Mali ste pôrod bez epidurálky?

lulu89
30. jan 2013

Mali ste porod bez epiduralky?
Ja mam termin uz 16.2. a za nu by sa malo platit cca 150€ a pre mna je to vela,tak ci je az taka dolezita a ako ste to prezivali............

suelop
30. jan 2013

Mna stal epidural 100e. A bolo to vykupenie ked mi ho zaviedli. Bolest som citila, no ked to porovnam s tym ako to bolelo pred zavedenim, tak nebo a zem. A najlepsie asi bolo to, ze sitie som citila len ako stipkanie. Ak mas nizky prah bolesti, tak urcite ocenis. 🙂

alicka7
30. jan 2013

Ja som rodila s epi, na porod mam krasnu spomienku. Horsie to bolo potom, zosita hradza strasne bolela, 2 tyzdne som nemohla poriadne sediet.
Mam kamaratky, ktore rodili bez epi a krasne to zvladli.
Ci sa rozhodnes tak alebo onak, ked UVIDIS SVOJE BABATKO, ZABUDNES NA VSETKU BOLEST A UNAVU.

kattrin5
30. jan 2013

Ja som rodila s epiduralkou kontrakcie som zazila asi hodinu ale to bola ina bolest, nevedela som sa dockat kedy mi ju anesteziolog pride pichnut, ja obdivujem zeny co rodia bez, ako mne ta hodina uuuuuplne stacila..a s epidutalom uplna pohoda zziadna bolest, nevovola som unavena, pocas porodu som so vsetkymI komunikovala a uzila som si ho. zaplatila by som aj keby epiduralka stala 500eur!!

danka2105
30. jan 2013

@lulu89 Ja som rodila BEZ epi, a da sa to v pohode zvladnut. Rodila som po vyvolavacke, co vraj je este horsia bolest. U nas stala epi 140 eur, ale mne neslo o peniaze. Ked mi ju chceli zaviest, mala som len male bolesti, potom to bolo trosku intenzivnejsie, ale fakt sa to dalo zvladnut. Nemala som ani nastrih a 5 hodin po porode som ani nevedela, ze som rodila 🙂 Mam nadherne spomienky. Dopredu to nikdy nevies, uvidis ake budes mat bolesti a potom sa rozhodnes. Kazda sme ina a kazda ma prah bolesti niekde inde. Drzim prsteky 🙂

elen2
30. jan 2013

Ja som rodila prvy porod s Epiduralkou a zazitok neskutocny super vec..druhy porod som mala bez epiduralky ale moj nazor je taky ze naco ma zena trpiet ked nemusi...

fuska
30. jan 2013

Ja som rodila bez epiduralky, bolestive kontrakcie som mala 5 hodin. Chodila som na predporodnu pripravu a tam ma presvedcili o tom, ze bez EPI je to pre dieta aj matku spravidla lepsie. Nebanujem. Dalsie dve deticky budem tiez rodit bez epi. 😉

katarinaja
30. jan 2013

ja som rodila aj s aj bez a radím daj si epidural 🙂

hamca
30. jan 2013

ja som rodila bez epi. nad epi som ani neuvazovala, som velmi citliva na injekcie a dobrovolne by som si nic do oblasti chrbta nedala pichnut 🙂 .
Jasne ze porod bolel, ale bez problemov som to zvladla a to mi pichali infuzky s hormonami na zosilnenie kontrakcii.
A ani pri dalsom porode neplanujem epi.

tinkax
30. jan 2013

Ja som rodila bez epiduralky 2 krat a ku koncu to boli ozaj brutal kontrakcie ale po vytlaceni dietatka velka ulava a uz ziadna bolest, neslo o peniaze ale nechcela som si nic dat pichat

rebeka7501
30. jan 2013

Ja som rodila bez a som tu, pravdu povediac bála by som sa, aby mi vrazili ihlu do chrbtice.

xenicka13
30. jan 2013

mala som tri, ked vies, ako bolest predychvat, da sa to

nika1288
30. jan 2013

@lulu89 ja som rodila bez epiduralky, mala som ju dohovorenu,ale nestihali mi ju dat a na porod mam velmi pekne spomienky..mozno aj u teba to bude take rychle 🙂 drzim palceky

silviapb
30. jan 2013

Ja som rodila bez 2x ale nie koli peniazom ale bala som sa ze by som sa pohla pri tom vpichu.

1ivanka1
30. jan 2013

Rodila som bez epi, chcela som ju, ale v niektorych nemocniciach to akosi nie je mozne aj ked to je mozne.. 😒 ja som vsakmala rychly porod (10,5hodin)so vsetkym a sestricky mi hovorili ze na prvorodicku super..ze mozem rodit kazdy rok..ha ha ha...ale mala bola rozmerovo v pohode tak mozno aj preto..3100g,47cm...ale nadavala som u toho, myslela som ze tam zomriem od bolesti, ze nerodim ale zomieram, a nas*ana som bola na mojho 🙂 ale preslo to, som tu, 🙂 epi by som si asi zaregistrovala a potom sa rozhodla..mozno ti bude stacit len ta moznost ze mas tu MOZNOST si ju dat...a inak bolestsa da utisit aj inak ako je epi.....drzim palec!

luciahromadkova
30. jan 2013

ja som tiez rodila s epiduralkou, ale zavisi od toho ci je dobre pichnuta, vtedy vraj necitis ani kontrakcie a po porode sitie, no podla porodnej asistentky /bol to moj prvy porod/, som ju nemala dobre pichnutu a teda citila som kontrakcie a aj to sitie... kontrakcie sa daju predychat, lebo podla mna je porod aj o psychike
a pri dalsom porode si dam tiez pichnut epi

zuzka38
30. jan 2013

ja som rodila bez ale len preto, ze sa to nestihlo kedze som pri prijme bola otvorena na 9, zaplatenu epi som mala, nevedela som co maa caka a xcela som mat istotu.. Vzdy mozes epi odmietnut a peniaze ti vratia takmer vsetky (bez nejakeho admin.popl.)..

palomka
30. jan 2013

2x bez epi a som tu a zijem 😀 deti som rodila velke, dcera 3960g a syn 4700g 😅 . kontrakcie bolia jak svina, to by som klamala keby som povedala, ze nie 😀 ale niektore kamosky nemali vooobec take silne kontrakcie ako ja, jedna dokonca len 3 kontrakcie tesne pred vytlacenim. kazda zena je ina, kazda inak znasa bolest a ma aj iny prah bolesti. a keby som isla rodit 3x tak by som si ju tiez nedala. a sitie...to mi pichli na umrtvenie injekciu, to ma vobec nebolelo 😉 drzim palce uz ako sa rozhodnes

sluci
30. jan 2013

ja som rodila bez epi.... ku koncu to bolo dosť zlé, ale dalo sa vydržať... šitie bolo horšie, ale to šlo dosť rýchlo.... čítala som o dosť nevýhodách epi, ale keby mám ísť rodiť druhý krát, ak by som mala financie tak asi si dám :D a keby peniažteky neboli... prežijem aj bez... :D dá sa to :D :D len je to náročnejšie :D ale každý pôrod je úplne iný.....tak držím palčeky 🙂

vieruna
30. jan 2013

Oba porody bez a rozhodla by som sa tak znova. Starsi mal cez styry kila a dvojicky mali kazdy cca 2,5 kila. Podla mojho nazoru sa zeny bez EPI lepsie potom regeneruju

simca06022011
30. jan 2013

Prezila som to bez v pohode, ak nie su komplikacie tak je to v pohode aj bez... ked su komplikacie tsk ani epi nepomoze🙂 Kazdy clovek ma ale iny peah bolesti, tak sa zarias podla toho... ked niekto umiera pri vrtani zubu, tak pri porode to bude podobne 🙂))))

magdalenka1302
30. jan 2013

ja som bola prvorodicka a rodila som bez epi...nestihli mi ju pichnut...kontrakcie sa dali v pohode.ked mi doma zacali ani som neverila, ze to su tie kontrakcie.a sitie tiez v pohode. doktor mi dal extra davku umrtvovacky.porodila som za 4 hodky

biancarv
30. jan 2013

ahoj, ja mám dvoch synčekov a obidva pôrody som mala bez epidurálky a vôbec to nebolo strašné, prvý syn 3800 g a druhý 4000 gramov. Kontrakcie sú v pohode, najhoršie bolo vytlačiť hlavičku , ale to dlho netrvá a potom nastane úľava, radosť a už žiadna bolesť. Držím palce PS: podľa mňa sú to zbytočne vyhodené peniaze, radšej z toho kúp niečo pre bábätko, boli sme stvorené na to, aby sme pôrod zvládli 😉

zumasi
30. jan 2013

@lulu89 rodila som bez epi, kontrakcie boleli strasne, bola som nadopovana oxytocinom, takze som fakt mala pocit ze ma roztrhne. ale napriek tomu chcem aj dalsie porody bez 🙂 je to prirodzene, asi by sa mi to neratalo bez toho, a to nie som nejaka sebatriznicka :D pri epi hrozia komplikacie, tusim sa musi po porode dlhsie lezat, ale za to sa nehadam, nie som si ista. viem ze hrozia castejsie bolesti hlavy a tak. ale rizika urcite poznas 🙂 nam to na kurzoch podali tak, ze ak ma niekto panicky strach z bolesti a porodu tak je to na mieste, inak je lepsie si nedat.. a este- nemusi zabrat, co je blbe, ked sa chystas na bezbolestny porod a zrazu nic z toho. tak sa dobre rozhodni 🙂 🙂

lucinocka
30. jan 2013

@lulu89 rodila som vyvolavane, 2 tyzdne skor, cize intenzivnejsie a bolestivejsie a zvladla som bez epi🙂 s odstupom casu si myslim ze to nebolo az take strasne 🙂 na druhe ked budem musiet zase vyvolavane tak si dam, len preto lebo som zvedava na rozdiel :D

alena76
30. jan 2013

4x bez a tu som...z toho 2 velmi lahke porody 😉
inak, pri stvrtom som chcela, ale ked som prisla, maly malhlavu uz skoro vonku. Tak sa doktor zarehnil, ze mi ju ani nestihne pichnut

lubka1983
30. jan 2013

Ja som mala prveho s epi cakali sme dlhi kedze som necitila kedy tlacit,to je ta nevyhoda.druheho bez epi,kedze som mala zle vysledky krvy.a druhy bol tiez v pohode,kym ma vysetrili uz som bola otvorena na 6bez bolesti,potom mi pustili vodu a bolesti zasa nikde a to uz hodiny dost pokrocili,tak mi dali infuzku jedna cela a pol dalo sa to vydrzat,naozaj musim povedat ze to slo u mna rychlo a keby som mala aj tretie tak si epi tiez nedam.

mami.sk
30. jan 2013

rodila som bez epidurálky , pôrod som mala vyvolávaný a dalo sa to vydržať 😉 po vyvolávačke som porodila za 2,5 hod 🙂

nešlo mi o peniaze, skôr som mala obavy z komplikácií a presne aj z toho, že sa budem tešiť na bezbolestný pôrod a nebude k dispozícií anesteziológ alebo epi nezaberie - termín som mala na Vianoce 😒

lejlla
30. jan 2013

Ja som oboch syncekov porodila bez epiduralu a na porod spominam len v tom najlepsom.boli to sice bolesti nemozem povedat ale zvladla som to a urcite to zvladnes aj ty uvidis.
a to som mala porodnika stryka a ten mi epidural vobec neodporucal.vela zdaru!

sisinka29
30. jan 2013

Dcérku som rodila s epidurálkou, synčeka nedávno bez epidurálky, keď to porovnám určite by som rodila už len s epidurálkou aj kebyže to stojí veľa. Nemám dobré spomienky ešte stále na pôrod bez epidurálky, samozrejme že sa to dá vydržat, ved to aj žena musí, čo iné jej ostáva. 😒

martina28p
30. jan 2013

@lulu89 ahoj,ja som rodila oboch chlapcov vyvolávačkou a bez epi....ja ti poviem len tolko,som strašná padavka,doteraz neviem uveriť tomu,že ja som porodila a že dva krát .... doteraz som z toho akosi mimo .... vždy som sa všetkého bála ,ale teraz viem,čo je vo mne....bolesť bola,ale načo sa dopredu strachovať,môže sa stať,že ani ju nestihneš použiť,môže sa stať,že pôjdeš na sekciu....nechcem strašiť,ale ja si myslím,že to zvládneš,,,,,zas na druhej strane,je pravda ako píšu niektoré mamičky,načo trpieť,ked nemusíš,ale sama píšeš že je to dosť drahé.....a ja som zas epi ani nemohla mať,kedže mávam silné migrény a vtedy to neodporúčajú,neviem či je to pravda,ale ked prestane účinkovať,tak velmi silno bolí hlava,mne to hovoril anesteziolog,tak mi povedal,že by si to nevzal na zodpovednosť,aby mi to neublížilo.....tak držím palce a neboj,zvládneš to a bude to krásne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre