KP poloha bábätka - v ktorom týždni vám robili sekciu?

11. máj 2021

Caute mamicky, v ktorom týždni vám robolo sekciu, ked sa vám bábätká neotocili? Moje stále je kp, dnes 36 tt podľa usg... Ja sa tak bojim, co ak ked tu hlavičku tlaci pod rebra, ze si nieco urobi s hlavickou, ved brutálne tlači tu hlavku medzi rebra mi...
Dúfam, že máte zdravé detičky, ked boli KP, ja mám taký zvláštny pocit... Dnes doktor povedal, ze neotoci sa uz podla neho... Takže zbytcone som kúpila anibal, zbytočne budem cvičiť mačací chrbát a po štyroch chodenie, keď male nechce sa otočiť...

martina1201
11. máj 2021

Sú deti čo sa otočia aj na poslednú chvíľu. Cvič a uvidíš. U nás robia po 38.tyzdni tehotenstva. Inak dieťaťu sa nič nestane aj keď tlačí hlavičku medzi rebrá.

mima1
11. máj 2021

Malemu sa nic nestane neboj ak tlaci medzi rebra. Ja som bola na obrate v 37tt a ak by sa obrat nepodaril tak mi povedali ze ma nechaju do terminu az potom by robili sekciu ak by som sa nerozhodla rodit KP

filili
11. máj 2021

Ja som mala ísť na sekciu 9 dní pred termínom. Malý sa nakoniec vypýtal na svet deň predtým 😉

bibi33
11. máj 2021

Dcéra - KP po celý čas (aspoň zakaždým na UTZ tak bola 😀) , sekcia naplánovaná a urobená v 38.tt

danulienka78
11. máj 2021

Moj malý bol tiež KP, vypýtal sa na svet o 4 týždne skôr, bol sekciou, je v poriadku.

autor
11. máj 2021

@mima1 vau to kde si bola v porodnici

henka123123
11. máj 2021

5 dni pred terminom

mima1
11. máj 2021

V TN kde som aj rodila nakoniec. Je to asi 5min zakrok. Povedali mi ze sa to moze aj nemusi podarit. Skusali dva krat viac vraj nemohli. Podarilo sa otocit maleho na 2krat. A nakonieco som aj rodila prirodzene

autor
11. máj 2021

@mima1 au a bolelo to ?

mima1
11. máj 2021

No tak dva krat to prijemne nebolo kedze 1krat sa to nepodarilo a tak mi nechali 10 minut cas na vydychanie a skusili znova. Ale hovorila som si ze to dam ze porod je horsi 🙈😂
Prveho som mala vyvolavaneho to bolo podla mna horsie. 2isiel tak rychlo ze som nestihala ani vnimat prichod do porodnice atd a uz bol von

ckatka
11. máj 2021

Odporúčam profesora Zahumenskeho v Ružinove. Otáča bábätka...A je tam cca 60 % úspešnosť a následný normálny pôrod.
Mne sa drobec otočil v 37tt keď sme už šli plánovať cisársky

barborkakr
11. máj 2021

v 39.tt sekcia, mala tiez tlacila na rebra, ked sa narodila mala otlaceny nostek a usko, ruky mala nejako pod nimi tusim hovorili pocas sekcie, nebolo to asi easy, nostek usko sa do 10 min po vyrovnali a mala uz krajsia nemohla byt 🙂

oli18
11. máj 2021

Ja som porodila KPčkom 4 kg dieťa spontánne.

autor
11. máj 2021

@oli18 ale to nebola si asi prvorodicka, hejze?

barborkakr
12. máj 2021

ja by som nesla na tvojom mieste do otacania pre nieco sa babatko nechce/nevie otocit, nesla som a dobre som urobila, ze som sla sekciou...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre