a nemyslím si, že prítomnosť médií by toto sústredenie zvyšovala.

vevesh
19. mar 2024

Rodila som v nemecku a nie, pri porode by som urcite fotografa/fotografku nechcela (tu ta moznost je). Skor by som privitala profi novorodenecku niekolko hodinovu fotku- rodila som v nemocnici, kde to mali automatiku, tak som to velmi ani nevnimala a potom v porodnici, kde to vobec nemali- a dost mi to potom chybalo. Ta fotka sa lepila na sprievodny list z porodu (spolu s otlackom nozky a tymi porodnymi mierami)+ vytlacena ako pohladnica/pozdrav/oznamenie o narodeni. A k tomu nemocnica anonymne na svojej porodnickej stranke zverejnovala babetka, tak si ich mohli pozriet aj clenovia rodiny 4000km vzdialeni. Ale to je skor otazka na porodnicu, ci by to bolo mozne...

fido69
19. mar 2024

"kamarátka napríklad veľmi ľutuje že nemá toe prve okamihy zachytené."

To by mohla ľútovať, že nemá podobné snímky napríklad z počatia... a pri prežívanom orgazme by to boli celkom zaujímavé spomienky... 😀
Domnievam sa, že si pôrod na vlastnej koži ešte nezažila, pretože to nie je chvíľa vhodná na nejaké fotografovanie. Pre rodičku je to ťažké a bolestivé. Veď počkajte tých pár dní a môžete fotiť aj v ateriéri. Určite z toho vzniknú krasne a pohodové fotografie. 😉

lisymbia
19. mar 2024

Videla som viacero takýchto profilov zameraných na pôrodné fotenie, samozrejme zahraničné a väčšinou domáce pôrody, za mňa je to veľmi zaujímavé a fakt som si tie fotky pozerala so zatajeným dychom, no ja osobne by som takúto možnosť nevyužila 😊

mandzula
19. mar 2024

Ja by som zaujem isto nemala. To, ako sa v dnesnej dobe vnima porod a ako sa z neho vsetci idu pototo, je podla mna prehnane. Robi sa z neho viac, ako je potrebne. Je to pre mna medicinsky zakrok ako kazdy iny, no z tych inych ludia fotky mat nechcu.

ibrunova
19. mar 2024

A ktovie, či by to nemocnica vôbec povolila, z hygienických dôvodov. Je rozdiel manžel a cudzia osoba s foťákom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre