Ktorý popôrodný pas je najlepší?

diana20
15. mar 2017

Ahojte. Chcem sa spýtať ak ste používali poporodny pás aký ste mali? A aké s ním máte skúsenosti? Ja som mala po prvom pôrode len také pásy na cvičenie a veľmi mi pomohli, teraz teda chcem tiež ale už naozaj poporodny pás.. taký nastaviteľný, kde sa nemusím báť, že mi bude veľký alebo malý.. existuje niečo také aj za normalnejsiu cenu ako 30€? Príde mi to trochu veľa na vec, ktorú budem používať len krátko.. tak čo? Viete niečo odporucit? 🙂

diana20
autor
15. mar 2017

@mimisk ahoj. Prosím ta je tento pás nastaviteľný? Môžem ho silno stiahnuť?

miriam159753
15. mar 2017

ja by som sa rada spýtať, či sa dá používať aj po cisarskom reze, samozrejme neskôr, ale či vôbec sa môže

mimisk
15. mar 2017

@miriam159753 ano moze, zakaznicky si ho u nas bezne kupuju, aj ked maju cisarsky rez a viem ,ze sa osvedcil,lebo niektore uz ho kupovali aj po druhom porode ked ho pouzivali po prvom

mimisk
15. mar 2017

@diana20 nie je nastavitelnz, je v celku navieka sa ako sukna, je pruzny a dost stahuje

miriam159753
15. mar 2017

@mimisk a je aj nastaviteľný?

miriam159753
15. mar 2017

jaj ok, medzitým prišla odpoveď
ďakujem

kacenka2803
15. mar 2017

@diana20 ak ti môžem poradiť žiadny pás po pôrode ti nepomôže skôr úprava stravy a pohib pás má tú nevihodu že tá síce stiahne ale len keď ho máš a keď ho nosis častejšie tvoje brušné svalstvo môže ochabnut lebo sa bude spoliehať na pás

diana20
autor
15. mar 2017

@kacenka2803 po prvom pôrode som si ho dala hneď ešte v nemocnici a nosila som ho len pár dní, do týždňa som mala brucho ako predtým, len koža bola skaredsia, no to podľa mňa nie tým.. upravila sa aj ta neskôr.. potom som cvičila keď sa dalo a jasné, zdravá strava.. ja naozaj chcem.dobrý pás len na krátko, nie že celé sestonedelie alebo tak ako som čítala niektoré baby, že tak dlho nosia..🙂 tretí deň po pôrode som si to dala a fakt viac ako týždeň som to nenosila... potom ja som veľa aj pred tehotenstvom cvičila, pred prvým, možno aj tým to bolo, teraz už som nestihala toľko.. ale po druhom začnem raz za týždeň chodiť do posilky so sestrou, dúfam, že všetko bude znovu ako pred prvým 😊 ak sa mi podarí nemať strie

eeffka
15. mar 2017

@diana20 poporodny pas je uplna somarina, ak zena cvici brucho sa da same do poriadku. Pri prvom dietati som po tyzdni bola v poriadku, akurat to brucho bolo zelatinove ale to som mala 27, pri druhom to bolo horsie, to som mala 35, ale tiez sa sfuklo do 3t. naco nosit nejake bandaze, vystriet chrbat, vyprsit sa a automaticky zapojit vnutorne svaly. a netreba ani pas a este aj vsetci pozeraju do vystrihu

diana20
autor
15. mar 2017

@eeffka tak možno by sa mi brucho stiahlo tak isto bez pásu.. ale mala som pás, takže neviem, navyše teraz som rok a pol vôbec necvicila na brucho aj keď som svaly stále mala, ale necvičila som a radšej chcem, aby to bolo ako pri prvom.. len chcem nájsť nastaviteľný za prijateľnú cenu..

kimi203
15. mar 2017

Ja som pás používala už v nemocnici a domov som prišla bez bruška, takže podľa mňa úplne super vec. Pomôže orgánom vrátiť sa na miesto, poskytne podporu. Mne veľmi pomohol.

diana20
autor
15. mar 2017

@kimi203 súhlasím , ja tak isto.. aký si mala prosím ta?

diana20
autor
15. mar 2017

@kimi203 lebo ja som mala dva také pásy nie dobre, hneď sa navrhli keď som ich chcela zatiahnuť a potom sa už tak nedalo.. tak radšej chcem nejaký lepší

kimi203
15. mar 2017

Ja som si objednala z ebay na suchý zips za pár eur. A poslúžil super, držal poriadne. Teraz čakám druhé a ostávam pri ňom.

diana20
autor
15. mar 2017

@kimi203 ježiš, ďakujem, vôbec mi nenapadlo takto hľadať. Už som si objednala 😊 dva za ani nie 15€.. tak dúfam budú dobré

kimi203
15. mar 2017

@diana20 tak drzim palce ako aj k porodu, tak aj nech sa rychlo das dokopy. Mna to caka v auguste... Iba tak pomimo, cvicis aj s epinom, alebo niecim podobnym? Ja som pri prvom cvicila a mala som iba dva ministichy,,a to som rodila o dva tyzdne skor, tak som si to nestihla poriadne nacvicit, ako by sa malo.... tak aj teraz budem urcite...

diana20
autor
15. mar 2017

@kimi203 mňa to čáka v june no necvicim zatiaľ a neviem či budem.. straší ma to, že sa krváca aj pri cvičení, ale je pravda, že nad tým rozmýšľam, lebo pri prvom pôrode som sa veľa roztrhla a bolo to hrozné potom ešte mesiac.. neviem, lebo mám aj strach z toho.. že to aj boli a tak..

kimi203
15. mar 2017

@diana20 ja som nekrvacala, používala som prezervatív na to a kokosový olej a netreba to silit... Ked to boli, tak sfuknut balónik na menší a tak. Keby sa mam pri tom natrhnut, tak to nerobím ani ja....treba postupne, ako telo dovolí a povolí...;) podľa mňa je to super vec. Aj po fyzickej stránke a pomôže to aj psychike...ked som si nacvicila už 30 cm, tak som vedela, že to dokážem aj naostro ;)

diana20
autor
15. mar 2017

@kimi203 dlho nad tým rozmýšľam, lebo keď som cítila v diskusii o tom, tak veľa žien aj krvacalo.. nie že sa natrhli, ale zvnútra nejak ha nevím z čoho krvacali.. neviem, možno nakoniec vyskusam.. žijem inak vo francúzsku a teda tu pri pôrode nenastrihavaju, tak možno to bude lepšie a menej sa roztrhnem.. ja si totiž myslím, že som sa viac roztrhla kvôli nástrihu.. príde mi aj logické keď hocičo mi nejde roztrhnut tak to nastrihnem a zrazu to ide ľahko takže tak to bolo podľa mňa aj so mnou... bol síce veľký môj syn ale nie až tak, aby som sa po zadok roztrhla... v každom prípade ďakujem, budem teraz zase inak nad tým uvažovať a možno si ho čoskoro objednam.. 😊 držím palce aj ja teba, nech do augusta všetko dobre prebieha a nech máš ľahký pôrod a zdravé bábo 😊

kimi203
15. mar 2017

Ďakujem a prajem všetko dobré aj tebe ;)

bruno3030
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre