Má niektorá z vás za sebou 4. cisársky rez?

56565656
4. máj 2011

Rozmyšľam , ale neviem. Budem rada keď sa ozve niektora ktora to ma za sebou.

zuzikkaa
4. máj 2011

@56565656 a neodporučali ti pri poslednom sterilizáciu???
no záleží aj kedy bol ten posledný...

ela2710
4. máj 2011

@56565656 nemam to za sebou ale v porodnici bola maminka co mala prve dva porody cisarskym, trei mala vsak normalny, a stvrty isla na cisarsky a vsetko v poriadku. Ako pise @zuzikkaa zalezi to najma od casu medzi tym poslednym, ci sa uz maternica uplne zahojila a ci je ,,pripravena" na dalsie babatko a na dalsi rez...a inak ja by som sa na sterilizaciu nedala nahovorit...keby som mala take financne zazemie, aby som mohla vychovat 4 deti, tak by som ani na sekundu nevahala...preto si myslim, ze je to kazdeho osobna vec, ci deticky chce alebo nie...ona sa nepytala ci si ma dietatko nechat, alebo ci sa mala dat sterilizovat, ale ci uz niekto zazil nieco podobne,,, 🙂 😉

drnduliak
4. máj 2011

moja znama mala 4 cisaraky, pokial viem, vsetko dopadlo dobre, hoci doktor jej uz po druhom hovoril, ze ju uz na sale nechce vidiet... 🙄

xlucia
5. máj 2011

@drnduliak a kolko ma medzi detmi rozdiel?

drnduliak
5. máj 2011

@xlucia noo, to presne neviem, viem len ze medzi prvym a poslednym je 14 rokov, a tie prve tri boli tak skor po sebe, posledne babo mala s takym vacsim odstupom

zuzana76
5. máj 2011

@56565656 skua sa spytat este v teme Cisarsky rez , ja mam zatial dva, ale tiez mi uz odporucali sterilizaciu, no nedala som si.

katulka74
5. máj 2011

Ahojte,ja cakam tretie a viem,ze su zeny co maju aj 4 cisarske...

elpidik
8. máj 2011

Taktiež poznám jednu manželku lekára niekde z okolia Nitry, ktorá má za sebou štyri CR. Majú štyri dcérky, vekovo možno tak 6, 4, 3, 1. Pokiaľ viem, všetko prebehlo OK. Mamička, aj dievčatká sú v poriadku. Takže tiež viem, že je to možné. Záleží od lekára a od komplikácií. Aj ja mám inak za sebou jeden CR. Uvidíme, ako to bude s druhým bábätkom...

kukucg
8. máj 2011

Moja sesternica ma 4 deti, vsetky cisarskym, maju 12r, 10,5r, 4,5r, a 3,5 r sice to lekari v ziadnom pripade nedoporucovali ale ziadne komplikacie nemala, aj ked mohla mat

sweetsuzi
16. máj 2011

so mnou bola pred porodom na izbe mamicka co cakala 4. babo a bola po 3 cisarskych (najstarsi chlapcek mal 8 rokov) - lezala na predporodnom vyse 2 mesiace lebo jej mohla kedykolvek prasknut maternica kvoli tomu ze bola velmi namahana a viackrat rezana- ona mala totiz vsetky deti velke, okolo 4 kil. No nechcela by som to zazit tie nervy, no a co sa tyka lekarov tak ti pri kazdej vizite riesili len to, ci sa uz rozhodla pre sterilizaciu.

alexandrakiara
3. júl 2012

Ahojte ja som mala 3 CR z toho mam dve dcery,kedze prve dvojcatka mi umreli v brusku ☹ Po 3 CR mi doktor povedal,ze musim na sterilizaciu a poviem Vam,ze to lutujem ked citam a poznam zeny co mali aj 4 CR.No tiez viem,ze sa da otehotniet aj ked je zena po sterilizacii a to umelo 😉 len musi byt zena v poriadku 🙂

malabiba
3. júl 2012

@56565656 ahoj, mám dve deti sekciou, otehotnela som po prvom dieťatku veľmi skoro, ale všetko dopadlo veľmi dobre...mám kamarátku, ktorá má 4 deti po cca 7 rokoch sekciou, je ok, ale dosť vyčerpaná

malabiba
3. júl 2012

baby a určite sa nedajte nahovoriť na sterilizáciu 😖

monika310
6. júl 2012

ahojte baby mám za sebu 1normalny 2cisarke..Nič by nevadilo len naposledy som mala cisara v oktobry 2011 a teraz som opet tehotná a bojím sa ked to je tak po kratkej dobe...Porody a cisare prebehli uplne v poriadku.nemate skusenosti?Dakujem

monika310
16. júl 2012

@katulka74 prosím ta a to si mala tri cisarske ak hej po akej dobe?

katulka74
16. júl 2012

Ahoj,ja mam 3 cisarske,medzi 1 a 2 mam 2 a pol roka a treti mam po 16 rokoch

jarus74
17. júl 2012

@monika310 a bola si uz u doktora ?snad bude vsetko v poriadku je to naozaj skoro po cisarskom ale stalo sa 🙂 ak mas silnu maternicu bude vsetko ok len mozno ku koncu tehu si ta nechaju v nemocke ask by sa im nieco nepacilo .drzim palceky nech je vsetko ok ja tomu verim 🙂najde sa niektora ktora ma cisarske takto z sebou ,ved aj pri normalnom porode je riziko !!

ja mam deticiek viac a mam za sebou 4 normalne porody i sekcie a posledne boli sekcie ,mam ich tri s odstupom dvojrocnym a ten posledny cisarsky s odstupom 4 rocnym .inac ja by som sa dala este na jedno ale uz mam vek a doktory by ma povazovali za ........ ci som normalna ,uz som si vypocula vselico ale nakoniec je to moja a muzova vec kolko deti sme chceli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

drzim palceky v tehu nech sa dari az do konca 🙂 🙂 🙂

bublinkajasminka
17. júl 2012

na tuto temu som si svoje uzila v porodnici...bola som na izbe s ukrajinkou ktora mala 4 cisarsky rez za sebou prave sa jej narodilo dievcatko......tie stony co robila to som este nepocula - sestricky chodili okolo nej, stale len nadavali aj doktori jej hovorili svoje, ze po tretom sa mala dat sterilizovat a ona plakala v kuse ze ona chce aj dalsie deti !!!! sialena podla mna.....fakt doktori sa tvarili nasrato - inak to ani povedat neviem 😒 akoju prijali na druhy den som nastastie isla domov lebo ona vzdychala a stonala celu noc....

jarus74
17. júl 2012

no kazda sme ina ,kazda znasame bolest inac ja ked si spomeniem som ani necekla a to som mala aj problemy po poslednom cisarskom a ani som necekla a vedla mna maminka po druhom cisarskom tiez ujukala kym domov nesla .co narobis je to aj od povahy .. 🙂

jarus74
17. júl 2012

a co sa tyka sterilizacie tiez nemoze niekto niekoho prinutit ja sama ju nemam aj som vahala lebo ma doktori upozornovali ,mam na to osobny nazor ako kazdy z nas 🙂 🙂 🙂

cat
17. júl 2012

@malabiba prečo nie? napr. ja- mám dve deti narodené sekciou a tretie celkom určite akože na 100% nechcem, antikoncepciu už brať nesmiem, celkom vážne o sterilizácii uvažujem.. Prečo píšeš nie? Zlá osobná skúsenosť? Dosť ma to zaujíma, čo by sa potom zmenilo u mňa..
Inak poznám kočku,čo má 3 CR, ležala som mnou na pooper.izbe, doktor jej prišiel povedať,že viac ju v porodnici vidieť nechce, bolo to dosť hnusné 😒

monika310
17. júl 2012

@jarus74 idem o týžden a ked som povedala že tretí cisar tak sestrička bola zaskočená..Bojím sa ale ked to zvládaju aj iné a viac cisarov aj štari tak ja mám pevnu volu prečo nie ja čítala som že v priebehu 5rokov 3cisare a aj iné...Ja má pevnu volu a verím si sa ma pýtala či mám problémy a zaklopem si nič mi neni bez problémov som úplne ok

masinka
17. júl 2012

@56565656 ja mam za sebou 3 SC a stvrte dieta mi doktor neodporucal..... ani s vacsim casovym odstupom. Robil mi vsetky tri SC , takze vie, ako to tam vnutri u mna vyzera.
Aj ked ti tu 100 mamiciek napise, ze mali 4 Sc a vsetko je OK, neda sa podla toho riadit. Ci to bude aj u teba OK, alebo uz hazardujes so zivotom - svojim, aj buduceho dietatka - ti povie len doktor (alebo este lepsie viaceri aby si si to mohla spriemerovat...). Niekomu sa to hoji zle a problem je aj druha sekcia po x rokoch, niekto moze rodit sekciou pomaly kazdy rok a pohoda ...(moj doki spominal, ze mal aj mamicku co mala 5 sekcii a caka ze ju este uvidi)...

ale sterilizovat som sa nedala - aj ked mi to lekari ponukali (nikto ma nenutil)....

malabiba
22. júl 2012

@cat ak je niekto pevne rozhodnutý, že ďalšie dieťa už nie, a iná forma antikoncepcie nevyhovuje, tak samozrejme sterilizácia je vhodná....ale lekári zvyknú nahovárať matky po 2, 3 sekciách na sterilizáciu, preto hovorím, aby sa nedali nahovoriť, ak nie sú samy rozhodnuté

redhotka
20. sep 2012

Ahojte, pridám aj ja svoje skúsenosti s viacnásobnými SC. Mám 28 rokov, a asi o tri týždne ma čaká štvrtý cisársky. Moje tri detičky majú 5,4 a 2 roky. Prvý cisársky bol preto, že bábo malo 4570 g. A s ďalšími sa v pôrodnici v ZA so mnou ani nebavili o iných spôsoboch ako to, že to bude automaticky SC. A spôsob, s akým v tej pôrodnici so mnou komunikovali, bol neskutočný. Prečo sa už po druhom nedám na sterilizáciu.. či som taká nezodpovedná, že keď otehotniem znova a praskne mi maternica, nechám dve siroty.. a to všetko priamo na príjme už pred pôrodom.. Preto som zmenila gynekológa aj pôrodnicu a toto štvrté idem rodiť do Trenčína. Veľmi by sme ešte chceli ďalšie bábätko ale všetko záleží od toho, ako dopadne tento cisársky a čo mi odporučí lekár. V inej nemocnici by som pravdepodobne rodila druhé normálne. Takže veľa záleží od toho kde rodíte. Čo sa týka sterilizácie, lekári vás budú nahovárať si ju dať urobiť a budú vás všelijako zastrašovať, ale nedajte sa. Naše detičky boli všetky plánované a tak u nás nehrozí sterilizácia už len z presvedčenia. My používame na plodné. neplodné dni billingsovku (prirodzené metódy plánovania rodičovstva) a myslím, že keď nám nebudé doporučené viackrát otehotnieť, tak sa tomu budeme vedieť vyhnúť práve vďaka tejto metóde. A nebudem mať žiadny neprirodzený zásah do tela.

mishelmamka
21. feb 2015

Ahojte všetci Mám 3 detičky troch chlapcov a momentálne som zase tehotná a čaká ma 4 cisársky rez strašne sa bojím má niektorá skúsenosti dúfam že už to bude dievčatko 🙂

monicka9
21. feb 2015

@mishelmamka tak moja kamarátka pred polrokom porodila stvrte dietatko a teda 4x cisárskym rezom😊 po treťom jej robili sterilizáciu velmi narýchlo pri sekcii a 3 roky po sterilne zistila ze je tehotna😊 gynekológ ju podporil ze to zvládnu a ona ma 4 nadherne deticky😊 tretie tehotenstvo nemala odlišne od štvrtého len bola viacej sledovana gynekologom a castejsie je robil sono jazvy v treťom trimestri aby sa sledovovala hrúbka a pevnosť jazvy😊 štvrtú sekciu jej spravili v 36tt aby sa predišlo rupture maternice😊je mi teraz vzorom😃 lebo mna caka tretia sekcia a chcem mat 4deticky😊 drzim ti palceky aby si mala vysnívané dievcatko👸😊

mishelmamka
21. feb 2015

@monicka9
dakujem krásne lebo mňa z každej strany strašia že to môže dopadnúť hocijako že ak mi praskne maternica zomriem aj ja aj malé a že ostanu 3 siroty je mi z toho až do plaču už mi dohovárali aj interupciu že skôr teraz ako neskoro

monicka9
21. feb 2015

@mishelmamka no tak to ti poviem mna moj gynekológ nahováral na potrat hned ako som mu povedala ze cakam tretie dietatko😳😳😳bola som z toho smutná a dost som sa trápila aj som potretila v treťom mesiaci minuly rok😳😳😳 a on mi našiel na maternicnej jazve malú strbinku v strede ktoru mi spôsobila predchádzajúca kyretaz... Tak kvôli tej ma nahováral na potrat... A podpisovala som papiere tehotna na vlastnú zodpovednosť .. No našla som cez fórum nejake mamicky co mali tiez poškodenú jazvu na maternici a v pohode vynosili dietatko len boli viac sledovane a castejsie sa robilo sono a aj sekciu museli mat skor no museli vela oddychovat a s ťažkým sa nenadrapovat aby nedošlo k rupture maternici...

mishelmamka
21. feb 2015

diky za podporu dúfam že to zvládnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre