Manžel pri pôrode - skúsenosti a pocity

zivile
19. máj 2014

Ahojte. Prosim, napiste skusenosti a pocity z porodu pri ktorom bol manzel.Dakujem. Ja som mala pri prvom porode tetu kt. je doktorka, evidentne sa ku mne spravali protekcne..ale teraz chceme obaja aby tam bol manzel.

erikasadek
19. máj 2014

osobne vzdy som mala muza pri porode najlepsia vec aka moze byt 😉 pre zenu dieta a ako ja muza.. 😉

majka777
19. máj 2014

Rozhodnu s muzom pri porode, neviem si predstavit, ze by som tam bola sama v podstate s cudzimi ludmi...mne to velmi pomohlo

sheila72
19. máj 2014

@zivile ja tiež odporúčam, aj ja som mala muža pri pôrode a bol pre mňa veľká opora...síce najskôr som sa akoby hanbila, ešte keď som čakala, že ma bude vidieť v takom stave tam vzdychať :D ale nakoniec som rada že tam bol a pri druhom ho tam určite budem chcieť zas :D

robertf
19. máj 2014

@zivile ja som bol naposledy pri porode a nevieme si to s manzelkou obaja vynachvalit...ja som si zazil neopakovatelne chvile,pocity,,,a manzelke vraj moja pritomnost velmi pomohla...a cely nas vztah to strasne moc utuzilo...ci uz ja a manzelka,tak aj ja a nasa dcerka

jamabe
19. máj 2014

Ja som mala muža pri pôrode do okamihu, keď rozhodli že to bude akútna sekcia... A som strašne rada, lebo som bola vyplašená, hrozne som sa bála, bábo malo zlé ozvy, trápili ma celý deň na pásoch, pôrod sa nerozbiehal.. Muž ma upokojoval, bol mi oporou, zároveň sa pýtal lekárov čo sa deje, ja som nebola schopná ničoho. A potom, keď som bola už po sekcii, ja som vlastne stále spala, ale jeho zavolali hneď ku malej, mohol si ju vziať na ruky, pofotiť.. Ku mne ho síce tiež pustili, ale to som nevnímala. Za mňa určite áno! 🙂

kaktusik007
19. máj 2014

@zivile no -- teraz uz exmanzel bol pri prvom porode... do dnesneho dna ma z toho traumu, pretoze mu nedocvaklo, ze ak pride do porodnej saly 10 ludi, ktori kmitaju okolo jeho zeny, ze asi fakt ide do tuheho... Je do dnesneho dna na nich vsetkych nahnevany, ze sa mu NIKTO nevenoval -- to, ze zachranovali jeho zenu a dieta - NEPODSTATNE. 😀 😀 😀 😀
pri druhom porode som mala uz kamosku - aj teda preto, ze som rodila sekciou a na operacnu salu sa len tak hocikto nedostane a ona sa dostala - lebo operacna sestra 🙂 A to si absolutne neviem vynachvalit, totalna spokojnost.

tatiana7777
19. máj 2014

@zivile ber ho, je to super pre oboch 🙂

lennicka
19. máj 2014

@zivile pokial manžel ma záujem, tak urcite ano. Jasom svojho aj posielala domov, kým sa nič nedialo, ale nechcel. Takze so mnou strávil 30 hodin kým sa mala narodila. A naozaj to bolo super, hlavne mi robil spoločnosť,a velmi rada na to spomínam.

tonjadabik2
19. máj 2014

ahoj moj bol pri porode a bolo super.ked ma drzal a bol pri mne.videl ako trpim a vazi si ma ovela viac ako predtym.odporucam naozaj.najkrajsie ked mu vysla slzicka a plakal a dakoval,nato sa nezabuda.. 🙂 snad pojde aj k dalsiemu a ak nie..tak zvladnem aj sama.. 😀

jabadaba
19. máj 2014

@kaktusik007 😀 😀 😀 to je gol! Takze pan ma traumu z nedostatku pozornosti? Moje nervy, som sa dobre pobavila. 😀

jabadaba
19. máj 2014

@zivile hlavne nic nasilu. Sam manzel musi k tomuto rozhodnutiu dospiet. 😉

kaktusik007
19. máj 2014

@jabadaba no mne do smiechu nebolo... si predstav, den po sekcii, ledva sa clovek rozchodi, a este riesit hluposti typu vyhovarat manzelovi stazovanie sa na personal - ktory si inak fakt iba robil svoju povinnost....
😉

tina1988
19. máj 2014

Ja som mala muzicka pri porode a neviem si predstavit ze by tam nebol .. uz len ten pocit, ze je pri tebe niekto koho poznas, drzi ta za ruku a podporuje ta. A aj pre neho to bol neskutocny zazitok vidiet ako prislo na svet jeho dietatko ... aj slzicka bola 🙂

jabadaba
19. máj 2014

@kaktusik007 viem si predstavit, ale takto kedto clovek cita, je to ozaj komicke. Take smutno smiesne asi, presnejsie povedane.

andreasiskova3
19. máj 2014

Ja som tiez mala manzela pri oboch porodoch od zaciatku az do konca.Najlepsie co moze byt.Neviem si ani predstavit ze by tam nebol.Bol mi obrovskou podporou. A myslim ze aj lekari sa vtedy spravaju k rodicke lepsie.Snad aby im otec jednu nenatiahol ak by boli protivni 😀

25daniela
19. máj 2014

Moj manzel bol pri dvoch porodoch takmer cely cas a pri tretom bol na poslednu minutu, ale uz vedel o co ide. Pri tretom som mala zazmluvneneho dr a ten tam bol so mnou v case, ked pri predchadzajucich bol so mnou manzel. Ale to bola ina kava, predsa len dr dokaze ulavit od bolesti trochu viac 🙂 dal mi neaky cipok a hned boli bolesti znesitelnejsie... Takze samozrejme blizka osoba, ale je to na nezaplatenie, ked je aj zdravotnik 😀
A samozrejme je tam viac respektu, ak je partner pri porode...

evitka83
20. máj 2014

mna teda porod este len caka, ale moj muz bude pri mne. Najskor nechcel, pretoze sa bal, ci to zvladne psychicky, ale bavili sme sa o tom niekolko mesiacov, pozreli sme si spolu par dokumentov, aby mal predstavu co ho moze cakat a nakoniec sam nabera odvahu a tesi sa, ze bude pri tom 🙂

zivile
autor
20. máj 2014

Ahojte..sprava pe vsetky z vas. Akoze my sme rozhodnuti, ze k porodu pojde. Ja som mu povedala, este v case ked som ani nebola tehotna, ze by som bola rada, keby bol pri porode..a nechcel..ale teraz co som uz realne tehotna a vidi to brusko, kt. kremuje, bozkava, pripozerani filmu hladka, ozyva sa m dietatku ako sa dnes ma, co robi, a ze sa na neho tesime..tak akosi to samo prislo z neho ze chcei ist k porodu. A som velmi rada. Ja som len cakala, ci niektora nenapise, ze sa zmenil po porode ich intimny zivot.Ale som rada, ze ste mi to nenapisali.Lebo citala som uz aj take pribehy, ze muz prestal s manzelkou spat..akosi ju vnimal ako matku a nie ako zenu, ...Ale ja verim, ze to je ojedineli pripad..a taky muz nema vsetkych pokope...

zuzpolka
20. máj 2014

Moj muž bol ale odpadol 😀 ale aj to sa rata nie? 🙂 aj tak som bola rada ze ho tam mam aj ked som si to trocha inak predstavovala.... 🙂 Ked sa dal potom dokopy aspon bol so mnou a s malym este na sale 2 hodiny 😉

nataliahen
20. máj 2014

Moj muz najprv nechcel, zevraj on sa zosype. Ja som mu povedala ze by som velmi chcela aby bol pri mne. Nakoniec bol a vobec nelutoval ani sa nezosipal plakal ked uvidel nasu lasku a ked mala ist rodit kamoska tak jej muz tiez nechcel ist tak ten moj povedal ze pojde pri porod on 🙂 myslim si ze je dobre mat muza pri sebe pri tych bolestiach. Samozrejme je tam potom aj viac respektu. A co sa tyka int.zivota sa nezmenilo nic mozno este k lepsiemu 🙂

leiluska89
23. máj 2014

@evitka83 ahoj,daj nejake doporucenie na dokumenty....aj ja chcem este manzela pripravit,lebo ma strach,ze to potom nebude ono,tak mu to chcem vyvratit..... 😉

anetkaadamko
26. jún 2014

ja som pri prvom muža nemala...................ani pri druhom som neplánovala....ale nejak to tak dopadlo, že bol.........prenášala som 10 dní.............a 2 dni mi vyvolávali...........tak ma prišiel večer pozrieť ............ a doki mi po večernej kontrole hovorí, že za 1-2 hodiny je malé vonku, tak zostal............a bolo to moje najlepšie rozhodnutie v živote.,...............keďže moje pôrody boli veľmi ťažké...........

katche
26. jún 2014

Ja som pri porode muza mala a uz od zistenia, ze som tehotna nehovoril o inom, ako o tom, ze tam bude. Neviem si predstavit, ze by som tam bola sama. Psychicky mi to velmi pomohlo, i ked mi potom vravel, ze nechapal, co ma robit. Mne stacilo, ze tam bol, stal pri mne a povzbudzoval ma. Traumu nastastie nema😀 je sice pravda, ze porodne asistentky boli prisne, sem tam zvysili hlas, ale som im za to vdacna, prepadala som panike. Ak budeme mat druhe, urcite pri tom bude, ak sa bude dat. Bol so mnou uz dve hodiny pred porodom, za co mozeme dakovat znamej z nemocnice 🙂

evinka1332
17. júl 2014

ahoj....@zivile ja som mala manžela pri dvoch pôrodoch a bolo to super, bol mi veľkou oporou a myslím, že si to aj užíval, všetko chcel vidieť a potom tá radosť v jeho očiach.... som rada, že bol pri mne

lauricka
17. júl 2014

@zivile muz sa musi sam rozhodnut, ak je pripraveny, vie, ako to prebieha a nema s tym problem a sam chce ist, nemalo by to mat nejaky negativny vplyv na neho. Samozrejme, ak sa porod skomplikuje, stres zazivaju vsetci. Myslim si, ze dospely, inteligentny, rozumny chlap, ktory tam chce ist asi vie, co ocakavat. Nechaj ho, nech spravi, ako chce sam. Moj muz bol pri porode a je tiez velmi rad, ze tam bol. Ked sa ho pytali na meno prveho babatka, syna, nepovedal ani slovo. Ja som na neho ostala pozerat (pre meno sme uz boli rozhodnuti), ze co je a vsetci ostatni tiez. A on mal len od dojatia zovrete hrdlo, takze to, jednoducho, nevladal povedat 😀

bobaska6
19. júl 2014

Môj pri prvom nebol, ale ľutuje, keď ma počul cez telefon ako mu tam plačem a vzdychám od bolesti, teraz je k druhému rozhodnutý ísť. Môže byť somnou od chvíle ako prídeme na pôrodnicu či už len pri samotnom tlačení? trošku mi to upresnite prosím

zivile
autor
24. okt 2014

tak jas som porodila v sobotu 18.10 a manzel bol pri mne..do nemocnice sme prisli o 10stej. Ja som sa rano rohodla, ze ideme ,lebo som si bola ista ze som viac otvorena, den predtym sme boli v meste a ja som pri kazdom kroku citila kao keby mi mal vypadnut..
Tak teda mu vravim, pekny datum, Lukas ma meniny..ideme do nemocky.Sestricka ma napojila na monitor..kde neukazalo ani jednu kontrakciu a uz ma isla poslat domov a potom Dr. vravi, ze nie, nech ostanem lebo ked som bola v pondelok na poradni ,tak som bola na 4 cm otvorena..
tak teda som sadla na kozu a on skoro odpadol..bola som na 6 cm otvorena a bez bolesti..
Na porodnej sale uz mali dve mamicky a tretia bola v zdycharni..tak ma nechal Dr. pri sebe v ambulancii..tak sme kecali a kecali o 12 mi dala sestricka klistir pred jedno mi prepichyli plodovu vodu a to uz som volala manzelovi nech pride..manzel prisiel ak blesk..hned som isla na porodny stol...kde som dostala prvu kontrakciu..to bol manzel pri mne a bol super, uzacny..do hod. bol syncek na svete...Uzasny porod..ako Dr. povedal, ze este nezazil ze zena nemala kontrkacie a prisla na 6 cm otvorena...a este som s nim sedela a kecala..ako keby nic...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre